Стаття 102 нк рф

1. Податкову таємницю становлять будь-які отримані податковим органом, органами внутрішніх справ, слідчими органами, органом державного позабюджетного фонду і митним органом відомості про платника податків, платника страхових внесків, за винятком відомостей:

1) є загальнодоступними. в тому числі стали такими за згодою їх власника - платника податків (платника страхових внесків). Така згода подається за вибором платника податків (платника страхових внесків) по відношенню до всіх відомостей або їх частини, одержаних податковим органом, за формою. формату і в порядку. затверджується центральним органом виконавчої влади, уповноваженим з контролю та нагляду у сфері податків і зборів;

2) про ідентифікаційний номер платника податків;

3) про порушення законодавства про податки і збори (в тому числі суми недоїмки та заборгованості по пені і штрафів при їх наявності) та заходи відповідальності за ці порушення;

4) надаються податковим (митним) або правоохоронним органам інших держав відповідно до міжнародних договорів (угод), однією зі сторін яких є Україна, про взаємне співробітництво між податковими (митними) або правоохоронними органами (в частині відомостей, наданих цим органам);

5) надаються виборчим комісіям відповідно до законодавства про вибори за результатами перевірок податковим органом відомостей про розмір і про джерела доходів кандидата і його дружина, а також про майно, що належить кандидату і його дружину на праві власності;

7) про спеціальні податкові режими, що застосовуються платниками податків, а також про участь платника податків в консолідованій групі платників податків;

8) надаються органам місцевого самоврядування (органам державної влади міст федерального значення Москви, Харкова і Севастополя) з метою здійснення контролю за повнотою та достовірністю інформації, представленої платниками місцевих зборів, для розрахунку зборів, а також про суми недоїмки по таким зборам;

9) про середньооблікової чисельності працівників організації за календарний рік, що передує року розміщення зазначених відомостей в інформаційно-телекомунікаційній мережі "Інтернет" відповідно до пункту 1.1 цієї статті;

10) про сплачені організацією в календарному році, що передує року розміщення зазначених відомостей в інформаційно-телекомунікаційній мережі "Інтернет" відповідно до пункту 1.1 цієї статті, суми податків і зборів (по кожному податку і збору) без урахування сум податків (зборів), сплачених в зв'язку з ввезенням товарів на митну територію Євразійського економічного союзу, сум податків, сплачених податковим агентом, про суми страхових внесків;

11) про суми доходів і витрат за даними бухгалтерської (фінансової) звітності організації за рік, що передує року розміщення зазначених відомостей в інформаційно-телекомунікаційній мережі "Інтернет" відповідно до пункту 1.1 цієї статті;

12) про постановку на облік в податкових органах іноземних організацій відповідно до пункту 4.6 статті 83 цього Кодексу.

13) про постановку на облік в податкових органах фізичних осіб відповідно до пункту 7.3 статті 83 цього Кодексу.

1.1. Відомості про організацію, зазначені в підпункті 3 (в частині відомостей про суми недоїмки та заборгованості по пені і штрафів (за кожного податку і збору, страхового внеску), податкові правопорушення і заходи відповідальності за їх вчинення) і в підпунктах 7. 9 - 11 пункту 1 цієї статті, розміщуються в формі відкритих даних на офіційному сайті федерального органу виконавчої влади, уповноваженого з контролю і нагляду у сфері податків і зборів, в інформаційно-телекомунікаційній мережі "Інтернет", за винятком відомостей про організацію, з складових державну таємницю. Відомості, що підлягають розміщенню, за запитами не подаються, за винятком випадків, передбачених федеральними законами.

Терміни та період розміщення відомостей, зазначених в абзаці першому цього пункту, порядок їх формування та розміщення затверджуються федеральним органом виконавчої влади, уповноваженим з контролю та нагляду у сфері податків і зборів.

2. Податкова таємниця не підлягає розголошенню податковими органами, органами внутрішніх справ, слідчими органами, органами державних позабюджетних фондів і митними органами, їх посадовими особами та залучаються фахівцями, експертами, за винятком випадків, передбачених федеральним законом.

До розголошенню податкової таємниці відноситься, зокрема, використання або передача іншій особі інформації, що становить комерційну таємницю (секрет виробництва) платника податків, платника страхових внесків і стала відомою посадовій особі податкового органу, органу внутрішніх справ, слідчого органу, органу державного позабюджетного фонду або митного органу , залученому фахівця або експерта при виконанні ними своїх обов'язків.

2.1. Чи не є розголошенням податкової таємниці надання податковим органом відповідальному учаснику консолідованої групи платників податків відомостей про учасників цієї групи, що становлять податкову таємницю.

3. Надійшли в податкові органи, органи внутрішніх справ, слідчі органи, органи державних позабюджетних фондів або митні органи відомості, що становлять податкову таємницю, мають спеціальний режим зберігання і доступу.

Доступ до відомостей, що становлять податкову таємницю, мають посадові особи, які визначаються відповідно федеральним органом виконавчої влади, уповноваженим з контролю та нагляду у сфері податків і зборів, федеральним органом виконавчої влади, уповноваженим в галузі внутрішніх справ, федеральним державним органом, що здійснює повноваження в сфері кримінального судочинства, федеральним органом виконавчої влади, уповноваженим в галузі митної справи.

4. Втрата документів, що містять складові податкову таємницю відомості, або розголошення таких відомостей тягне за собою відповідальність, передбачену федеральними законами.

5. Положення цієї статті в частині визначення складу відомостей про платників податків (платників страхових внесків), що становлять податкову таємницю, заборони на розголошення зазначених відомостей, вимог до спеціального режиму зберігання і доступу до зазначених відомостей, а також відповідальності за втрату документів, що містять зазначені відомості, або розголошення таких відомостей поширюються на відомості про платників податків (платників страхових внесків), отримані організаціями, підвідомчими федеральному органу виконаєте льно влади, уповноваженого з контролю і нагляду у сфері податків і зборів, які здійснюють введення і обробку даних про платників податків (платників страхових внесків), а також на працівників зазначених організацій.

6. Положення цієї статті в частині заборони на розголошення відомостей, що становлять податкову таємницю, вимог до спеціального режиму зберігання зазначених відомостей і доступу до них, відповідальності за втрату документів, що містять зазначені відомості, або за розголошення таких відомостей поширюються на відомості про платників податків (платників страхових внесків), що надійшли в державні органи, органи місцевого самоврядування або організації відповідно до законодавства Укаїни про протидію корупції.

Доступ до відомостей, що становлять податкову таємницю, в державних органах, органах місцевого самоврядування або організаціях, в які такі відомості надійшли відповідно до законодавства Укаїни про протидію корупції, мають посадові особи, які визначаються керівниками цих державних органів, органів місцевого самоврядування або організацій.

7. Положення цієї статті в частині заборони на розголошення відомостей, що становлять податкову таємницю, вимог до спеціального режиму зберігання зазначених відомостей і доступу до них, відповідальності за втрату документів, що містять зазначені відомості, або за розголошення таких відомостей поширюються на відомості про розмір і про джерела доходів працівників (їх подружжя та неповнолітніх дітей) організацій з державною участю, що надійшли в державні органи відповідно до нормативних правових актів Президента Укаїни , Уряду Укаїни.

Доступ до зазначених у цьому пункті відомостей, що становлять податкову таємницю, в державних органах, в які такі відомості надійшли відповідно до нормативних правових актів Президента Укаїни, Уряду Укаїни, мають посадові особи, які визначаються керівниками цих державних органів.

8. Відомості, що містяться в спеціальній декларації, поданої відповідно до Федерального закону "Про добровільне декларування фізичними особами активів і рахунків (вкладів) в банках і про внесення змін до окремих законодавчих актів Укаїни", і (або) додаються до неї документах і ( або) відомостях, визнаються податковою таємницею з урахуванням таких особливостей:

1) такі відомості визнаються податковою таємницею без винятків, встановлених підпунктами 1 - 3 і 5 - 8 пункту 1 цієї статті;

2) розголошення таких відомостей і втрата представлених спеціальних декларацій і (або) доданих до них документів та (або) відомостей є підставою для притягнення до кримінальної відповідальності за незаконне розголошення відомостей, що становлять податкову таємницю, відповідно до Кримінального кодексу Укаїни;

3) посадова особа податкового органу, якому такі відомості стали відомі, не може бути притягнуто до відповідальності за відмову від дачі показань за обставинами, які стали йому відомі з відомостей, зазначених в абзаці першому цього пункту;

4) такі відомості можуть бути витребувані у податкового органу тільки за запитом самого декларанта, визнаного таким відповідно до зазначеного в абзаці першому цього пункту Федеральним законом;

5) у разі необхідності підтвердження факту подання до податкового органу спеціальної декларації та документів і (або) відомостей, які додаються до декларації, і достовірності які у них відомостей посадова особа органу державної влади або банку, якому в якості підстави для надання гарантій, передбачених зазначеним в абзаці першому цього пункту Федеральним законом, була представлена ​​копія спеціальної декларації з відміткою податкового органу про її прийняття, має право направити її до федерального орган виконай Єльня влади, уповноважений з контролю і нагляду у сфері податків і зборів, для звірки з оригіналом спеціальної декларації, що знаходиться на централізованому зберіганні. Федеральний орган виконавчої влади, уповноважений з контролю і нагляду у сфері податків і зборів, в п'ятиденний термін після отримання такої копії спеціальної декларації направляє відповідь повідомлення про те, відповідає або не відповідає отримана копія спеціальної декларації оригіналу.

Обговорення статті

Питання по статті

Прошу дати доручення законодавчим органам розглянути можливість дати кожному господарюючому суб'єкту можливість зустрічної перевірки виставляються партнерами рахунків-фактур для перевірки виконує контрагент зобов'язання зі сплати ПДВ, показує чи фіскальним органам виникає в ході господарської діяльності ПДВ. Мета - перевірити чи не є партнер фірмою-одноденкою. Це дасть можливість господарюючим суб'єктам проявляти "належну обачність" якої домагаються податкові органи, але чого неможливо зробити не провівши звірку документів по базі ФНС. Прошу розглянути це питання і внести його до порядку денного законодавчих органів.

Про надання стягувачеві податковими органами відомостей

Про можливість участі засновника ТОВ в розгляді матеріалів виїзної податкової перевірки

Про порядок оскарження дій або бездіяльності посадових осіб податкових органів.

Що розуміється під мотивованим запитом податкового органу, які направляються в банк? Який порядок направлення запитів податковими органами? Які гарантії, що отримана інформація не буде поширена або пізнана іншими особами?

Платник податків звернувся до податкових органів із запитами про надання інформації про виконання його контрагентами обов'язків по сплаті податків і зборів. Податкові органи в письмових відповідях відмовили йому, аргументувавши тим, що ст. 32 НК Україна не передбачено обов'язку податкових органів щодо надання запитуваних відомостей. Згідно ст. 45 НК Україна обов'язок по сплаті податку повинна бути виконана в строк, встановлений законодавством про податки і збори. Відповідно до пп. 3 п. 1 ст. 102 НК Україна податкову таємницю становлять будь-які отримані податковим органом відомості про платника податків, за винятком відомостей про порушення законодавства про податки і збори і заходи відповідальності за ці порушення. На підставі ст. 106 НК Україна податковим правопорушенням визнається винне досконале протиправне (з порушенням законодавства про податки і збори) діяння (дія або бездіяльність) платника податків, податкового агента та інших осіб, за яке НК Україна встановлена ​​відповідальність. Статтею 122 НК Україна встановлено, що несплата або неповна сплата сум податку в результаті заниження податкової бази, іншого неправильного обчислення податку або інших неправомірних дій (бездіяльності) тягне за собою стягнення штрафу в розмірі 20% від несплаченої суми податку. Чи правомірна відмова податкових органів у наданні інформації про виконання контрагентами платника податків обов'язків по сплаті податків і зборів, з огляду на, що несплата податку у встановлений термін є податковим правопорушенням?

PPT.RU - Влада. Право. Податки. бізнес