Що і хто нищить природу Полтаваской області

Тема: Що і хто нищить природу Полтаваской області?

  • цілі:
  • створити умови для розвитку екологічної орієнтації поведінки дітей, їх потреби в екологічно грамотних діях і вчинках по відношенню до природних об'єктів;
  • забезпечити розвиток у школярів базових способів поведінки в природному середовищі;
  • сприяти розвитку вміння співпереживати в життя природи, дивуватися і захоплюватися її красою, співпереживати представникам тваринного і рослинного світу;
  • організувати діяльність учнів по вихованню потреби вивчати і покращувати стан навколишнього середовища і слідувати цьому в своєму реальному поведінці;
  • виховувати розуміння унікальності, неповторності і самоцінності природного світу нашого краю.

Устаткування: штучні дерева, квіти, пеньки, брёвнишкі, зелений килим, велика корзина, конверт, листівка, диск, текст телеграми, м'які іграшки, маски - представники тваринного світу нашого краю, козуб для кожної дитини, екологічні знаки, картинка річки, аудіозапис: «Танець маленьких каченят», «Пусть всегда будет солнце», частівки, сумна мелодія, весела мелодія, плакати про природу: «Бережіть Землю! Бережіть! »,« Будемо охороняти нашу природу! »,« Любіть природу рідного краю »,« Охороняти природу, значить охороняти Батьківщину! »,« Будь природі другом! », Малюнки: сонечко без промінчиків і сонечко з промінчиками, магнітола, мультимедійна установка .

хід заняття

Класна кімната оформлена під узлісся. Звучить сумна музика.

По дзвінку діти входять в клас. На пенёчке сидить Господиня Ліси (вчитель в костюмі) і плаче, поруч стоїть кошик з іграшками, листівкою, конвертом, текстом телеграми, картинкою річки, згорнутої в трубочку, диском.

Звертає увагу на увійшли дітей, перестає плакати.

Господиня Ліси: Доброго дня, діти! Сідайте! (Діти сідають на пеньки, брёвнишкі, килим).

Слайд 3. А скажіть, хлопці, в якому місті ви живете? (В Михайлівці)

А область яка? (Волгоградська)

Ох, і сумно мені, і прикро мені, і боляче мені за нашу матінку-природу. Ось скільки надіслали мені скарг жителі вашого чудесного краю! (Показує на кошик).

Слайд 4. Допоможіть розібратися, що і хто нищить природу Полтаваской області?

Виходить учень, бере з кошика конверт, дістає лист з текстом загадки.

Учень Новомосковскет загадку:

Йде Красуня Весна ...
А під сосною, а під сосною
Полузащітний, ледь живий
Квіточка ніжний, блакитний.

Господиня Ліси: Про який квітці йде мова? (Про проліски)

Слайд 5. Коли з'являється ця квітка? (Ранньою весною, найпершим)

Його називають первоцвітом. Є й інші первоцвіти в нашому краї.

А на що ж можуть скаржитися первоцвіти? (Їх рвуть заради красивих букетів, які швидко в'януть. А в природі ці квіти могли б ще довго радувати наші очі!)

Господиня лісу: А хто ж губить наші первоцвіти? (Люди)

І хоча всі первоцвіти занесені до Червоної книги, людина все одно їх рве і викидає.

Учень бере з кошика листівку і Новомосковскет текст вірша З. Александрової «Біла черемха»

Господиня лісу: Хлопці, на що ж скаржаться дерева і чагарники? (Їх ламають, кидають, топчуть)

А хто ж це все це робить? (Люди)

Учениця бере з кошика диск.

Хто не любить на природі
Погуляти навесні з друзями?
Посидіти у тихої річки
І послухати солов'я!

Тільки треба на природу
Взяти п'ять літрів лимонаду,
Ящик чіпсів і горішків,
Щоб не витрачати час даремно!

Запалити багаття побільше,
Покричати, щоб було чутно
Птахам, що у нас є голос,
А потім все відразу з'їсти!

І йти додому спокійно,
Ми ж на відпочинку втомилися,
А пляшки і папір
Ми залишимо прямо тут!

Господиня лісу: Яка скарга тепер у природи? (Забруднюють природу, отруюють ґрунт, пожежі знищують все живе і не живе навколо, гучним криком турбують тварин)

Хто ж в цьому винен? (Людина)

Слайд 8. Звучить мелодія (Танець маленьких каченят), Діти танцюють.

Учениця і учень беруть з кошика згорнутий аркуш, розгортають його (річку) і Новомосковскют:

Стала мала річечку,
Здолав річечку страх.
Стала річка тонкої-тонкої
Обміліла на очах.

Господиня лісу: Про яку скарзі йдеться? (Річки міліють, в них стікає мазут, риба гине, воду річок забруднюють стічні води, гинуть водяні рослини).

Кого в цьому будемо звинувачувати? (Людей)

Господиня лісу бере з кошика лист з текстом телеграми.

Господиня лісу: До нас прийшла телеграма від жителів вашого краю. (Читає): Бракує свіжого повітря! Нічим дихати! Полчища автомобілів заполонили вулиці, обрушили на городян свої вихлопні гази. Заводи нескінченно димлять. Ми задихаємося від жахливого диму, їдкою гару, отруйної кіптяви ...

Про що ця скарга? (Забруднюється повітря, люди частіше хворіють)

Хто за це повинен відповідати? (Людина)

Господиня лісу: А тепер послухаємо «Лісові частівки».

Діти беруть іграшки з кошика.

Слайд 11. Звучить фонограма, діти співають.

Пропоём ми вам частівки
Про лісові чудеса.
Ви послухайте поради
Як живуть-шумлять ліси.
Ялинки-ялинки, та ялинки-сосёночкі
Так ялинки-ялинки, зелені голочки.

Виростав зелений ліс
До високих до небес.
У тому реліктовому лісі
Всяка живність до двору.
Ялинки-ялинки, та ялинки-сосёночкі
Так ялинки-ялинки, зелені голочки.

Скаче білочка по гілках,
Ховає на зиму запас.
Не лякайте її, дітки,
І вона полюбить вас.
Ялинки-ялинки, та ялинки-сосёночкі
Так ялинки-ялинки, зелені голочки.

Помилуйся, погляді-
Хто живе в лісовій глушині.
Пташиних гнізд і нір тварин
Ти не чіпай, геть іди!
Ялинки-ялинки, та ялинки-сосёночкі
Так ялинки-ялинки, зелені голочки.

Любимо ми зелений ліс,
Повний таємниць і чудес.
Бережи сосновий бор
Ось і вся наша розмова.
Ялинки-ялинки, та ялинки-сосёночкі
Так ялинки-ялинки, зелені голочки.

Господиня лісу: Про які скарги почули? (Лякають тварин, розоряють пташині гнізда, звірині нори).

Хто ж це робить? (Люди).

Запрошую вас, хлопці,
Будьте птиці і звірята,
Уважніше будь,
Все, що знаєш не забудь!

Діти надягають маски тварин і грають.

Умови гри. Кілька людей - хлопчиків і дівчаток запрошують сісти на стільці в коло обличчям один до одного. Всі учні, що залишилися на своїх місцях, по черзі називають будь-яких тварин, птахів, пори року, метеликів і т.д. Вимовляють вони швидко, піднімаючи руки, а Господиня лісу дозволяє говорити. Сидячі гравці на стільцях уважно реагують: Якщо вимовлено слово чоловічого роду - різко піднімаються хлопчики, якщо слово жіночого роду - піднімаються дівчинки.

Господиня лісу: Хлопці! Ось і розібрали ми всі скарги (Показує порожню корзину.) А як ми, першокласники, можемо допомогти природі?

Учень: Звернемося до дорослих.

Пора б людству зрозуміти,
Багатства у Природи відбираючи,
Що землю потрібно теж охороняти:
Вона, як ми, така ж жива!

Учениця: розвісити плакати.

Діти хором Новомосковскют плакати.

Будь природі другом!
Бережіть Землю! Бережіть!
Будемо охороняти нашу природу!
Любіть рідну природу!
Охороняти природу, значить охороняти Батьківщину!

Учень: Посадимо деревця і чагарники.

Учениця: Розіб'ємо клумби.

Учень: Не будемо залишати сміття в лісі, на вулицях міста.

Учениця: А будемо прибирати його і просити оточуючих теж стежити за чистотою.

Господиня лісу: А я пропоную розвісити екологічні знаки, що нагадують правила поведінки в природі. У вас в лукошках є такі знаки. Давайте розповімо, про що говорить кожен з них.

Слайд 17Деті дістають знаки з кошика, розповідають і перевіряють себе за зразком.

Господиня лісу: А закінчити наше заняття мені хочеться піснею.

Слайд 18Звучіт мелодія пісні «Хай завжди буде сонце», діти співають.

Нехай завжди будуть річки,
Нехай завжди буде риба,
Нехай завжди буде море,
А в пустелі - верблюд!

Нехай завжди будуть гаї,
Нехай завжди будуть птиці,
Нехай в тайзі будуть звірі,
А біля будинку - квіти!
Нехай завжди будуть люди,
Нехай завжди будуть діти,
Нехай завжди в чистому небі
Буде сонце світити!

Учитель скидає наряд Господині лісу.

Учитель: А тепер, хлопці, якщо ви думаєте, що Господиня лісу може сказати вам спасибі за вашу допомогу в збереженні і дбайливе ставлення до природи свого краю, прикріпіть промінчики до сонечка (на дошці). А якщо думаєте, що вона залишилася не зовсім задоволена, то приберіть промінчики у сонечка (на дошці).

Ось тепер і видно, як ми попрацювали на сьогоднішньому занятті.

Звучить весела мелодія.

Слайд 19 Дякую за цікаву роботу!