Презентація до уроку (фізика, 8 клас) по темі урок на тему "рішення задач на розрахунок ккд
Підписи до слайдів:
Урок по темі: «Рішення задач на розрахунок ККД теплового двигуна» МАОУ ЗОШ № 2 Г. Червоноградінска Житомирського краю 8 клас Підготувала вчитель фізики Єжова М.М.
Мета уроку: Закріпити поняття ККД теплового двигуна в процесі вирішення завдань, на прикладі знань законів термодинаміки показати взаємозв'язок фізики і математики; Навчити застосовувати отримані теоретичні знання до вирішення практично завдань; Розвиток пізнавального інтересу учнів.
Перевірка знань: 1. Що називають тепловим двигуном? 2. Перерахуйте типи теплових двигунів. 3. Назвіть основні частини двигуна внутрішнього згоряння.
Теплова машина це пристрій, що перетворює внутрішню енергію палива в механічну роботу.
Назвіть і покажіть на моделі: Впускний клапан Випускний клапан Свічка Циліндр Поршень Шатун Камера згоряння Колінчастий вал
Як потрібно змінити послідовність розташування малюнків щоб чергування зображених на них тактів відповідало нормальній роботі двигуна? Назвіть ці такти.
Впуск. 2. Стиснення. 3. Робочий хід. 4. Випуск
5. Вкажіть, який двигун встановлений на ... Автомобиле? Трамваї? Пароплаві? Паровозі? Ракеті? Тракторі? Парова машина. Двигун внутрішнього згоряння Парова турбіна. Електродвигун. Дизель. Реактивний двигун. 6. Що розуміють під ККД теплового двигуна? Записати формулу.
Пароплав - парова машина
Паровоз - парова машина
Ракета - реактивний двигун
Під ККД машини розуміють відношення роботи до тієї енергії, яка виділилася при повному згорянні палива.
7. Встановіть відповідність: двигун Парова машина. Двигун внутрішнього згоряння. Парова і газова турбіна. Реактивний двигун на рідкому паливі. ККД 30-47% 25-35% 1-15% 47%
Парова машина 1-15%
Двигун внутрішнього згоряння. 25-35%
Парова і газова турбіна 30-47%
Реактивний двигун на рідкому паливі. 47%
Коефіцієнт корисної дії одного з типів ДВС -35%, а парової турбіни -28%. Поясніть, що це означає? Тільки 35 і відповідно 28% енергії, що згорає палива пішло на вчинення корисної роботи. ЗАВДАННЯ № 1.
При оцінці ККД різних теплових двигунів серед результатів обчислень виявився такий: 108%. Чому він був відразу ж відкинуть як невірний? ККД будь-якого двигуна не може перевищувати 100% або 1. ЗАВДАННЯ № 2.
У двигуні внутрішнього згоряння було витрачено 0,5 кг пального, теплота згоряння якого 46 · 10 6 Дж / кг при цьому двигун зробив 7 · 10 6 Дж корисної роботи. Який його ККД? Дано: m = 0. 5 кг q = 46 · 10 6 Дж / кг А = 7 · 10 6 Дж Знайти: η =? ЗАВДАННЯ № 3.
Яка кількість води можна закип'ятити, витративши 8 00 г дров, якщо ККД кип'ятильника 30%, початкова температура води 10 0 С? Дано: С.І. m 2 = 800 г 0,8 кг η = 30% t 1 = 10ºC t 2 = 100 0 C q = 1 × 10 7 Дж / кг з = 4200Дж / кг · 0 C Знайти: m =. ЗАВДАННЯ № 4.
Підведення підсумків Назвіть яку користь приносять людству теплові двигуни. Чому вчені та інженери всіх високорозвинених країн працюють над заміною теплових двигунів електродвигунами і двигунами на альтернативному паливі?
Домашнє завдання: Підготувати матеріал про проблеми використання теплових двигунів в екологічному аспекті. § 24- повторити, відповісти на питання після § і виконати одне із завдань на стор. 57 При виконанні роботи використані матеріали інтернет ресурсів.
рекомендації по використанню в роботі:
Основою уроку є презентація (Power Point). Структура презентації створена таким чином, щоб максимально полегшити роботу вчителя і учням, надавати необхідний час для відповідей на питання і роботи з матеріалами уроку.
Необхідні ресурси, матеріали:
При підготовці до уроку використовувалася наступна література:
Тема уроку: Рішення задач на розрахунок ККД теплового двигуна »»
Тип уроку: Застосування знань на практиці
- Розвинути вміння встановлювати причинно - наслідкові зв'язки при закріпленні поняття ККД теплового двигуна в процесі вирішення завдань, на прикладі знань законів термодинаміки показати взаємозв'язок фізики і математики;
- Навчити учнів застосовувати отримані теоретичні знання до вирішення практично завдань;
- Розвинути самостійність мислення в процесі розбору завдань, прищеплення інтересу до фізики для підготовки і здачі ЄДІ, що допоможе учням в подальшому в отриманні професійної освіти.
Обладнання: Інтерактивна дошка, презентація. модель теплового двигуна.
- Організаційний момент -1 хв;
- Повідомлення теми уроку і його цілі-1 хв;
- Аналіз домашнього завдання (використовується інтерактивна дошка та модель ДВС) -10 хв;
- Рішення задач -25 хв.
- Домашнє завдання -1 хв;
- Підсумок уроку з оцінкою виконаної учнями роботи 2 хв.
урок рішення практико-орієнтованих завдань для учнів 8 класу.
Конспект до уроку на тему «РІШЕННЯ ЗАДАЧ НА РОЗРАХУНОК ОПОРУ ПРОВІДНИКА, СИЛИ СТРУМУ, НАПРУГИ».
Конспект уроку дозволяє продовжити формування понять сили струму, напруги, опору, закону Ома для ділянки ланцюга; представляти результати вимірювань у вигляді таблиці, виділяти залежність.
Розробка уроку на тему: Рішення задач на знаходження ймовірності.
Тема: Рішення задач на знаходження ймовірності. Розробка уроку дана з презентацією. Можна використовувати для пояснення теми, а так само для підготовки до ЄДІ. Мета уроку: - відпрацювати вміння р.
комбінований уол з фізики, в основу якого покладена презентація, ЕОР, фрагмент фільму, диференційовані завдання.
Розробка уроку на тему "Рішення задач на частини"
Розробка уроку з математики. Призначена для учнів 5 класу.