Конспект уроку інформатики - безліч
32 33 34 1 2 35 36 37 38 39 40 41 4 42 43 44 45 46 47 5 48 49 6 50 51 52 53 54 55 56 57 58 9 59 10 60 7 61 62 63 64 65 66 67 68 69 8 70 71 72 11 73 74 75 76 77 78 14 79 80 81 31 17 15 82 16 20 83 84 85 19 86 87 88 30 89 18 90 21 91 92 93 94 95 96 97 98 99 22 100 101 102 103 104 105 23 24 106 107 108 26 109 13 110 111 29 28 112 113 114 115
Увага Знижка 50% на курси! поспішайте подати
заявку
Професійної перепідготовки 30 курсів від 6900 руб.
Курси для всіх від 3000 руб. від 1500 руб.
Підвищення кваліфікації 36 курсів від 1500 руб.
Тема: Безліч. елементи множин
Тип уроку: Урок вивчення нового матеріалу.
Мета уроку: сформувати в учнів уявлення про поняття «безліч», «елементи множин».
освітня: навчити учнів визначати приналежність елемента безлічі, класифікувати і узагальнювати предмети по одній властивості (ознакою).
розвиваюча: розвивати навички класифікації предметів при виконанні різних завдань;
виховна: виховувати інтерес до вивчення теми за допомогою виконання практичних завдань.
Обладнання, що використовується: комп'ютер, інтерактивна дошка, проектор, презентація.
Методи навчання і виховання: словесний (бесіда), наочний (демонстрація презентації), практичний (метод вправ).
1. Організаційний момент. (1 хв)
Добридень!
Насамперед женемо лінь,
На уроці не мовчати,
Всім працювати, відповідати!
У світі багато, цікавого,
Нам часом невідомого.
Миру знань немає межі.
Так скоріше, друзі, за справу!
2. Актуалізація знань. (4 хв)
Хлопці, на минулому уроці ви знайомилися з ознаками предмета, давайте освіжимо наші знання. На слайді представлені картинки, за якими ознаками ви будете характеризувати їх (колір, форма, розмір).
Добре, згадали. (Слайд 2)
3. Мотиваційний етап. (2 хв)
Сьогодні на уроці ми з вами дізнаємося, що таке «безліч» і що називають «елементами безлічі»! На слайді намальований мішок. Поки він порожній. Давайте зберемо в нього звірів, яких ви знаєте (учні називають звірів).
Багато в мішку вийшло звірів? (Багато.)
4. Пояснення нового матеріалу. (17 хв)
В математиці таку групу предметів (або живих істот) із загальною назвою і зібраних разом називають «безліччю». «Безліч» від слова БАГАТО. (Слайд 3,4) Спробуйте дати назву безлічі, зібраному в нашому мішку.
Безліч - об'єднання предметів на основі загальних властивостей або ознак. (Слайд 5)
Тепер на слайді я буду показувати картинки з однорідними предметами. Ви повинні дати назву цій множині, наприклад - риби, птиці, рослини, книги.
- Це безліч риб. (Слайд 5)
- Це безліч птахів. (Слайд 6)
Добре впоралися із завданням, виконаємо наступне (Слайд 7):
Ви повинні назвати і підписати назву пропонованих множин.
Безліч: посуду, тварин, взуття, іграшок, банного приладдя, предметів для малювання.
Тепер давайте пограємо.
Гра «Назви безліч» (Слайди 8,9,10)
Я буду перераховувати ряд предметів, а ви придумувати назву цій множині.
- плаття, штани, шуба, спідниця, кофта, куртка ... - одяг.
(- шафа, стілець, стіл, диван, тумбочка ... - меблі.)
- береза, сосна, ялина, тополя, дуб, верба ... - дерева.
(- Київ, Одеса, Лондон, Париж, Харків ... - міста.)
- бабка, коник, метелик, муха, бджола ... - комахи.
Це безліч взуття. Всі предмети з цієї безлічі називають елементами цієї множини. (Слайд 11,12)
Виконаємо завдання 1 (слайд 14). При виконанні завдання для кожної картинки слід перевірити кожне пропоноване слово. Можна сказати, що на лузі пасеться зграя корів? (Ні) А рій корів? (Ні) А букет корів? (Ні) Значить, для корів, які пасуться на лузі, підходить тільки слово «стадо». (Аналогічно для інших картинок перебираються можливі варіанти, і вибирається підходяще слово.)
Отже, для деяких груп предметів є певні слова, які називають ці групи, наприклад, «стадо корів». Але сказати «рій корів» вже не можна. Але зате будь-яку групу предметів, зібраних разом, можна назвати «безліччю»: безліч корів, безліч риб, безліч квітів.
Тепер вам необхідно виконати завдання: «Прибери зайве»
Забираєте з безлічі по черзі зайві елементи і даєте назву одержали безлічі. (Завдання 2)
Завдання 3. «Розподіливши елементи і назви безліч» (учні продовжують виходити по черзі до дошки і виконувати завдання).
Все дуже добре впоралися із завданням, так тримати!
5. Физминутку. (2 хв)
Давайте трохи відпочинемо. Виконайте наступні дії:
6. Закріплення вивченого матеріалу. (10 хв)
Хлопці, я сьогодні отримала таємничі грамоти. Мені здається в кожному рядку заховано одне слово. Вам потрібно їх знайти і подумати, чи можна об'єднати ці слова на основі якихось загальних властивостей чи ознак. Працюємо в парах, потім перевіряємо.
Портфель, зошит, підручник, щоденник, олівець - навчальне приладдя.
Субота, середа, п'ятниця, субота, неділя - дні тижня.
Я задоволена вашою роботою, давайте виконаємо наступне завдання:
Завдання «Збери слово». (Слайд 15)
Змініть, порядок букв і дізнайтеся слово:
Яка безліч вийшло? (Звірі або хижаки)
Тепер ви добре засвоїли матеріал за допомогою виконання даних завдань, швидко вчитеся, молодці!
8. Підсумок уроку. (2 хв)
З якими новими для вас поняттями ви познайомилися? (Безліч, елементи множини) Як ви зрозуміли дані поняття, наведіть приклади? Молодці! Ви сьогодні старанно попрацювали, а щоб краще закріпити пройдений матеріал, вам необхідно буде виконати домашнє завдання.
9. Домашнє завдання. (1 хв)
Виконати завдання №10 в робочому зошиті.
10. Рефлексія. (1 хв)
Зараз я вам роздам листи, ви повинні продовжити пропозиції, в кінці уроку здасте мені листи:
Знання мені знадобляться ...
Мені дуже сподобалося, як ви сьогодні працювали, всі молодці. До побачення!
Критерії оцінювання учнів:
Готовність учнів до уроку (1б);
Активність учнів на уроці (за кожну правильну відповідь по балу);
Рішення практичних завдань (правильне виконання - (1б);
Додаткове завдання: Робота по зошити.
1) № 3,5. Підкреслити овочі однією рисою, фрукти - двома. (Слайд 17)
(Перерахуйте елементи безлічі «Овочі». Перерахуйте елементи безлічі «Фрукти». Що залишилося не підкресленим? (Сир, масло, м'яч, хліб))
2) № 6. Скільки множин можете знайти. (Слайд 18-19) (Безліч: музичні інструменти, спортивний інвентар, будівельні інструменти).