Як сказати «ні» і відстояти свою думку - початкові класи, заходи

План-конспект класної години на тему: "Як сказати« НІ »і відстояти свою думку" Цілі: 1) Створити умови для навчання відстоювати свою власну думку і протистояти тиску з боку кого б то не було; 2) формування вміння відмовлятися від небезпечних пропозицій; 3) формування негативного ставлення до спроби спробувати дурманящіе речовини.
План-конспект класної години на тему: "Як сказати« НІ »і відстояти свою думку"
Цілі: 1) Створити умови для навчання відстоювати свою власну думку і протистояти тиску з боку кого б то не було;
2) формування вміння відмовлятися від небезпечних пропозицій;
3) формування негативного ставлення до спроби спробувати дурманящіе речовини.
1. Організаційний момент. - Сьогодні у нас незвичайний урок, у нас сьогодні гості. Давайте привітаємося з гостями. А тепер привітаємо один одного, доторкніться з партнером по плечу. «Дайте п'ять» партнеру по обличчю і побажайте один одному успіхів - Хлопці, здрастуйте.
- Що означає це слово, яке ми говоримо і чуємо щодня по кілька разів? (Здоров'я бажаю).
Ось сьогодні і поговоримо про здоров'я, як вміти відстояти свою думку, як навчитися досягати своєї мети. Але нерідко вміння людини не погодитися з чимось, щось не зробити - це теж вчинок. І такий вчинок часом вимагає дуже великої сили волі, сміливості і рішучості.
- Давайте згадаємо, від чого залежить здоров'я людини?
(Від спадковості, від навколишнього світу, від правильного харчування, загартовування, відмова від шкідливих звичок та ін ...).
РАУНД тейбл. Учні по черзі виконують письмову роботу по колу на одному аркуші паперу. (Діти повинні записати від чого залежить здоров'я людини). Перевірка, читання записів.
- Так, хлопці, здоров'я людини багато в чому залежить від способу її життя. Значить, ми повинні знати, що корисно для нас, а що ні. Прочитайте, будь ласка, хором твердження по плакату.
Я вмію думати, я вмію міркувати, що корисно для здоров'я, то і буду вибирати.
2. "Мозковий штурм". Релло ТЕЙБЛ.- навчальна структура, в якій два учасники по черзі записують свої відповіді на одному аркуші паперу. Робота в парі. (Партнери по плечу). На аркуші дані слова.
а) Розподіліть ці слова на дві групи.
(Спорт, життя, алкоголь, куріння, книги, наркотики, здоров'я)
Перевірка. Новомосковскют по листку як розподілили ці слова.
- І так, чому ми ще можемо сказати "ТАК!"? (Руху, гарному настрою, дотримання режиму дня, правильного харчування, загартовування, свіжого повітря ...)
- Всі слова, зібрані під словом "НІ!", Називаються дурманом. Подивіться, яке слово сховане в ньому? (Дурман - це те, що туманить свідомість, отупляє розум.)
3. Оздоровча хвилинка.
- Прошу вас долонями дістати підлогу. Зчепите за спиною руки і присядьте кілька разів.
Як можна назвати те, що ми з вами виконали?
(Розминка, зарядка. Физкультминутка.)
- Тобто, одним словом - активний спосіб життя. Він сприяє зміцненню здоров'я чи ні? (ТАК!)
4. Гра "Так чи ні". Тейк оф- тач ДАУН. «Встать- сісти», навчальна структура для отримання інформації про клас.
- Я задаю питання, якщо ви згодні, то встаєте.
а) Ви хотіли б все життя просидіти вдома, не виходячи на вулицю?
б) А хотілося б одному сказати ласкаве слово?
в) У вас є бажання з'їсти гірке морозиво?
д) А вам приємно чути чарівні слова?
г) Вам хотілося б зараз почути образливе слово?
е) А якщо я буду змушувати вас це робити, ви скажете образливе слово?
ж) А якщо я буду наполягати, надавати на вас тиск? Просто вам буде відмовити?
- Так, хлопці, відмовляти дійсно важко.
5. Повідомлення мети класної години.
- Сьогодні ми дізнаємося, як люди можуть тиснути один на одного і примушувати до поганих справах і як можна відмовити у випадках тиску.
6. Знайомство зі способами тиску і з формами відмови.
- Давайте пограємо. Уявіть собі, що в класі є учень, який не бажає співати. Але ми змовилися змусити його співати.
(Кожній групі учнів роздаю картки з фразами.)
1.Спой! У тебе голос краще, ніж у Пугачової!
2.Спой! Мені так подобається твоє спів.
3.Якщо споёшь, я подарую тобі іграшку.
4. Якщо НЕ споёшь, я не буду з тобою грати.
- Зверніть увагу, яким способом змушують учня співати і як відбувається відмова.
На дошці з'являється запис: