План-конспект заняття (клас) на тему "як стати чарівником - quot, скачати безкоштовно,
Заняття з дітьми має стати святом. А свято для хлопців, коли гра змінюється грою, коли ніхто не думає про те, що є таке слово треба, а просто тягнеться до гри, живе грою і вбирає кожною клітинкою захват гри і, непомітно для себе, ще й користь. Свято - це розповідати, запам'ятовувати, вчитися, придумувати, мріяти і відчувати зіткнення слова - в грі.
Хочу неодмінно сказати вам
Розумне виховання вимагає, щоб уже в самому
ранньому віці, ще до того, як діти стануть
добре усвідомлювати себе, внушалось їм
прагнення до всього доброго, щирого,
прекрасного і благородного.
Необхідність і благодійність звички
доводиться ще тією обставиною, що
діти, навіть будучи в стані розуміти і
міркувати, часто, однак, по легковажності
і легковажності, не роблять того, що слід,
поки їх не змусять чи не буде змушений зовнішнім
чином; кращий засіб для цього і є
поступове привчання. Раннє привчання негайно
виробляє звичку; а яку влада має над
людиною звичка, можна бачити навіть з
давнього прислів'я: звичка - друга натура.
«Духовно - моральне виховання»
Відкрите заняття на тему. «Як стати чарівником»
Мета заняття. сформувати потребу в здійсненні добрих справ.
завдання:
Навчальні:
1. Ознайомити дітей зі світом лялькового театру, з історією перчаточних ляльок.
2.Обогащеніе інформацією про навколишній світ.
3. Дати можливість дітям самостійно проаналізувати свою діяльність після закінчення заняття.
Розвиваючі:
1. Розвиток артистичних здібностей дітей через театральну діяльність.
2. Розвинути пізнавальну і мовну активність дітей.
3. Розвинути логічне мислення.
виховують:
1. Виховувати у дітей доброту, бажання робити добрі вчинки.
2. Виховувати культуру спілкування, вміння вислухати однолітка.
3. Викликати позитивний емоційний інтерес до театрального творчості.
Форма заняття: пізнавально-ігрова.
- ширма;
- Дитяча леечка;
- Ляльки на рукавичках;
- Ляльки: Гоша, його сестричка, квітка з сумними листям (добре, якщо ці листочки можна після поливу «підбадьорити» тобто підняти догори. Так «квітка» зрадіє дощику з лійки).
- Невелика щільна серветка - замість килима (чистити цей килим можна щіткою або пилососом - паперова трубка з насадкою на одному кінці).
1. Використання рукавичок ляльок при ознайомленні дітей з казкою дозволяє в значній мірі підвищити інтерес до різних видів театру і художніх творів.
2. Розвинути дрібну моторику дитини, його артистичні здібності, виразність мови і вміння імпровізувати. 3. Навчитися обігравати невеликі казкові епізоди. 4. Сформувати позитивні взаємини між дітьми в процесі заняття.
5. Бути доброзичливими, знати правила ввічливості, добре поводитися в громадських місцях.
- Організаційний момент - 3 хв.
- Вступна частина - 5 хв.
IV. Заключна частина - 3 хв.
I. Організаційний момент.
- Давайте сядемо зручніше, розправимо плечики, щоб легко дихалося.
-А зараз, хлопці, мені дуже хочеться задати вам одне питання.
-Скажіть, будь ласка, ви бачили коли - небудь «Чарівника?»
Зав'язується розмова. Можливо діти назвуть чарівників з казок, мультфільмів. Допомогти дітям з відповідями. (Передача «На добраніч» Рахат Лукумич), (Казка «Попелюшка» Фея). За кожного названого чарівника вихователь дякує того, хто його назвав, а потім надає розмови такий поворот. - А в житті чарівники є? Хто бачив чарівника в життя, тобто десь поруч? Завдання вихователя - не залишити без уваги будь-яку спробу відповісти. - У мене є знайомий хлопчик, який вміє перетворюватися в чарівника! Як він це робить? Це дуже цікаво! І я із задоволенням розповіла б вам про це, але у Гоші це краще вийде. І ви з ним зараз познайомитеся.
Підготовчий етап. Створення психологічного настрою на спільну діяльність.
- І так я запрошую вас зануритися в захоплюючий світ - світ лялькового театру, де ви познайомитеся з одним з видів театральних ляльок, а також кожен спробує себе в ролі актора.
- Ляльковий театр - які у вас виникають асоціації з цим словосполученням? (Діти відповідають). А хто з вас бачив ляльковий спектакль? Який? (Діти відповідають). Які враження (сподобався і чому)? (Діти відповідають)
- Сьогодні я познайомлю вас з одним з видів ляльок - виготовлення рукавичок. Чому вони так називаються? (Діти відповідають) (відповідь - одягаються на руку актора як рукавичка). Рукавичок ляльок незалежно від того, кого вони зображають, називають лялькою-петрушкою, так як першим персонажем цього типу став знаменитий Петрушка. Головною відмінною рисою цього виду театральних персонажів є той факт, що іграшку надягають на руку, подібно рукавичці. Роль шиї виконує вказівний палець, однієї руки або лапи - великий. Середнього пальця випадає завдання зображувати другу руку або лапу, а безіменний і мізинець просто притискаються до долоні. Вихователь йде за ширму, де знаходяться декілька ляльок, нескладний реквізит, помічник. - А ось і Гоша! Це говорить вихователь. І тут же над ширмою з'являється Гоша і вітається з хлопцями. - Здрастуйте, хлопці! Ой, як тут у вас добре! Як цікаво! Гоша оглядає клас. Вихователь виходить з-за ширми і питає: - Тобі тут подобається? - Дуже! - А що тобі тут подобається? - Тут так світло, затишно і красиво! - А як тобі хлопці? - Хлопці? Але я ж їх не знаю? - Ну, це не біда. Зараз ми познайомимося! - каже вихователь і звертається до хлопців: Давайте познайомимося. У Гоші хороша пам'ять, він відразу запам'ятає ваші імена. Діти по черзі встають і, не перебиваючи один одного, називають своє ім'я. - Ну ось, Гоша, тепер ти знаєш, як звуть наших хлопців. Я думаю, вони тобі сподобалися і ви подружитеся. - А зараз можна тебе попросити, Гоша, розповісти хлопцям про те, як ти став чарівником? - Добре. Але знайте хлопці: «чарівником може стати кожен з нас». Ця фраза вимовляється особливим довірчим тоном, щиро. Вихователь Новомосковскет вірш Сергія Погорілівська «Спробуй чарівником стати». На очах у хлопців обіграються рядки вірша.
Стань добрим чарівником -
Ну-ка спробуй!
тут хитрості
Зовсім не потрібно особливої.
Зрозуміти і виконати
Бажання іншого -
Одне задоволення,
Чесне слово!
На клумбі квітку.
Його листя повисли.
Сумує він ...
Про що?
Вгадав його думки?
Він хоче напитися.
Гей, дощик, полів!
І дощик струмує
З лійки твоєї.
Про що ж сестричка
Сумує в сторонці?
Чарівне що-небудь
Зроби сестричці.
І ти обернувся
Запопадливим конем -
Галопом
сестричка
Помчала на ньому!
хоч мама
Ще не повернулася з роботи,
неважко дізнатися
Її думи-турботи:
«Повернуся - добре б
Пошити, почитати ...
Так треба з прибиранням
Возитися знову ».
І ти здійснюєш
Веселе диво -
Пол засяяв,
Засяяла посуд.
І ахнула мама,
Повернувшись додому:
- Так це - як в казці.
Вихователь. Ми всі здатні перевтілюватися, ми все можемо стати іншими. Ми станемо іншими, якщо навчимося розуміти й вгадувати бажання тих, хто нас оточує. - А тепер ще раз повернемося до того, що сталося в вірші. Як вдалося Гоше перетворитися в доброго чарівника? Що він побачив, дивлячись на квітку? На сестричку? - А як би вчинив Гоша, якби побачив, що мама засмучена чимось? - Напевно, ви зрозуміли, хлопці, що кожен з нас, якщо захоче, може зрозуміти і виконати бажання іншого і стати чарівником.
Мені здається, хлопці, що ви сидіти вже втомилися? - А ну-ка підійдіть до мене, давайте пограємо! - Швидше за ставте під мою долоньку все по пальчику. Так дивіться не попадіться.
Раз - копито, Два - копито
Три копита у коня а четвертий копито поскакав від мене.
На останній сходинці рука стискається, піймавши неметкого за пальчик. Гра повторюється кілька разів. - Сідайте, будь ласка, хлопці. - А тепер інша гра. Гра з перетвореннями. - Зараз я стану бабусею. А хто - то з вас буде мені онуком чи онучкою. (Бабуся вибирає). - Зараз ми подивимося, чи може мій онучок зрозуміти і виконати бажання іншого. Бабуся веде онука за ширму і попереджає «Як тільки почуєш слово« можна », виходь з-за ширми. Бабуся одягає хустку і фартух. Викладає на столик клубок, спиці, газету. - Можна, можливо! - каже бабуся і онук виходить. Він повинен зауважити, що бабуся щось розшукує. Вона ходить по кімнаті, заглядає під стіл, шукає на столі. Якщо онук дуже довго не питає, що бабуся шукає, вона задає питання: «Онук, ти не бачив мої окуляри?» Варіанти відповідей онука:
- «Ні, не бачив» (і не допомагає) - «Давай пошукаємо разом» - «Та ось же вони»
Якщо онук допомагає шукати окуляри, вона дуже рада.
- «Ой, спасибі тобі внучок, вдвоём- то шукати веселіше». Якщо не допомагає, бабуся гірко зітхає:
- «Півдня шукаю. Ні в'язати не можу, ні газету почитати ». Поведінка онука обговорюють хлопці. Вихователь: А тепер, хлопці, я вам загадаю загадку, але ця загадка не схожа на ті загадки, які ви відгадували раніше. Послухайте, будь ласка, розповідь В.А. Осєєва «Печиво»
Мама висипала на тарілку печиво. Бабуся весело задзвеніла чашками. Всі сіли за стіл. Вова присунув тарілку до себе.
- Делі по одному, - строго сказав Мишко.
Хлопчики висипали все печиво на стіл і розклали його на дві купки.
- Рівне? - запитав Вова.
Миша зміряв очима купки:
- Рівне ... Бабуся, налий нам чаю!
Бабуся подала обом чай. За столом було тихо. Купки печива швидко зменшувалися.
- Розсипчасті! Солодкі! - говорив Мишко.
- Угу! - відгукувався з набитим ротом Вова.
Мама і бабуся мовчали. Коли все печиво було з'їдено, Вова глибоко зітхнув, поплескав себе по животу і виліз з-за столу.
Миша доїв останній шматочок і подивився на маму - вона заважала ложечкою не розпочато чай. Він подивився на бабусю - вона жувала скоринку чорного хліба ...
- Як ви вважаєте, хлопці, про що подумав Міша? (Діти відповідають). Вихователь узагальнює їх відповіді. - Чи можна назвати ввічливими Вову і Мішу, які пам'ятають тільки про себе? - А ви звернули увагу на те, як Міша просив бабусю налити їм з братом чаю? (Без чарівного слова «будь ласка»). Прохання звучить, як наказ «Налий нам чаю». - Отже, хлопці, ви напевно зрозуміли, що кожен з нас, якщо захоче може зрозуміти і виконати бажання іншого і стати чарівником. Виявляється бути чарівником зовсім не важко, треба тільки захотіти. Подивіться якими добрими у вас стали особи.
- Наше заняття підходить до кінця.
- Давайте станемо в коло, візьмемося за руки, трохи помовчимо. Подивимося уважно на кожного з нас і в думках побажаємо один одному всього доброго ...
- А тепер уявіть тих людей, з якими вам сьогодні ще належить зустрітися в школі, вдома, у дворі. З ким би вам хотілося поділитися частинкою свого душевного тепла. Подумки скажіть їх імена ... Тепер посміхнемося один одному.
-Переконалися, що можете бути чарівниками?
Залишимося ними і далі, і нехай наше заняття вам в цьому допоможе.