Що значить бути працьовитим »

«Що значить бути працьовитим» - сторінка №1 / 1

Тема: «Що значить бути працьовитим»

Мета: розкрити значення і цінність праці в житті людини.
завдання:

  • виховання у дітей звички до трудового зусилля;

  • розвивати вміння переносити отримані знання в повсякденному житті;

  • формування навичок своєї і спільної роботи;

Матеріал: аудіозапис з голосом, з піснею «Антошка», картки, листочки з прислів'ями, плакати з цитатами: «Завзятість і праця завжди тебе врятують» А. Кунанбаев, «Лінь послужлива - знайде виправдання неробства».
хід заняття

I. Організаційний момент.

- Давайте посміхнемося один одному і почнемо наше заняття.

- Покажіть, з яким настроєм ви прийшли на заняття (Діти показують з яким обличчям радісним або сумним вони прийшли на заняття).

- Сподіваюся, що до кінця нашого заняття у всіх буде гарний настрій.

II.Сообщеніе теми бесіди

- Почнемо нашу розмову з пісні «Антошка» (сл. Ентіна, муз. В. Шаїнського)

- Якої якості не вистачало Антошке? Що значить працьовитість? (Відповіді дітей)

- Порівняйте свої висловлювання з текстом підручника. А вам зустрічалися працьовиті люди? Хто вони?

- Працьовитість потрібну якість?

Працьовитість - це гідність людини. Всі великі люди були надзвичайно старанні і працьовиті.

Наприклад, великий український полководець Суворов від народження був слабким, хворобливим хлопчиком. І тільки наполеглива щоденна праця допоміг йому стати сильним, сміливим і мужнім людиною.

III. Відкриття нового знання

- Прочитаємо розповідь Алтинсаріна «Павук, мураха і ластівка»

Висновок: жодна жива істота не обходиться без праці. Працює бобер, будуючи дамбу, пташки в'ють гнізда, лисиці, миші, кроти риють собі нори. І людина домагається всього своєю працею.

Ліжко, в якій ти заснеш,


Зошит, черевики, пара лиж,
Тарілка, вилка, ложка, ніж,
І кожен цвях, і кожен будинок,
І кожну скибочку хліба -
Все це створено працею,
А чи не звалилося з неба.

- І ми з вами працюємо кожен день. У чому полягає ваша праця? (Відповіді дітей)

Раз - зігнутися, розігнутися.


Два - нагнутися, потягнутися.
Три - в долоні три бавовни,
Головою три кивка.
На чотири - руки ширше.
П'ять, шість - тихо сісти.
Сім, вісім - лінь відкинемо.

IV. Ігровий момент

Група ділиться на дві групи і придумує історію про садівника. 1гр. «Лінивий садівник», 2 гр. «Працьовитий садівник»

- Уявіть, що ви директор парку. Якого садівника ви б взяли на роботу? Чим цінний працю садівника?

Висновок: працьовита людина завжди заслуговує на повагу оточуючих. Він відчуває радість від результатів своєї праці. Недарма кажуть: «праця - основа життя». І у кожної людини є свої певні обов'язки, які треба виконувати самому, а не перекладати на іншу людину.

Вправа «Збери прислів'я»

Робота в групах:

За двома зайцями поженешся, жодного не зловиш.

Зробив справу гуляй сміливо.

Без праці не виймеш рибку зі ставка.

Від ліні людина хворіє, від праці здоровеет.

Є одна риса, яка завжди намагається набитися до нас в друзі. Ось що воно розповідає про себе: я - дуже хороша, зі мною можна нічого не робити, я дуже люблю полежати, поніжитися, я дуже вірна, ніколи сама не кину, завжди буду поруч, зі мною вам буде добре. (Аудіозапис)

- Хлопці, що це за якість? (Вчитель показує мішечок, в якому знаходиться лінь) А вам ліньки потрібна?
Про ліні кажуть: «Лінь послужлива, знайде виправдання неробства». До вас підкралася лінь? Як ви з нею боролися?

- хлопці, що таке працьовитість? Що потрібно робити щоб не стати ледачими?

Видаються картки червоного та жовтого кольору. Червоний колір - гарний настрій, жовтий колір - поганий настрій.

Яке у вас настрій залишилося після нашого заняття?