Мультимедійний урок математики по темі - периметр багатокутника
Мета уроку: познайомити дітей з новим поняттям «периметр багатокутника».
- удосконалювати обчислювальні навички і вміння вирішувати завдання;
- розвивати вміння міркувати, зіставляти, порівнювати;
- формувати інтерес до предмета.
Матеріально-дидактичний оснащення уроку: ноутбук; мультимедійний проектор; презентація Mickrosoft PowerPoint
I. Організаційний момент.
- Створимо один одному гарний настрій.
- Посміхнулися один одному.
- Побажали отримати «5».
- Міцно обняли себе і сказали: «У мене сьогодні все вийде!» (Презентація, слайд 1)
II. Повідомлення теми і цілей уроку.
Увага, дівчатка!
Увага, хлопчики!
Приготуйте ваші ручки,
Розімніть пальчики.
Сьогодні нові завдання будемо вирішувати.
Хто хоче отримати позначку «п'ять»?
Тоді усний рахунок пора починати!
Рахунок починається по стрілці.

Відповіді: 60, 100, 56, 94, 61, 42.
Рахунок починається по стрілці.

Відповіді: 23, 39, 20, 30, 40, 5.
IV. Робота над новим матеріалом.
1. Актуалізація опорних знань.
а) Як називаються ці геометричні фігури? (Презентація, слайд 4)
1 - незамкнута ламана;
2 - замкнута ламана, багатокутник, чотирикутник.
- Як знайти довжину ламаної? (Виміряти ланки і скласти довжини.)
- Назвіть кожен багатокутник і покажіть його межі.
(Учні виходять до дошки і указкою показують межі кожного багатокутника. Ведуть по сторонам багатокутника так, щоб лінія, яку опише кінець указки, представляла б замкнуту ламану.)
- Що являє собою межа багатокутника? (Замкнуту ламану.)
- Знайдіть довжину маршруту «Школа - будинок - стадіон»
- Вкажіть можливі напрямки від будинку.
- Яку фігуру являє маршрут руху? (Замкнуту ламану, трикутник.)
- Як знайти довжину маршруту? (Скласти по порядку довжини всіх відрізків шляху.)
- У вас на партах лежать фігури (виготовлені з дроту). Яку форму вони мають. (Форму трикутника.)
- Як по-іншому можна назвати? (Замкнута ламана.)
- Зі скількох ланок складається ламана? (З трьох.)
- Як знайти її довжину? (Виміряти ланки і скласти все довжини.)
- Виконайте вимірювання. (4 см, 5 см, 3 см)
- Виконайте обчислення. (4 см + 5 см + 3 см = 12 см)
- Як по-іншому назвати ланки в цій фігурі? (Сторони.)
- Що вимірювали і складали? (Вимірювали і складали довжини сторін трикутника.)
- Уявіть, що вершини цього трикутника являють місця, куди ви хочете потрапити.
- Як уявити довжину пройденого шляху, якщо учень побував скрізь? (Пропозиції учнів.)
- Запишемо вираз.
4 см + 5 см + 3 см = 12 см - така довжина шляху.
- Розправимо боку трикутника в одну лінію і виміряємо за допомогою лінійки. Яка довжина дроту? (12 см)
- Порівняємо результат обчислення і вимірювання.
- Що ми з вами знайшли цим виразом? (Довжину шляху, або суму довжин сторін трикутника.)
3. Знайомство з поняттям «периметр багатокутника».
- Ми з вами знайшли периметр трикутника.
- Так що ж таке периметр трикутника? (Сума довжин сторін трикутника.)
- Не тільки трикутника, а й чотирикутника, п'ятикутника і т.д.
- Читання і запам'ятовування правила в підручнику сторінка 67. (Презентація, слайд 8)
- Математики - народ точний. Тому вони вирішили периметр позначати буквою Р.
- Я пропоную вам впорядкувати трикутники за допомогою чисел, які є числовими значеннями їх периметрів. Заповніть таблицю.

- Яке слово отримали? (Периметр.)
- Так що таке периметр багатокутника? (Це сума довжин всіх сторін багатокутника.)
V. Закріплення вивченого матеріалу.
- Обчисліть периметр багатокутників.
Робота в робочому зошиті № 1, сторінка 30, № 101. (Презентація, слайд 10)
а) Знаходження периметра чотирикутника DKEF. (Фронтальна робота.)
- Виміряйте і запишіть довжини кожної сторони чотирикутника.
KD = 2 см
DE = 3 см
EF = 2 см
FK = 4 см
- Згадайте, як знайти периметр чотирикутника.
- Запишіть вираз і обчисліть його значення.
2 + 3 + 2 + 4 = 11 (см) - такий периметр чотирикутника KDEF.
- Запишіть відповідь.
б) Знаходження периметра трикутника АВС. (Самостійна робота з наступною перевіркою.) (Презентація, слайди 11, 12)
Обчислити периметр трикутника, якщо довжина одного боку 12 см, інший 15 см, а третя сторона менше другий на 5 см.

Рішення:
1) 15 - 5 = 10 (см) - така довжина третьої сторони трикутника.
2) 12 + 15 + 10 = 37 (см) - такий периметр трикутника.
Відповідь: 37 сантиметрів.
VI. Підведення підсумків уроку.
П 13 - * = 7
Е 20 + * = 25
І * + 5 = 15
Р * - 3 = 8
40 - * = 39 Т
* +60 = 90 Р
* - 6 = 10 М
7 + * = 14 Е
- Що називається периметром багатокутника?
- Молодці! Дякую за урок! (Презентація, слайд 15)
VII. Домашнє завдання.
Стор. 67 вивчити правило, № 3 стор. 68.