Конспект уроку з

Конспект навчального заняття. Жанр живопису "Пейзаж"

Пояснювальна записка.
Конспект заняття розроблений відповідно до вимог стандартів початкової загальної освіти з образотворчого мистецтва.
Даний посібник допоможе педагогу раціонально використовувати час на занятті, дасть можливість багатогранного, збагаченого розвитку учнів.
Призначення даного заняття - в систематизації, поглиблення, узагальненні особистого досвіду дитини, в освоєнні нових способів дій, в усвідомленні зв'язків і залежностей, які приховані від них в повсякденних справах і вимагають для освоєння спеціальних умов і керівництва з боку педагога.
Багато в чому результат роботи учня залежить від його зацікавленості, тому на занятті важливо активізувати увагу дитини, спонукати його до діяльності за допомогою додаткових стимулів: ігри, сюрпризних моменту, проханням про допомогу, музичного супроводу.
Для відпочинку і зняття напруги підібрані фізкультхвилинки, пальчикова гімнастика, логоритмічних вправи. Вони супроводжують усі заняття і відповідають темі заняття.
Всі частини інтегрованого заняття розкриті в даному посібнику. Якщо педагогу що-небудь неясно чи необхідно ширше представити матеріал, можна звернутися до джерела. Список використаної літератури знаходиться в кінці посібника.
Конспект призначений для педагогів додаткової освіти, вчителів образотворчого мистецтва, методистів; може бути корисним студентам педагогічних вищих і середніх навчальних закладів.
Рекомендовано до застосування в роботі з дітьми старшого дошкільного і молодшого шкільного віку.

Тема заняття: Жанр живопису «Пейзаж». Розгляд репродукції картини І. І. Левітана «Золота осінь». Відмінність пейзажу від натюрморту. Малювання за поданням «Осінній пейзаж».
Мета: Формування і розвиток творчих здібностей учнів
Завдання.
Навчальні:
Знайомство з окремими творами видатних художників: И.И.Левитан «Золота осінь»;
Розрізняти і називати жанри образотворчого мистецтва: пейзаж, натюрморт;
Розвиваючі:
Передавати силуетне зображення дерев з товстими і тонкими гілками, осінню забарвлення листя;
Використання різних художніх технік (примакивание, «стусаном», кінцем кисті, всім ворсом, по сухому і по мокрому листу) і матеріалів (акварель, гуаш) в малюванні;
Розвиток пізнавальної та творчої активності дітей;
виховні:
Сприйняття і емоційна оцінка шедеврів українського світового мистецтва;
Передавати настрій у творчій роботі за допомогою кольору, тону, композиції.
Матеріали та обладнання заняття:
1. Загальна:
Репродукція картини І. І. Левітана «Золота осінь»;
Аудіозаписи: «Пори року» П. І. Чайковський, «Пори року» А. Вівальді;
гербарій;
Магнітофон.
2. Індивідуальне:
Папір для акварелі, формат А-3;
Кисті щетинні № 8, 22; білка (поні) № 1,2, 3, 4;
Гуаш мистецтв. 12-18 квітів, акварель медова 12-18 квітів;
Непроливайка.

1. Організаційний момент. Діти під музику входять в кабінет, розташовуються на місцях.
Загадка: У хати помиє дах, відведе в барліг Мішу,
Праця селянський завершить, а потім листям шарудить.
Ми її тихенько запитаємо: - Хто ти? - І почуємо:
- (Осінь).
Дні стали коротшими, довше стали ночі
Хто скаже, хто знає, коли це буває? (Восени)
Педагог: Як ви здогадалися, що це буває восени? Давайте підійдемо до віконця і подивимося на осінній пейзаж. Подивіться на небо, на траву, дерева, кущі. Які ще прикмети осені побачимо? (Відповіді дітей). Послухайте ще одну загадку: Будинок з усіх боків відкритий,
Він резною дахом критий.
Заходи в зелений будинок,
Чудеса побачиш в ньому. (Ліс)
2. Сюрпризний момент. Дме вітер (фонограма «Звуки природи»). Під фонограму звучать слова педагога:
- Вітряно, вітряно, вся земля провітрена.
Вітер листя з гілок розігнав по світу:
Липовий, березовий, жовтий лист і рожевий,
Старий лист газетний, червоний, різнокольоровий.
Похмуро, вітряно, вся земля провітрена.
Вітер діток віднеси - в лісі осінньому опусти.
(Кожному учневі на стіл опускаються листя гербарію).
Педагог: Вітер розкидав все листочки, потрібно їх зібрати.
Пальчикова гімнастика:
Раз, два, три, чотири, п'ять, (загинають пальчики, починаючи з великого)
Будемо листя збирати. (Стискають і розтискають кулачки)
Листя берези, листя осики, (загинає пальчики, починаючи з великого)
Листочки тополі, листя горобини,
Листочки дуба ми зберемо,
Мамі осінній букет віднесемо. ( «Крокують» по столу середнім і вказівним пальцями)
Дидактична гра «З якого дерева лист?».
Педагог: Закрийте очі, прислухайтеся ... (Фонограма «Звуки лісу»)
Педагог Новомосковскет вірш І. Буніна «Листопад»:
Ліс, точно терем писаний,
Ліловий, золотий, багряний,
Веселої строкатою стіною
Варто над світлою галявиною.
Берези жовтою різьбленням
Блищать в блакиті блакитний,
Як вишки ялинки темніють,
А між кленами синіють
То там, то тут в листі наскрізний
Просвіти в небо, що віконця.
Ліс пахне дубом і сосною.
За літо висох він від сонця ...
3. Педагог: Краса природи в усі пори року завжди була джерелом натхнення для поетів, музикантів, художників. Про красу осінньої природи українські поети складали вірші. Хто хоче прочитати вірш? (Діти Новомосковскют вірші про осінь)

Конспект уроку з

Конспект уроку з

Конспект уроку з