План-конспект уроку з фізики (7 клас) на тему методична розробка до уроку фізики 7 клас -

Учитель фізики Китова Є.В.

«ЩО ВИВЧАЄ ФІЗИКА? ЯК ВИВЧАЮТЬ ЯВИЩА ПРИРОДИ .АСТРОНОМІЯ. »

ЦІЛІ УРОКУ: Ознайомити учнів з новим предметом шкільного курсу; визначити місце фізики як науки; навчити розрізняти фізичні явища і тіла, фізичні величини і їх одиниці, методи вивчення фізики.

ОБЛАДНАННЯ: Портрети відомих фізиків, картинки, фотографії. Лінійки з дерева, пластмаси, заліза, термометр, секундомір, гиря на мотузочці і т.п.

  1. Організаційний момент (Техніка безпеки на уроці фізики, підручник, зошити. Навчальний план)
  2. Фізика як наука, що вона вивчає. Методи її вивчення. Астономія.Об'ясненіе нового матеріалу з використанням презентації та конспектів.
  3. Домашнє завдання
  1. Хлопці, ви починаєте вивчення нового предмета, який називається фізика. Ви перебуваєте в кабінеті фізики. Це справжнісінька наукова лабораторія, в якій знаходяться фізичні прилади. За період вивчення фізики в 7 класі ви повинні виконати 15 лабораторних робіт самостійно за допомогою тих приладів і матеріалів, які вам роздадуть. У зв'язку з цим зараз з вами буде проведено інструктаж з техніки безпеки на уроці фізики при проведенні лабораторних робіт. Показ презентації з техніки безпеки.
  2. Навколо нас знаходяться різні предмети: столи, стільці дошка, книги, олівці, зошити і т.д. У фізиці всякий предмет називається фізичним тілом. Отже, столи, стільці дошка, книги, олівці, зошити-це фізичні тіла. Земля, Місяць, Сонце і всі інші небесні тіла теж є фізичними тілами. У природі з фізичними тілами відбуваються зміни. Наприклад. взимку вода твердне і перетворюється на лід. Навесні сніг і лід плавляться і перетворюються в воду.Вода кипить і перетворюється на пару. Пара охолоджується і перетворюється в воду. Земля й інші планети рухаються навколо Сонця. Сонце і всі небесні тіла рухаються в космічному просторі. Всі ці зміни називаються фізичними явищами. Фізика це наука про фізичні явища природи. Фізика вивчає світ, в якому ми живемо, явища, в ньому відбуваються, відкриває закони, яким підкоряються ці явища, і як вони взаємопов'язані. Серед великого різноманіття явищ в природі фізичні явища займають особливе место.К них відносяться:

1) механічні явища (наприклад, рух літаків та автомобілів, хитання маятників і протягом рідин по трубах, звернення Землі навколо Сонця і орбітальної станції навколо Землі);

2) електричні явища (наприклад, тяжіння і відштовхування наелектризованих тіл, електричний струм і т. Д.);

3) магнітні явища (наприклад, дія магнітів на залізо, магнітна взаємодія струмів, вплив Землі на стрілку компаса і т. Д.);

4) оптичні явища (поширення світла в різних середовищах, відбиття світла від дзеркал, світіння різних джерел і т. Д.);

5) теплові явища (танення льоду, кипіння води, освіту снігу, теплове розширення металів, дія електронагрівальних приладів і т. Д.);

6) атомні явища (наприклад, вибухи атомних бомб і процеси, що відбуваються в надрах зірок).

Фізика-це наука, яка вивчає всі ці явища. Фізика дозволяє виводити загальні закони на підставі вивчення простих явищ. На прикладі вільного падіння сталевої кульки, можна встановити закони падіння для інших тіл різної форми і маси. Встановивши фундаментальні закони природи, людина використовує їх в процесі своєї життєдіяльності-механіці, будівництві, енергетиці, військовій справі, мореплавання, навіть в цирку та інших областях.

Отже, фізика-це наука про найбільш загальні властивості тіл і явищ.

Ви знаєте, як відбуваються багато явищ і легко закінчите фрази, передбачу, чим закінчаться такі події:

  1. Якщо випустити з рук важкий предмет, то він ... ..
  2. Якщо квітка не поливати то він ....
  3. Якщо блиснула блискавка, то ....

Закони фізики є об'єктивним відображенням розвитку природних закономірностей. Будь-які процеси, що відбуваються в природі тісно пов'язані між собою. Навіть зміна дня і ночі на планетах обумовлена ​​обертанням їх навколо своєї осі.

Фізика як наука тісно пов'язана з іншими науками. Наприклад, з географією, астрономією, хімією, біологією.

Фізика допомагає більш глибоко вивчити процеси, на перший погляд, не пов'язані з фізики. Ця течія різних хімічних і біологічних процесів, будова різних небесних тіл і інші.

Будь-яка наука використовує свої спеціальні слова- наукові терміни. Фізик. кажучи про рух тел (машин, літаків, м'ячі, планети ...), як правило, не зважає на те, що рухається, тому що для вивчення механічного руху це несуттєво в багатьох задачах. Тому в цих випадках говорять про фізичне тіло. розуміючи під цим будь-який предмет.

Наведіть приклади фізичних тіл. (М'яч, стіл, олівець)

Слід сказати, що всі об'єкти, і в тому числі фізичні тіла є матерією. Все, що нас оточує, матеріально. Вода, повітря, зірки-будь-які фізичні тіла матеріальні. Факт їх існування не залежить від нашої свідомості. Матерія є об'єктивна реальність, дана нам у відчуттях.

Матерія в нашому світі існує у вигляді речовини та поля .Будь матеріальний предмет (фізичне тіло) складається з речовини, і ми можемо його помацати і увідеть.Сложнее з полем- ми можемо констатувати наслідки його дії на нас, але не можемо побачити чи помацати, можемо тільки зареєструвати його наявність яким-небудь приладом, і то не всегда.Напрімер, існує гравітаційне поле, яке ми не відчуваємо, і завдяки якому ми ходимо по землі і не відлітаємо з неї, незважаючи на те, що вона обертається зі швидкістю 30 км / с. але виміряти його ми не можемо, пока.А ось електромагнітне поле поле людина може не тільки відчувати, а й вимірювати.

Наші думки не можна вважати матеріальними, тому що це продукт нашого сознанія.Давайте подумаємо про те, як можна вивчати фізику? Звідки беруться у людини знання? Багато первинні знання з'являються з повсякденних наблюденій.С цього, власне, і починалася фізіка.Філософи і вчені Стародавньої Греції, такі, як Аристотель, Архімед, Герон, Птолемей, в основному вели наблюденія.Із спостережень вони намагалися встановити закон, якому підпорядковується то чи інше спостережуване явище, і поставити знання встановленого закону на службу людині. Очевидно, багато хто чув ім'я Архімед, якому приписують такі слова: «Дайте мені точку опори, і я переверну світ», або «Еврика»

Далі см.поурочние розробки Волкова В.А. стор.9

3.Д.З §1-2 відповісти на питання після параграфів.

По темі: методичні розробки, презентації та конспекти

Методичні розробки до уроків (фізика)

У матеріалі складені: 1. комплект за підручником Громова для 7 класу (календарно - тематичне планування, пояснювальна записка) 2. вхідні контрольна робота з фізики для 8а, 8б класу.

Методичні розробки до уроків (фізика)

У матеріалі складені: 1. комплект за підручником Громова для 7 класу (календарно - тематичне планування, пояснювальна записка) 2. вхідні контрольна робота з фізики для 8а, 8б класу.

План-конспект залючітельного уроку з літератури в системі уроків вивчення повісті М.Гоголя "Тарас Бульба" в 7 класі.

Представлений урок розроблений відповідно до технології «Проектування компетентнісно-орієнтованої освітньої середовища». На вивчення розділу «Електромагнітне поле» в 9 класі відводиться.

У методичних рекомендацціях міститься коеспект уроку, технологічна карта і буклет.

Презентація до уроку фізики 7 класу на тему "Що вивчає фізика?".

Сучасний урок - це урок активної участі учня в освоєнні нових знань. Активність учня повинна мати потужну мотивацію, засновану на внутрішній потребі до пізнання нового. Однією з руху.