Класний годину на тему «що таке корупція»

Класний годину на тему «Що таке корупція?»

Корупція «є корінь, з якого

випливає за всіх часів і при будь-яких

спокусах презирство до всіх законів ».

Мета уроку: сформувати в учнів антикорупційне світогляд і виховати негативне ставлення до корупції.

дати загальне уявлення про різні форми корупції, особливості її прояву в різних сферах життєдіяльності, причини, шкідливі наслідки даного явища;

сформувати комплекс знань, в корупціогенних ситуаціях забезпечують поведінку відповідно до правових та морально-етичними нормами;

стимулювати мотивацію антикорупційного поведінки.

Устаткування та матеріали: картки-завдання

Організаційний момент. Актуалізація.

Сьогодні на класній годині ми з вами поговоримо про корупцію. Для того спочатку, ми послухаємо притчу, яка називається «Старанний дроворуб». Старанний дроворуб чесно збирав хмиз, йому добре платили і хвалили за працьовитість. Тільки одне від нього приховували: хмиз ішов на багаття інквізиції, де спалювали людей.

Про що притча? У ній йдеться про те, що людина завжди повинна осмислювати свої вчинки, передбачати їх наслідки, знати, що вийде в результаті - добро чи зло. Сьогодні на уроці ми з вами поговоримо як таке зло, яке чиниться людьми, веде до деградації нашого суспільства. Ім'я цьому злу - корупція.

I. Мозгова атака. Які асоціації викликає у вас слово корупція? (Кожен учень називає свою асоціацію, вчитель пише їх на дошці стовпчиком).

II. Що означає поняття корупція?

-Як ви думаєте, що ж можна назвати хабаром?

-Що таке хабар? Хабарництво?

- Які форми корупції, крім хабарництва, вам знайомі?

III. Розгляньте ситуації і дайте відповідь на питання: про яку форму корупції йдеться і які шкідливі наслідки даного вчинку (групова робота)

Державний службовець Ковальов О.М. відповідальний за розподіл безкоштовно надаються медикаментів пацієнтам, частина медикаментів відправляв в приватні аптеки для їх подальшої реалізації за високими цінами. (Розтрата - крадіжка ресурсів людьми, одягненими владою або контролем над будь-якими цінностями. Розтрата державних коштів - матер. Шкоди бюджету держави)

Родичам хворого Іванова П.А. головлікар недвозначно говорить, що йому потрібна екстрена операція, але в загальній черзі операцію доведеться «чекати дуже довго». (Вимагання - примус людини заплатити гроші або надати інші цінності в обмін на дію чи бездіяльність.)

Мер невеликого містечка Смирнов А.С. є членом правлячої партії «Солідарність», під час передвиборної кампанії домігся того, що існуючі в місті первинні відділення інших партій під різними приводами були закриті. (Зловживання повноваженнями. Наслідки: заподіяно істотну шкоду охоронюваним законом правам інтересам громадян, підрив віри людей в інститути демократії, в справедливість)

Залежно від сфери діяльності корупція проявляється в наступних формах:

Побутова корупція породжується взаємодією пересічних громадян і чиновників. У неї входять різні подарунки від громадян і послуги посадовій особі і членам його сім'ї. Ділова корупція виникає при взаємодії влади і бізнесу. Наприклад, в разі господарської суперечки сторони можуть прагнути заручитися підтримкою судді з метою винесення рішення на свою користь. Корупція верховної влади відноситься до політичного керівництва і верховним судам в демократичних системах. Вона стосується стоять при владі груп, недобросовісна поведінка яких полягає в здійсненні політики в своїх інтересах і на шкоду інтересам виборців.

IV. І так, в чому ж небезпека такого явища як корупція?

Таке багатогранне вплив корупції на всі сфери суспільства, дозволяє робити висновок про те, що для його викорінення необхідні системні зусилля з боку суспільства, держави, кожної людини.

- Що може зробити кожен з нас, суспільство і держава для викорінення такого небезпечного явища як корупція, ми з вами поговоримо на наступному занятті.

Підводячи підсумок сьогоднішньої нашої зустрічі, я пропоную вам уявити таку ситуацію.

Висновок уроку: Інсценування вірші.

У четвер нараду було,

Розглянуто був важливе питання:

Уряд наше вирішило

З корупцією боротися всерйоз.

Огляд негативних явищ

Доповідач з трибуни Новомосковскл,

Потім перейшли до обговорення.

Один підполковник сказав,

Що, мовляв, чекати негоже,

Коли нас візьмуть в оборот,

Ми самі взяти за руку можемо

Будь-якого, хто хабарі бере!

І, щоб в очах керівництва

В бруд не вдарити обличчям,

Нам план розробити доведеться,

Як будемо ловити негідників:

«З кого ж почнемо? Пропонуйте!

Сміливіше! Тут тільки свої! »

Весь зал зашумів: «А давайте

Зловимо на хабарах ДАІ! »

Начальник ДАІ, турбуючись

За честь підлеглих своїх,

Відповів: «Майте ж совість -

Днями засудили двох!

Давайте-но в рамках закону

Перевіримо бійців ППС,

Он, їх командир батальйону

Нещодавно купив «Мерседес»! »

Однак начальник по кадрам

Резонно зауважив у відповідь:

«Сержантов турбувати не треба,

У них без того - некомплект! »

Потім пропозиція була:

«Поставити дільничним дрозда»,

Але тут же його відхилили:

Хто ж буде працювати тоді?

І навіть начальника тилу

Торкнувся товариш один,

За те, що в туалеті немає мила,

«Наліво» йде бензин,

На дачі він вибудував терем,

Забір обклав цеглою.

Але це зовсім не по темі,

Корупція тут ні при чому!

... Ось так перебрали всі служби,

У Москву був направлений відповідь,

Про те, що нас чіпати не потрібно,

Оскільки корупції немає!