Конспект нод в старшій групі «хліб на руси»
юлія глушкова
Конспект НСД в старшій групі «Хліб на Русі»
НАПРЯМОК. пізнавально-мовленнєвий розвиток
МЕТА. Формування уявлень дітей про вирощування хліба
ВИДИ ДИТЯЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ігрова, продуктивна, комунікативна, пізнавально-дослідницька.
• Ознайомити дітей з тим, як за старих часів вирощували хліб. дати знання дітям про хліб як одному з найбільших багатств на Землі;
• Уточнити і систематизувати знання дітей про те, як на наших столах з'являється хліб;
• Збагачувати знання дітей про польових рослинах пшениці та жита;
• Закріпити знання хлібобулочних виробів.
• Удосконалювати вміння діяти в колективі і спільно, домовлятися один з одним
• Розвивати у дітей слухове увагу, логічне мислення, пам'ять і уява
• активізація словника по темі «Хліб»
• Виховувати цілеспрямованість, взаємодопомога і вміння взаємодіяти з однолітками
• Виховувати допитливість, інтерес до народних традицій.
• Виховувати бажання робити добрі вчинки.
• Читання вірша Є. Стюарт «Пекарі»,
• Сюжетно-рольова гра «Бакаллея»
• Розгляд сюжетної картини «Золота жито» В. М. Каратая,
• розгляд ілюстрацій. хлібозаводу. хлебомагазіна. як вирощують хліб.
• Розучування прислів'їв, приказок про хліб
СЛОВНИКОВА РОБОТА. плуг, козуб, сівши, серп, сніп, ціп, смачний, м'який, черствий, білий, гарячий, свіжий, ароматний, апетитний.
МАТЕРІАЛИ І ОБЛАДНАННЯ:
• Бейджики, різні за формою і кольором (за кількістю дітей)
• Зображення зображують як раніше ростили хліб на 2 групи
• Зерно пшениці, жита, кукурудзи, гречки, гороху.
• Борошно житнє і пшеничне
ПОПОВНЕННЯ розвиваючого середовища:
• Презентація «Як на Русі хліб ростили».
• Зерна жита, пшениці, гороху, кукурудзи, гречки.
ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ. Діти знаходяться в групі у вільній діяльності, вихователь привертає їхню увагу. «Хлопці, до нас сьогодні прийшли гості, хочете їм подаруємо свої посмішки, привітаємо їх.
«Дружно за руки візьмемося
І один одному посміхнемося
Подивлюсь на ваші обличчя, з ким би мені тут подружитися? Я, Юлія Олександрівна, а ти хто? Відповідай мені, як тебе звати ласкаво
КОМУ. Івановська обл. м Шуя вул. Вихрево дитячий сад №28, підготовча група
ВІД КОГО. Тридев'яте держава, вул. Чарівництва, терем Василіси Премудрість
Лист Привіт, мої друзі
Скриня сюрпризів шлю в подарунок вам я
Але скриня до Кощія потрапив
І Кощій його зачарував
Я дізналася, що Кощій
5 - замків - так без ключей-
Наклав на мій скриню.
Але навіть знанья всі мої
Марні тут, на жаль!
Ваша допомога тут потрібна.
Ви допоможете друзі?
Відсилаю вам підказки
Якщо виконати всі завдання.
Те зруйнуєте його заклинання.
Знань, сил не пошкодуйте,
І скриню відкрити зумійте!
Перше завдання відгадайте загадку
Відгадати легко і швидко:
М'який, пишний і духмяний,
Він і чорний, він і білий,
Слайд1после відповідей дітей
Вірно, це хліб. Цей продукт є на столі у нас завжди, і його ми дуже всі любимо. Дидактична гра «Звідки хліб прийшов?»
Звідки хліб прийшов. - З магазину.
А в магазин як потрапив? - З пекарні.
Що роблять в пекарні? - Печуть хліб.
З чого? - З борошна.
З чого мука? - З зерна.
Звідки зерно? - З колоса пшениці.
Звідки пшениця? - Виросла в поле.
Хто її посіяв? - Колгоспники.
Хлопці, а вам відомо, як люди вирощують жито і пшеницю. Багато машин - помічників у них: комбайни, сівалки, трактори.
Щоб другий замок відкрити вам треба картинки по порядку розкласти.
Діти діляться на 2 команди. Розкладають картинки по порядку, а потім команди міняються місцями і перевіряють правильність виконаного завдання
Що зображено на цих картинках? (Як на Русі раніше хліб люди вирощували.)
1 картінка- Землю орали плугом. Підготовка землі під посів робота важка. Щоб земля «ожила» треба було її зорати і не раз. спочатку восени, а потім навесні. Після того як поле зорали його треба було боронити після чого земля ставала пухкої готової до посіву.
Готувалися до сівби заздалегідь. Спочатку в лазні милися, чисту сорочку надягали і виходили в поле на грудях з кошиком. Лежали в кошику насіння жита і пшениці. Сіяч йде по полю і розкидає через кожні два кроки жменю зерна зліва направо. А тепер уявіть, що ви сівачі. Діти показують, як зерно розкидати.
Як ви вважаєте, погода яка повинна бути в цей день?
(Погода повинна бути безвітряної).
Хлопці, а що для життя і для росту рослин необхідно (Дощ і сонце в міру.)
Абсолютно вірно. Послухайте, як люди кликали дощик:
Дощик, дощик, поливай -
Буде хліба коровай,
Будуть булки, будуть сушки,
Будуть смачні ватрушки.
3 картинка-Збирання врожаю
Молодці, хлопці! Ось виросли жито і пшениця, настав час урожай прибирати. А прибирали в старовину урожай так. Чоловіки брали в руки коси, жінки серпи і в поле йшли. Колосся серпом зрізали і їх в снопи збирали.
4 картінка- Сушка. Колосся сушили, а потім молотили зерно за допомогою ціпа. Але колосся необхідно було обмолотити, тобто вийняти зерна з колосків. Для цього брали люди ціп - ручне знаряддя, щоб молотити - і їм били по колоски.
5 картінка- Зерно, яке вибили ціпом, просівали і на млин везли, де зерно мололи, виходила борошно.
6 картинка - З борошна багато смачного готували, але головне - хліб.
Физкультминутка "Колос зростає".
Вихователь. Уявіть, хлопці, що ви маленькі зернятка і зернятка посадили в землю
(Діти присідають навпочіпки)
Сонце землю зігрівало, дощик землю поливав. Росли, росли зернятка і перетворилися в колоски.
Діти повільно встають, піднімаючи руки вгору
Колоски до сонця тягнуться,
Діти напружують руки
Сонце сильно припекло, і наші колоски зів'яли,
Діти розслабляються, опускають руки, голову
Але раптом дощик полив, ожили колоски і знову до сонечка тягнуться,
В поле виросли чудові колоски!
Діти посміхаються один одному
Гра «Третій зайвий»
Діти діляться на три пари
1 кукурудза, пшениця, жито
2 гречка, пшениця, жито
3 горох, пшениця, жито.
Як ви думаєте яке зерно тут зайве?
Подивіться уважно на зерна пшениці, чим вони відрізняються один від одного?
Хлопці, чому один хліб білий. а другий чорний? (Відповідь. Білий хліб зроблений з пшеничного борошна, а чорний хліб - з житнього борошна).
Педагог пропонує підійти до столів, де стоять миски з борошном пшеничного та житнього. Пропонує розглянути два види борошна, порівняти їх за кольором, спробувати яка мука по властивості розсипчаста або тверда, має запах чи ні.
У булочної у нас бублика,
Булки, бублики, буханки,
Пиріжки, батони, булочки,
І плетінки і ватрушки,
Курабье, бісквіт, печиво,
Бутерброди, чай з варенням,
Багато пряників, цукерок,
Пастила є і щербет,
І пиріг з начинкою солодкої,
І поліно і помадка ...
Називайте, не соромтеся,
Відкривається останній замок
Хліб буває різний. але він обов'язково смачний і корисний.
Слайд 12 і музика
- Ось він - хлебушко запашний.
Ось він - теплий, золотистий.
У ньому - здоров'я наше, сила,
У ньому - чудове тепло.
Скільки рук його рости,
Молодці хлопці ви впоралися з усіма завданнями, а які завдання вам найбільше сподобалися? Яке завдання вам здалося найважчим? Що нового ви сьогодні дізналися, цікавого?
Конспект інтегрованого безперервно-освітньої діяльності «Хліб - всьому голова. Як хліб до нас на стіл прийшов »Державна бюджетна дошкільний заклад дитячий садок № 44компенсірующего виду Константіновкаского району Харкова Конспект інтегрованого.
Конспект безпосередньо освітньої діяльності з розвитку мовлення в старшій групі дітей з ТНР «Хліб - всьому голова» Конспект безпосередньо освітньої діяльності з розвитку мовлення в старшій групі дітей з ТНР «Хліб - всьому голова» Дата проведення.
Конспект безпосередньо освітньої діяльності в старшій групі «Як хліб потрапив на стіл» Безпосередньо освітня діяльність на тему: «Як хліб потрапив на стіл» Мета: збагатити знання дітей про хліб як одному з найбільших.

Конспект НСД з розвитку мовлення в старшій групі. Переказ розповіді М. Глинської «Хліб» Мета: Навчання переказу. Завдання: Освітні: 1. Вчити дітей переказувати повно, послідовно, виразно. 2. Сприяти.
Сценарій розваги в старшій групі дитячого садка «Богатирське спадок Русі» Конспект розваги в старшій групі дитячого садка. Тема: «Богатирське спадок Русі». Цілі: • формувати уявлення про героїчне.
Конспект заняття з елементами ТРВЗ в старшій групі «Хліб - в ньому наша сила і здоров'я» Мета: створення умов для розвитку пізнавальних і творчих здібностей дітей, мислення, уяви, зв'язного мовлення. Виховання дбайливого.
