Тема «урок ввічливості», міжнародний освітній портал «»

Мета. Формувати доброзичливість, ввічливість, повагу до оточуючих, закріпити вміння поводитися з проханням, дякувати.
Словникова робота: Грубий, жадібний, ввічливий, працьовитий, неохайний.
Устаткування та матеріали: Костюм Феї, картинки з негативними і позитивними вчинками, з кольорового паперу різнокольорові пелюстки, «чарівна скринька», гуашеві фарби, матеріали для малювання, аудіозапис.
Білінгвальний компонент: доброе утро - good morning, салімет сіз бе -Здравствуйте. привіт - Hi, спасибі - рахмет, доброго ранку - Қайирли таң
Хід заняття:
організаційний момент
Діти заходять в музичний зал.
Як багато до нас прийшло гостей, скажіть «Здрастуйте!» Скоріше,
Побажаємо здоров'я, удачі і терпіння, і нехай завжди буде хорошим настрій.
Діти. вітаються з гостями на трьох мовах.
Вихователь. З давніх-давен є така прикмета дарувати один одному привіти.
Сонцю красному (діти хором) - Привіт!
Небу ясному (діти хором) - Привіт!
Діти. Люди, дорослі і діти - вам привіт від щирого серця!
Вихователь. Щоб зарядитися гарним настроєм пограємо в гру «Добрі друзі»
Вихователь. Запрошує дітей вийти в коло і взятися за руки, долонька до долоньці. Гості теж візьміться за руки, закриємо очі. У друга м'яка, тепла долонька, поглажу одного по руці трошки, нам добре, коли ми разом, поруч, ні сваритися, ні битися нам не треба.
- Ви відчуваєте, як по долоньках вашим йде тепло? Доброта переходить по долоньках один до одного, якщо ви будете добрими, у вас буде багато друзів. Ви хочете бути добрими і ввічливими?
Сьогодні вранці, коли я йшла в дитячий сад, на лавці сиділа Фея Доброти і ввічливості, вона сиділа і голосно плакала. Давайте дізнаємося, що з нею сталося?
Сюрпризний момент. Входить Фея, вітається з хлопцями.
Хлопці, злий чаклун з царства неслухняності відібрав у мене моє диво, і тепер я не можу творити добрі справи.
Вихователь. Якщо сьогодні ми покажемо, які ми ввічливі і дружні хлопці, чари зруйнуються і чарівництво повернеться до нашої Феї Добра і ввічливості, діти і вона нас обов'язково віддячить.
- Хлопці, допоможемо Феї?
Вихователь. Доброта тісно пов'язана з ввічливістю.
- Хлопці, а хто ні будь, з вас знає, що таке ввічливість і доброта? Ввічлива людина вміє не тільки культурно поводитися, а й ввічливо спілкуватися.
- Хлопці, а які ви знаєте ввічливі слова, або як ще їх можна назвати?
Діти. Чарівні слова.
Вихователь звертає увагу дітей на чарівна скринька.
Вихователь. - Відкрити цю скриньку можна за допомогою чарівних слів, які ви зараз назвете, чим більше слів назвемо, тим швидше відкриється скринька.
(Діти називають чарівні слова)
Вихователь. - З якими словами ми вітаємо один одного?
Діти. - Доброго ранку, добрий день, добрий вечір, здрастуйте, радий тебе бачити, яка приємна зустріч.
Вихователь. - А з якими словами прощаємося?
Діти. - До побачення, до зустрічі, всього доброго.
Вихователь. - Ой, хлопці, чарівна сила доброго слова діє! Скринька відкрився! І що ж в ньому?
(Дістає зі скриньки конверт)
- Який літературний жанр означає символ на конверті?
Вихователь пропонує відгадати загадки:
Зустрівши зайчика, їжак-сусід
Каже йому: «. »
(Вітання!)
А його сусід вухатий
Відповідає: «Їжачок. »
(Здрастуй!)
До Восьминіжка Камбала
У понеділок запливла,
А у вівторок на прощання
Їй сказала: «. »
(До побачення!)
Незграбний песик Костик
Мишці настав на хвостик.
Посварилися б вони,
Але сказав він «. »
(Вибач!)
Плиска з бережка
Впустила черв'яка,
І за частування риба
Їй пробулькал: «. »
(Дякуємо!)
Дивно співав серед гілок
Голосистий соловей,
І йому на всю діброву
Горобці кричали: «. »
(Браво!)
Товста корова Лула
Їла сіно і чхнула.
Щоб не чхала знову,
Ми їй скажемо: «. »
(Будь здорова!)
Каже Лиса Мотрона:
«Віддавай мені сир, ворона!
Сир великий, а ти мала!
Всім скажу, що не дала! »
Ти, Лиса, що не скаржся,
А скажи: «. »
(Будь ласка!)
Бегемот і Слон, повір,
Чи не пролізуть разом в двері.
Той, хто вежливей, зараз
Скаже: «Тільки. »
(після вас!)
Муха Жу, хоч не хотіла,
В швидкий поїзд залетіла.
Їй комашки Фло і Фти
Скажуть: «. »
(Доброго шляху!)
Дав Івану цар Гунда
За порятунок п'ять цвяхів,
А Іванко цареві
Каже: «. »
(Дякую!)
Вихователь. - А в скриньці є ще щось, і ось друге завдання
Подивіться, що нам принесла Фея - картки. На них Фея відобразила різні вчинки жителів своєї країни. Героями тут є діти, але може серед них хтось впізнає себе. Фея пропонує оцінити вчинки на картинках, розібравши їх на хороші і погані. (Діти разом розподіляють картинки і дають їм оцінку)
Вихователь. - Чому цей вчинок ви засуджуєте? Що хорошого зробив цей герой? Молодці, хлопці ви прекрасно оцінювали вчинки. Ці картинки Фея дарує нам, щоб ми не забували робити хороші справи і не скоювали поганих, дивлячись на ці картинки. (Діти вимовляють слова ввічливості на трьох мовах.)
Вихователь. Физминутку - гра «Посварилися-помирилися»
Вихователь. А в скриньці є ще щось, і ось третє завдання
Словесна гра «Добре і погано»
- «Колобок, Колобок я тебе з'їм!» (Синій)
- «Йшла, йшла Маша по лісу - деревце за деревцем, кущик за кущиком і заблукала!» (Синій)
- «Побудували звірі теремок краще колишнього і стали в ньому все разом дружно жити» (жовтий)
- «Битий НЕ битого везе, битий НЕ битого везе!» (Синій)
- «Посадив дід ріпку, виросла ріпка велика - превелика!» (Жовтий)
- «занадилися лисиця в курник курей тягати. »(Синій)
- «Попелюшка була добра, працьовита дівчинка.» (Жовтий)
- «Всю зиму доглядала Дюймовочка за хворою ластівкою.» (Жовтий)
Діти Новомосковскют вірші «Ввічливі слова»:
Потрібно знати, як двічі два,
Всі чарівні слова. - Таїсія Когтева
У день, мабуть, раз до ста
Говорити «будь ласка».
Добридень! - тобі сказали,
- Доброго дня! - відповів ти. - Владик Кайзер
Як дві ниточки зв'язали
Теплоти і доброти.
Потрапив я в дідуся м'ячем і закричав:
«Я ні до чого!» - Гліб Гартунг
Але, дорахував до тридцяти
Сказав «Ну, дідусь, прости!»
Пригостив раптом хто цукеркою
Або щось подарував,
«Спасибі» говори за це, - Даша Фаст
Щоб ввічливим ти був.
Вихователь. Хлопці, а які вчинки ви більше хочете здійснювати? Дружні хлопці у нас. А в скриньці є ще дещо (дістає пелюстка). Це пелюстка ввічливості.
Фея. Хлопці, у мене був чарівну квітку, але от лихо він розсипався. Допоможіть, будь ласка, зібрати всі пелюстки.
Вихователь. - Діти я буду говорити негативні слова, а ви повинні підібрати позитивні слова. Якщо все слова ми підберемо правильно, то у нас вийде чарівну квітку.
Педагог пропонує гру: «Навпаки»
Слабкий - сильний
Хворий - здоровий
Злий - добрий
Поганий - хороший
Лінивий - працьовитий
Неохайний - охайний
Дурний - розумний
Сумний - веселий
Вихователь перевертає квітка - виходить схема.

Фея. - Хлопці ви мене просто врятували. Тепер я можу продовжувати творити свої добрі справи! А цю картинку я залишаю у вас, що б ви не коли не забували ввічливі і добрі слова.
Образотворча діяльність дітей.
Педагог пропонує дітям намалювати «Квітка ввічливості»:
- Скільки пелюстків в квітці?
- Якого вони кольору?
- Скільки кольорів нам знадобиться?
Вихователь. Ви зрозуміли як треба себе вести?
- Хлопці, хто до нас сьогодні приходив?
- Як ми допомагали Феї ввічливості повернути її чари?
- Які ввічливі слова ви знаєте? Вам було цікаво?
- Де ви це можете застосувати?
Діти дарують гостям і Феї квіти і вимовляють слова ввічливості.
Велике вам дякую! За це я дарую вам медалі випускників школи ввічливості і доброти.
Сюрприз частування для хлопців.
Відтворювати. ввічливі слова (здрастуй, вибач, спасибі, будь ласка), колірну гамму, рахунок до п'яти, рольові дії в грі, закріплювати знайомі слова з тексту на трьох мовах
Розуміти. значення «Що таке добре і що таке погано»
Застосовувати. вміння називати і розрізняти хороші і погані вчинки, давати оцінку вчинкам героїв, правильно будувати речення, розгорнуто і точно відповідати на питання, застосовувати отримані знання в процесі діяльності.