Урок-вікторина голосування вибори референдум

ЦІЛІ: закріпити уявлення учнів про виборчу систему РФ,

-перевірити знання з теми «Виборче право, виборчий процес». - формувати активну громадянську позицію, навички участі в з- виборчу процесі, донести до свідомості уч-ся необхідність участі кожного громадянина у виборах органів влади.

-знати основні положення Конституції України про право кожного громадянина обирати і бути обраним до органів державної влади та місцевого самоврядування, - мати уявлення про основні принципи участі громадян у виборах, - розуміти, що саме через вибори кожен громадянин може реалізувати своє право брати участь в управлінні справами держави , - виховувати повагу до своєї країни, законам, активну життєву позицію.

ВИД уроку-урок-вікторина.

Актуалізація теми, постановка мети, розбивка класу на 2 групи.

Хід уроку-вікторини: складається з 7 турів:

2тур. "Зрозумій мене".

3тур. «Юридичний словник».

4тур. Дозволь ситуацію.

5тур. "Людина і закон".

6тур. «Ідеальний кандидат».

Підведення підсумків, визначення переможців, виставлення оцінок.

Клас заздалегідь поділений на дві групи: «Кандидати» і «Депутати». Всі учасники сидять за круглими столами.

За окремим столом сидить журі (завуч, викладач, старші учні).

Ведущій- учитель історії.

-епіграф на дошці «Якщо ви не хочете займатися політикою, вона займеться вами» (народна мудрість); - конверти із завданнями, роздатковий матеріал, кольорові олівці, паперова модель «ідеальний кандидат».

Організаційний момент, взаємні вітання вчителя і учнів, організація уваги.

Учитель. Не можна не цікавитися, будучи патріотом своєї країни, її політичним життям. Пройде кілька років і ви будете мати право брати участь у виборах. Осмислення і самостійну участь особистості в політиці передбачає наявність політичних знань, досвіду і культури. Однією з ознак правової культури є готовність громадянина особисто брати участь у політичному житті, управлінні країною в якості виборця або політичного діяча того чи іншого рівня. Останні виборні кампанії показали, що молодь не дуже активно ходить на вибори. Одна з причин такої ситуації -низька правова культура. Що б не бути заручником політичних ігор, слід поступово розвивати свою політичну культуру. Сьогодні я пропоную вам зробити цікаву подорож у світ виборчого права.

Кожній команді я задаю по 8 питань. За кожну правильну відповідь -1бал. Максимальна кількість балів -8. -Що таке вибори? Кого можуть обирати громадяни нашої країни? -Коли останній раз проходили вибори в нашому окрузі? Кого ми обирали? -Участь у виборах: це право чи обов'язок? Яке право називається активним? Яке право називається пасивним? -Що таке референдум? -Що таке виборча система? -Які види виборчої системи існують в світі? -Яка виборча система діє в РФ? -Мистецтво можливого? (Політика) -Людина поважаючий думку інших, терпима людина. -Все виборці (Електорат) -Як називається діяльність по підготовці і проведенню виборів? (Ізбір.кампанія) -Основний інститут політичної системи суспільства. (Держава) -Як називається конституційне право громадян України обирати і бути обраним?

запропонуйте буквальні переклади іншомовних термінів, що зустрічаються в Конституції РФ. Кожній команді пропонується вибрати 4 картки і дати буквальний переклад слова. За кожну правильну відповідь -1балл, і того -4балла Картки:

-Конституція (встановлення)-демократи (гр.) - влада народу) -депутат (лат.-посланий; уповноважений; бажаний.)-Кандидат (лат.-одягнений в біле) -парламент (говоріння)-президент (лат.-сидить в переди) -республіка (лат.-спільну справу) -референдум (лат.-то, що має бути повідомлено) Журі підводить підсумки і ми переходимо до 3-го туру.

3тур. «Юридичний словник». Кожній команді пропонується вибрати 4 картки з термінами і дати визначення. Учасники підходять по-черзі. по одному. Якщо важко відповісти, допомагає команда. Терміни: виборче право, виборча система, громадянське суспільство, правова держава, демократія, мажоритарна виборча система, пропорційна виборча система, політична влада. За кожну правильну відповідь -1балл, разом-4балла.

4тур. «Дозволь ситуацію» Кожній команді видаються конверти з різними ситуаціями. Команда повинна визначити, які принципи виборчого права порушені в цих ситуаціях. Ситуації: 1) .Молодий людина-виборець в приміщенні для голосування отримав виборчий бюлетень і почав заповнювати його в залі в прісуствіі інших осіб. (Порушений принцип таємного голосування, заповнювати необхідно в кабіні для голосування) 2). Під час голосування поряд з голосуючим стоїть представник якоїсь політичної партії і радить виборцю за кого віддати голос (принцип таємного голосування) 3). У виборчому законі 1905 року в українській імперії говорилося: «Один голос поміщика прирівнюється до 4 голосам буржуазії, 250-й голосам селян, 543-м голосам робітників» (рівне виборче право: одна людина-один голос) 4). Виборчий закон дозволяє одній людині голосувати за іншого, тобто сусід може голосувати за сусіда, родич за родича (пряме-голосує особисто і безпосередньо). За кожну правильно розв'язану ситуацію команда отримує 2балла- разом -4 бали. Журі підводить підсумки, оголошує загальний бал, а ми переходимо до 5-го туру.

6тур. «Ідеальний кандидат». Командам видається лист з контуром ідеального кандидата і фломастери. Протягом 2-х хвилин вони повинні написати якими якостями (особистими, діловими) повинен володіти ідеальний кандидат. Свій вибір пояснити. 5 балів.

7тур. Творче завдання. Протягом 2-х хвилин придумати і піднести гасло, що закликає громадян взяти участь у виборах. 2балла

І так, вибори є найважливішим демократичним інститутом, забезпечуючи можливість громадянам брати участь в управлінні державою через систему голосування. У наступних виборах і ви зможете взяти участь. Тому-домашнеезаданіебудет-напісатьсочіненіе-роздум: «Я-будущійізбіратель».