Виховна година «ярмарок професій»
Вікторія Смелаовна Ковальова
Виховна година «Ярмарок професій»
Мета. Формування в учнів уявлення про розмаїття професій.
1. Активізувати, закріпити, уточнити і поповнити вже наявні знання учнів про професії.
2. Робити щеплення інтерес в учнів до світу професій.
3. Сприяти активізації мовленнєвої діяльності дітей, розвивати їх зв'язну мова.
4. Сприяти збагаченню словникового запасу дітей.
5. Розвивати увагу, логічне мислення, швидкість реакції, кмітливість.
6. Розвивати навички взаємодії в малих групах (парах).
7. Виховувати шанобливе ставлення до праці, до представників різних професій.
Форма організації діяльності дітей. робота в групах.
Устаткування. комп'ютер, проектор, конверти з набором загадок, жетони, «чарівна скринька» з назвами професій. виставка малюнків на тему «Ким я хочу стати». проекти дітей «Професії наших батьків»
Хід заняття. Вступне слово вчителя Слайд 1. (Сонце)
Продзвенів дзвінок для нас. Встали всі у парт красиво.
Хлопці! Сьогодні у нас відкритий урок, до нас прийшли гості, це ваші батьки. А гостей прийнято зустрічати з гарним настроєм! Привітаємо гостей!
Горішок знань твердий, але розколоти його допоможуть
Чарівні слова. "Хочу все знати!"
А щоб успішно впоратися з усіма завданнями, вам знадобляться знання, кмітливість, логіка, увага. Ви готові? Тоді починаємо урок Навколишнього світу.
Що б ви хотіли отримати від уроку? Нові знання
Відкриємо долоньки назустріч новим знанням
Ви будете працювати в групах, тому, від кожного з вас залежить результат вашої роботи.
Щоб визначити тему нашого уроку, давайте разом з вами відгадає кросворд:
1. Скажи, хто так смачно готує борщ капустяні,
Пахучі котлети, салати, вінегрети? (Кухар)
2. Хто призначить вам укол? (Лікар)
3. Хто будує нам житло? (Будівельник)
4. Встаємо ми дуже рано, адже наша турбота -
Всіх відвозити вранці на роботу. (Шофер)
Природу любити, людей похилого віку поважати. (Учитель)
- З книжками ми все дружні,
Будь-який з нас -чітатель.
І, звичайно, знати повинні, що пише їх письменник.
6 .Хто рано встає і корів виганяє,
Щоб ввечері ми напилися молока? (Пастух)
7. Хто світ для Новомосковсктеля робить прекрасніше? (Бібліотекар)
8. Хто знає дороги відмінно повітряні
І нас перевезе туди, куди потрібно? (Пілот)
(Фільм або загадки, на дошці - літери) Слайд 2.
Здогадалися про що піде розмова? (Про професіях)
(Додатково картинка про професії) Слайд 3.
Учень. Чи можемо ми зараз зрозуміти,
Ким хочемо ми в житті стати?
Де працювати, ким працювати, на кого піти вчитися?
Учитель. Так, питання важкувато,
Але решенье є, хлопці!
Потрібно пробувати, мріяти,
У різні гуртки ходити,
Щоб зрозуміти, ким хочеш бути!
Готуючись до класному години. ми провели дослідження. Ви відповідали на питання анкети «Ким бути». підготували проекти «Професії наших батьків». малюнки «Ким я стати хочу» (План проекту)
Але щоб кимось стати в житті, вам треба перш вирости і вивчитися, отримати професію. Слайд 4.
Професія - це вид праці. який вимагає від людини певної підготовки, знань і умінь.
У. - Про які професії розповідає нам у вірші «Все для всіх» дитячий письменник Юліан Тувім.
Учні. Каменяр будує житла,
Сукня - робота кравця,
Але ж кравця працювати
Ніде без теплого притулку!
Каменяр був би роздягненим,
Якщо б умілі руки
Вчасно не змайстрували
Фартух, і куртку, і штани.
Пекар шевця до терміну
Зшити чоботи доручає.
Ну а швець без хліба
Багато ль нашьет, натачает?
Стало бути, так і виходить:
Все, що ми робимо - треба.
Значить, давайте працювати
Чесно, щиро і дружно.
Ми в професії граємо
До душі їх вибираємо,
Щоб не просто так мріяти,
Професії треба вивчати. (Вирушимо на ярмарок) Слайд 5.
Хлопці, як ви розумієте, що таке ярмарок?
Подивіться, яке пояснення слова «ярмарок» дається в тлумачному словнику С. Ожегова
На дошці або на слайдах. Ярмарок - це великий торг зазвичай з розвагами, розвагами, що влаштовується регулярно, в одному місці і в один час.
Що ж відбувається на ярмарку. (Продавці виставляють товари, торгують ними, покупці купують товари).
Який настрій створюється на ярмарку і чому. (На ярмарку шумно. Весело. Тут багато людей. Скоморохи і вуличні актори показують веселі вистави і жарти, влаштовують ігри та змагання).
Все правильно, хлопці, але ми сьогодні вирушимо на не звичайну ярмарок. тут торгують не продуктами, які не одягом, не іграшками або сувенірами.
Це інша ярмарок - це ярмарок професій. Слайд 6.
Побувавши тут, ви зустрінетеся з різними професіями. згадайте, що про них знаєте і поділіться своїми знаннями. А ще ви приймете участь в веселих іграх та вікторинах, а найактивніші з вас отримають жетони.
Гра-розминка «Докажи слівце».
Я Новомосковськ початок пропозиції, а ви закінчуєте риму, додаючи слово-назва професії.
У школі вчить нас (учитель,
А палац звів (будівельник,
Вам ліки дасть ... (аптекар,
Булку спече вам ... (пекар,
Зварить зілля вам ... (лікар,
Привезе додому ... (шофер,
У школі у дверей ... (вахтер,
Вам укол призначить ... (лікар,
Скрипку в руки взяв ... (скрипаль,
Знімок зробить ... (фотограф,
І залишить вам автограф,
У космос мчить (космонавт)
Або сміливий ... (астронавт).
Літаком править (льотчик,
Трактор водить ... (тракторист,
Стіни пофарбував ... (маляр,
Дошку вистругав ... (столяр,
У шахті працює ... (шахтар,
У будинку світло провів ... (монтер,
У спекотній кузні - ... (коваль,
Хто все знає - молодець!
Хлопці, хто з вас відгадав слово «лікар»?
Що воно означає, поясніть.
Давайте прочитаємо, як це слово тлумачиться в словнику С. Ожегова.
На дошці або на слайдах. Лекарь - Те ж, що лікар (застаріле, а також взагалі той, хто лікує.
Зверніть увагу, що це слово застаріле, його зараз вживають у мові мало.
А що за зілля він варить?
Звернемося знову до словника С. Ожегова. Зілля - цілющий склад, суміш.
Хто зможе пояснити значення слова «астронавт». використовуючи для цього назву іншої професії. зустрілася у вірші?
Вірно, астронавт - це космонавт. Таку назву професії вживається в інших країнах. Слайд 7 (словник)
Звернемо увагу на виставку робіт "Ким я хочу стати".
• в сучасному світі налічується 40 тис. Професій;
• важливо зуміти розібратися в цьому різноманітті;
• дізнатися, чим займаються люди даної професії;
• познайомитися які якості необхідно виробляти для своєї майбутньої професії;
• враховувати власні інтереси і здібності.
III. Виступ учнів про професії своїх батьків.
На початку класної години сказали про те. що ви працювали над проектом «Професії наших батьків»
Ми висунули з вами гіпотезу. Нагадайте, що таке гіпотеза? (Це припущення)
Назвіть гіпотезу нашого проекту.
Учень. Щасливий той, хто вибрав справу до душі.
Ми повинні визначити - чи вірна наша гіпотеза.
Про професію своїх батьків поділяться учні:
1. Максимов Максим Слайд 8. (пожежний)
2. Карасьов Сергій Слайд 9,10,11
3. Горбатова Анастасія
4. Рєпіна Вікторія Окрема презентація.
Видно, з яким інтересом розповіли хлопці про професії своїх батьків. який зробимо висновок? (Професію вибрали тата з мамою до душі,)
Наша гіпотеза підтвердилася.
IV. Знайомство з типами професій.
Учитель. Всі професії вчені розділили на типи. Слайд № 13
• Людина - знакова система
• Людина - художній образ Слайди 14-18
Учитель. У вас на столах лежать загадки, ви їх уважно прочитайте і дайте мені відповідь - яка це професія і до якого типу ви її віднесете. Час пішов, хвилина на обговорення. Слайд 19.
1. Хто у хворої кішки сидить?
І як лікуватися, він говорить;
Хто хворий - він краплі запропонує прийняти,
Тому, хто здоровий, - дозволить погуляти. (Ветеринарний лікар, людина - природа)
2. Йому потрібні лещата і кліщі,
Ключ, напилок і ножівка,
А всього потрібніший - вправність. (Слюсар; людина - техніка)
3. Скажіть, хто так смачно
Готує щи капустяні,
Всі сніданки, обіди? (Кухар; людина - людина)
Хто з комп'ютером на "ти".
Це професія хоч куди,
І збувається мрія! (Бухгалтер, людина - знакова система)
5 .Строіт будинок олівцем
На листку паперовому.
Потрібно все намалювати,
Сходи і двері. (Архітектор; людина - художній образ)
Молодці, справилися із завданням. (Жетони)
Конкурс «Прислів'я про працю та професії» (Збери прислів'я)
1. Закінчив діло - гуляй сміло.
2. Терпіння і труд все перетруть
3. Від праці здоровеют, а від ліні хворіють.
4 Очі бояться, а руки роблять.
5. Не голка шиє, а руки.
Відгадайте, про яких професіях йде мова в прислів'ях і приказках
• Куй залізо поки гаряче. (Коваль.)
• Щоб рибку з'їсти, треба в воду лізти. (Рибак.)
• Чи не голка шиє, а руки. (Швачка.)
• Чи не бралися за сокиру, хати НЕ зрубати. (Тесляр.)
• Корова чорна, та молоко у неї біло. (Доярка.)
• Хто орати НЕ лінується, у того і хліб народиться. (Хлібороб.)
• На полювання їхати - собак годувати. (Мисливець.)
Конкурс "САМА-САМА" А тепер ви відповісте на питання з елементами гумору.
Назвіть професії. (1 хвилина на обдумування)
Робота в групах на листочках.
1. Найзеленіша (садівник, лісник, квітникар-декоратор.)
2. Найсолодша (кондитер, продавець в кондитерському відділі.)
3. Сама грошова (банкір, професійні тенісисти. Боксери, модель.)
4. Сама дитяча (вихователь, педіатр, учитель.)
5. Найсмішніша (клоун, пародист.)
6. Найбільша товариська (журналіст, екскурсовод, тренер, вчитель, масовик-витівник.)
7. Найсерйозніша (сапер, хірург, розвідник, міліціонер, політик, психолог.)
Згадайте професії героїв літературних творів.
Назви всіх професій вивішуються на дошку під вивіску «Ярмарок професій».
-Професія героя казки Корнія Чуковського, який прийшов на допомогу хворим жителям Африки. (Доктор)
-Ким був старий з казки про золоту рибку А. С. Пушкіна? (Рибалка)
-Професія Джузеппе з казки А. Толстого «Золотий ключик. (Столяр)
-Назвіть професію двох сестер-лиходійок і «Казки про царя Салтана» А. С. Пушкіна. (Ткаля, кухарка).
-Який професії навчилися три поросяти, коли будували свої будиночки? (Будівельник).
-Професія старця. який давав поради царю Дадон в «казці про Золотого півника» Пушкіна. (Звіздар, мудрець)
- Професія коротуна з квіткового міста на ім'я Тюбик. (Художник)
- Професія хитрунів з казки Г. Х. Андерсена «Нове вбрання короля». (Кравці)
- Професія коротуна Пілюлькіна з Квіткового містечка. (Доктор)
- Професія коротуна по імені Гусля. (Музикант)
- Ким був батько Оленки та двох її сестер в казці С. Т. Аксакова «Аленький цветочек». (Купець)
- Професія дядька Стьопи з вірша С. В. Михалкова. (Міліціонер)
- У кого перетворила фея щура з казки Ш. Перро «Попелюшка». (Кучер)
- Хто врятував Червону шапочку? (Мисливці)
- Ким стали тварини з Бремена - осел, собака, кіт і півень? (Музиканти)
На дошці або на слайдах в скарбничці професій з'являються назви нових професій.
А ким хочете стати ви? (3 людини)
Наше заняття підходить до кінця, а це означає, що ярмарок закривається.
Порахуйте, хто скільки жетонів заробив!
Давайте заглянемо в чарівна скринька. Слайд 22.
Сергій. Хлопці, я хочу вам запропонувати професії. ви їх купуєте, а тепер вам завдання - більше дізнатися про цю професію. скласти розповідь з малюнками, а нашими помічниками можуть бути батьки. музика
4. Підведення підсумків, вибір і «купівля» учнями зацікавила їх професії. Слайд 23.
1. Переді мною відкриті всі дороги, як багато від долі своєї я чекаю.
Але пам'ятаю я зі шкільного порога
Все, що посію, теж й пожнемо.
2. Знайте, хлопці, від знань залежить
Сила країни і здоров'я людей
«Троечние» трактор у праці не помічник,
Воїн на «двійку» - ворога він страшніше.
3. Праця наш сьогодні це навчання.
Хіба нам соромно свою працю показати.?
Так постараємося робити роботу нехай на 4, а краще на 5.
Вивчайте. Як ви думаєте, корисним був для вас сьогоднішня розмова?
Я думаю, коли ви виростите, то виберете ту професію. яка вам сподобається і будете любити її.

Класна година до Дня космонавтики Мета: • Розвиток загальноінтелектуального умінь на матеріалі, що доповнює шкільну програму, з формуванням навичок саморозвитку. Завдання.
Виховна година «Справжній друг» Відкритий класна година «Справжній друг?» Форма проведення: бесіда. Мета: Виявлення уявлення дітей про те, що таке дружба і яким.
Виховна година «Пам'ятаємо і сумуємо» Вед. Велика Вітчизняна війна це - то подія, про яку повинен знати кожен український чоловік, тому що саме там, на війні, загинули.
Виховна година «Толерантність» Мета: познайомити учнів з поняттям "толерантність"; розвивати здібності стримувати свої емоції в конфліктній ситуації; розвивати увагу.
Виховна година «Чарівний світ кіно» Мета: Формування уявлення про український кінематограф. Завдання: 1. Ознайомити з творчістю режисера казкового кіно Олександра.
План-конспект відкритого спільного заходу з батьками і дітьми старшої групи «Ярмарок професій» Шевцова Н. В. вихователь План - конспект відкритого спільного заходу з батьками і дітьми старшої групи «Ярмарок професій» Мета.
Конспект фізкультурного заняття в підготовчій групі «Ярмарок професій» Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад № 2 «Дитячий сад загальнорозвиваючого виду з пріоритетним здійсненням діяльності.
Проект «Ярмарок професій» Для того, щоб наші діти були різнобічно розвиненими, потрібно в різних формах давати їм пізнавальний матеріал. У дошкільнят немає чітких.