Урок за технологією для 9 класу «підприємництво як сфера професійної діяльності»

  • вчителю
  • технологія
  • Урок за технологією для 9 класу «Підприємництво як сфера професійної діяльності»

Короткий опис: На уроці мова йде про підприємництво і професіях в ньому. Учитель допомагає учням дати визначення «підприємницька діяльність», знайомить з структурою підприємництва, формами підприємницької діяльності. Також навчаються знайомляться з професійно

Рейтинг: 4,4 / 10 - Голосів: 8

Урок за технологією в 9 класі за підручником під ред. Симоненко

Тема: Підприємництво як сфера професійної діяльності.

Мета: Підвести учнів до поняття «підприємницька діяльність», познайомити з професіями в сфері підприємництва. Навчити визначати форми підприємницької діяльності, риси характеру, необхідні підприємцю. Сприяти вибору професії.

Тип: вивчення нового матеріалу

Форма: лекція, бесіда

Устаткування: навчальний посібник, презентація

I Організаційний момент.

Ми з вами на попередніх уроках ознайомилися з різними професіями в різних сферах діяльності, але ще не торкнулися одну. А що, якщо я сам хочу собі бути начальником і вести своє виробництво (справа). Адже так можна?

Учитель: Так про що, на вашу думку, ми будемо говорити на уроці?

Учні: про підприємництво і професіях в ньому.

III Пояснення нового матеріалу.

Учитель: Ось ми говоримо: «Підприємець, підприємницька діяльність». А як би ви дали визначення підприємницької діяльності?

Учитель: Підприємницька діяльність - це діяльність людини, який, володіючи повністю або частково будь-якими матеріальними і культурними цінностями, використовує їх для виробництва товарів і послуг з метою отримання прибутку.

Вона орієнтована на прогноз майбутнього підвищення попиту, на задоволення потреб людей у ​​товарах або послугах і отримання прибутку.

(Розглянути схему на слайді або в підручнику стор. 45).

Розвинуте підприємництво сприяє збільшенню числа робочих місць, впровадження у виробництво досягнень науково - технічного прогресу, створення нових товарів і послуг.

А як ви думаєте, яким повинен бути підприємець?

Учитель: ініціативний, розважливий, з ентузіазмом, впевнений в собі, повинен передбачити результат, сміливий, рухливий, постійно саморозвиватися, цілеспрямований, готовий до ризику, рішучий.

Форми підприємницької діяльності.

(Розглянути схему на слайді або в підручнику стор. 46).

Діяльність підприємця повинна строго відповідати законодавству країни. Закон України «Про підприємства і підприємницької діяльності». Основними документами є Статут і установчий договір.

Далі навчаються самостійно знаходять визначення цих понять в підручнику і виписують собі в зошит. Перевірку можна виконати, заслухавши навчаються і паралельно висвічувати інформацію на слайді.

На ринку праці робоча сила являє собою товар, який працівник продає за певну плату. Купівля-продаж робочої сили будується на контактних засадах і регулюється контрактом.

Що являє собою контракт?

Професії у сфері підприємництва

(Можна заслухати повідомлення учнів, розглянути схему на слайді або в підручнику стор. 47).

IV Закріплення вивченого матеріалу.
Дайте визначення підприємницької діяльності
  • Охарактеризуйте особистість підприємця.
  • Які основні документи у підприємницькій діяльності?
  • Що таке контракт?

  • V Заключна частина: Підведення підсумків уроків. Виставляння оцінок.

    Рефлексія: Що для себе відкрили нового, цікавого на уроці?

    Що зможете використовувати в подальшому для себе?

    Чи з'явилося бажання вибрати професію в сфері підприємництва?

    Домашнє завдання. 1. §9, 2. творче завдання - скласти мозайку або лото по даній темі, використовуючи питання-відповідь)