Постанова уряду України - про затвердження правил проведення громадського обговорення закупівель

Відповідно до частини 1 статті 20 Федерального закону "Про контрактну систему в сфері закупівель товарів, робіт, послуг для забезпечення державних і муніципальних потреб" Уряд Укаїни постановляє:

1. Затвердити Правила проведення обов'язкового громадського обговорення закупівель товарів, робіт, послуг для забезпечення державних і муніципальних потреб.

Голова Уряду Укаїни

Правила проведення обов'язкового громадського обговорення закупівель товарів, робіт, послуг для забезпечення державних і муніципальних потреб

I. Загальні положення

1. Ці Правила встановлюють порядок та випадки проведення обов'язкового громадського обговорення закупівель товарів, робіт, послуг для забезпечення державних і муніципальних потреб (далі відповідно - закупівлі, обов'язкове громадське обговорення).

2. Обов'язкове громадське обговорення проводиться в разі здійснення закупівель при початковій (максимальної) ціною контракту, що становить більше 1 млрд рублів, з використанням конкурентних способів визначення постачальників (підрядників, виконавців), за винятком випадків здійснення закупівель:

а) із застосуванням закритих способів визначення постачальників (підрядників, виконавців);

б) в рамках державного оборонного замовлення;

в) шляхом проведення повторного конкурсу, електронного аукціону (у разі його проведення на підставі частини 4 статті 71 Федерального закону "Про контрактну систему в сфері закупівель товарів, робіт, послуг для забезпечення державних і муніципальних потреб" (далі - Федеральний закон) без зміни об'єкта закупівлі), запиту пропозицій;

г) шляхом проведення запиту котирувань з метою надання гуманітарної допомоги або ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій природного або техногенного характеру відповідно до статті 82 Федерального закону.

3. Обов'язкове громадське обговорення проводиться:

а) державними замовниками;

б) муніципальними замовниками;

в) бюджетними установами, що здійснюють закупівлі відповідно до частини 1 статті 15 Федерального закону;

г) державними або муніципальними унітарними підприємствами при здійсненні закупівель відповідно до частини 2 [1] статті 15 Федерального закону;

д) автономними установами при здійсненні закупівель відповідно до частини 4 статті 15 Федерального закону;

е) юридичними особами, які не є державними або муніципальними установами, державними або муніципальними унітарними підприємствами, при здійсненні ними закупівель відповідно до частини 5 статті 15 Федерального закону;

ж) бюджетними установами, автономними установами, державними або муніципальними унітарними підприємствами, що здійснюють закупівлі відповідно до частини 6 статті 15 Федерального закону;

з) уповноваженими органами, уповноваженими установами, на які відповідно до статті 26 Федерального закону покладено повноваження з планування і здійснення закупівель, включаючи визначення постачальників (підрядників, виконавців), висновок державних і муніципальних контрактів, їх виконання, в тому числі з можливістю приймання поставлених товарів, виконаних робіт (їх результатів), наданих послуг, забезпечення їх оплати для відповідних державних і муніципальних замовників.

4. Обов'язкове громадське обговорення закупівель установами і підприємствами, зазначеними в підпункті "ж" пункту 3 цих Правил, проводиться від імені відповідних державних органів, органів управління державними позабюджетними фондами або органів місцевого самоврядування, Державної корпорації з атомної енергії "Росатом" або Державної корпорації по космічної діяльності "Роскосмос", які передали цим установам і підприємствам повноваження державного (муніципального) замовника.

5. Обов'язкове громадське обговорення проводиться в тому числі щодо дотримання особами, зазначеними в пункті 3 цих Правил (далі - особа, яка здійснює обов'язкове громадське обговорення), відповідності закупівель:

а) вимогам законодавства Укаїни та інших нормативних правових актів, в тому числі про контрактну систему у сфері закупівель товарів, робіт, послуг для забезпечення державних і муніципальних потреб;

б) цілям і заходам, передбаченим державними програмами Укаїни (в тому числі федеральними цільовими програмами, іншими документами стратегічного і програмно-цільового планування Укаїни), державними програмами суб'єктів Укаїни (в тому числі регіональними цільовими програмами, іншими документами стратегічного і програмно-цільового планування суб'єктів Укаїни), муніципальними програмами;

в) міжнародним зобов'язанням Укаїни, міждержавним цільовими програмами, учасником яких є Україна;

г) функцій і повноважень державних органів, органів управління державними позабюджетними фондами або органів місцевого самоврядування, Державної корпорації з атомної енергії "Росатом" або Державної корпорації з космічної діяльності "Роскосмос";

д) рішенням, доручень і вказівок Президента Укаїни, рішенням і доручень Уряду Укаїни, рішенням і доручень вищих виконавчих органів державної влади суб'єктів Укаїни, а також муніципальним правовим актам;

е) вимогам актів про нормування у сфері закупівель;

ж) пріоритету забезпечення державних і муніципальних потреб шляхом закупівель інноваційної і високотехнологічної продукції.

6. Обов'язкове громадське обговорення проводиться в 2 етапи. Особи, зазначені в підпункті "е" пункту 3 цих Правил, проводять обов'язкове громадське обговорення починаючи з другого етапу відповідно до пунктів 33-39 цих Правил.

7. Обов'язкове громадське обговорення проводиться в розділі "Обов'язкове громадське обговорення закупівель" офіційного сайту єдиної інформаційної системи у сфері закупівель в інформаційно-телекомунікаційній мережі "Інтернет" (далі відповідно - спеціалізований розділ, єдина інформаційна система), а також у вигляді очних публічних слухань.

8. В обов'язковому громадському обговоренні можуть на рівних умовах брати участь будь-які юридичні особи незалежно від організаційно-правової форми, місця знаходження і місця походження капіталу, будь-які фізичні особи, в тому числі зареєстровані як приватні підприємці, державні органи та органи місцевого самоврядування ( далі - учасники обов'язкового громадського обговорення).

9. Учасники обов'язкового громадського обговорення після проходження процедури реєстрації в єдиній інформаційній системі отримують доступ до спеціалізованого розділу, де можуть залишати свої зауваження і пропозиції.

10. Зауваження та пропозиції учасників обов'язкового громадського обговорення, відповіді осіб, які здійснюють обов'язкове громадське обговорення, протоколи етапів обов'язкового громадського обговорення розміщуються в спеціалізованому розділі в терміни, встановлені пунктами 17, 18, 30, 33, 34, 36 і 38 цих Правил.

11. Зауваження та пропозиції учасників обов'язкового громадського обговорення, що надійшли в спеціалізований розділ, проходять в закритій частині єдиної інформаційної системи попередню перевірку, здійснювану оператором цієї системи, з метою виключення зауважень і пропозицій, що містять ненормативну лексику, і розміщуються у відкритій частині єдиної інформаційної системи не пізніше 1 дня після дня їх надходження.

12. Обов'язкове громадське обговорення починається з дати розміщення в єдиній інформаційній системі планів закупівель, що містять інформацію про закупівлі, які підлягають обов'язковому громадському обговоренню (далі - плани закупівель), та завершується за 3 дні до дати, не пізніше якої визначення постачальника (підрядника, виконавця) може бути скасовано відповідно до статті 36 Федерального закону.

13. За результатами обов'язкового громадського обговорення можуть бути внесені зміни в плани закупівель, плани-графіки, документацію про закупівлі або закупівлі можуть бути скасовані.

14. Строки, встановлені в цих Правилах, обчислюються в календарних днях. Якщо останній день терміну, встановленого цими Правилами, припадає на неробочий день, днем ​​закінчення строку вважається наступний за ним робочий день.

II. Перший етап обов'язкового громадського обговорення

15. Перший етап обов'язкового громадського обговорення полягає в обговоренні в спеціалізованому розділі і в рамках очних публічних слухань інформації про закупівлю, включеної в план закупівель, і починається з дати розміщення в єдиній інформаційній системі особою, що здійснює обов'язкове громадське обговорення, плану закупівель.

16. Термін обговорення в спеціалізованому розділі в рамках першого етапу обов'язкового громадського обговорення повинен становити не менше 20 днів з дати розміщення в єдиній інформаційній системі особою, що здійснює громадське обговорення, плану закупівель.

17. Учасники обов'язкового громадського обговорення протягом терміну, зазначеного в пункті 16 цих Правил, залишають в спеціалізованому розділі свої зауваження і пропозиції щодо інформації про закупівлю, включеної в план закупівель і підлягає обов'язковому громадському обговоренню.

19. Не пізніше 10 днів після дня закінчення терміну, зазначеного в пункті 16 цих Правил, особа, яка здійснює обов'язкове громадське обговорення, проводить очні публічні слухання з обговорення інформації про закупівлю, включеної в план закупівель і підлягає обов'язковому громадському обговоренню.

20. Інформація про дату, час і місце проведення очних публічних слухань розміщується в спеціалізованому розділі особою, що здійснює обов'язкове громадське обговорення, не менше ніж за 5 днів до дня проведення таких слухань.

22. Очні публічні слухання є відкритими. Особа, яка здійснює обов'язкове громадське обговорення, не має права обмежити доступ до участі в ньому зацікавлених осіб, представників державних органів та органів місцевого самоврядування.

23. Очні публічні слухання не можуть проводитися в неробочі вихідні та святкові дні, встановлені законодавством Укаїни.

24. Особа, яка здійснює обов'язкове громадське обговорення, зобов'язана проводити очні публічні слухання за місцем свого знаходження.

25. В очних публічних слуханнях обов'язковим є участь керівника особи, яка здійснює обов'язкове громадське обговорення, або його заступників, керівників контрактних служб або осіб, які виконують їх обов'язки.

26. Учасники очних публічних слухань має право висловлювати свої зауваження та пропозиції щодо інформації про закупівлю, включеної в план закупівель і підлягає обов'язковому громадському обговоренню, ставити представникам осіб, які здійснюють обов'язкове громадське обговорення, будь-які питання, які стосуються закупівлі.

27. У ході проведення очних публічних слухань представники особи, яка здійснює обов'язкове громадське обговорення, дають відповіді на пропозиції, що надійшли від учасників таких слухань питання або висловлені ними зауваження і пропозиції щодо інформації про закупівлю, включеної в план закупівель і підлягає обов'язковому громадському обговоренню.

28. При проведенні очних публічних слухань особою, що здійснює обов'язкове громадське обговорення, здійснюється аудіозапис.

29. За результатами першого етапу обов'язкового громадського обговорення особою, що здійснює обов'язкове громадське обговорення, приймається одне з таких рішень:

а) скасування проведення закупівлі;

б) продовження підготовки до проведення закупівлі без урахування результатів обов'язкового громадського обговорення;

в) продовження підготовки до проведення закупівлі з урахуванням результатів обов'язкового громадського обговорення, в тому числі з внесенням відповідних змін до плану закупівель та план-графік (при необхідності).

30. Протягом 2 днів після дня проведення очних публічних слухань особа, яка здійснює обов'язкове громадське обговорення, розміщує в спеціалізованому розділі протокол першого етапу обов'язкового громадського обговорення, який повинен містити надійшли зауваження або пропозиції та відповіді на них в рамках даного етапу (включаючи обговорення інформації про закупівлю, включеної в план закупівель, і обговорення інформації про закупівлю в ході очних публічних слухань), а також прийняте особою, що здійснює обов'язкове громадське обговорено ие, рішення відповідно до пункту 29 цих Правил. Відносно кожної закупівлі, яка підлягає обов'язковому громадському обговоренню, складається окремий протокол.

31. Протокол першого етапу обов'язкового громадського обговорення після розміщення в спеціалізованому розділі автоматично направляється за допомогою засобів програмно-апаратного комплексу єдиної інформаційної системи в федеральний орган виконавчої влади, який здійснює функції з контролю і нагляду у фінансово-бюджетній сфері.

32. У разі якщо за результатами першого етапу обов'язкового громадського обговорення особою, що здійснює обов'язкове громадське обговорення, рішення про скасування проведення закупівлі не прийнято, повідомлення про здійснення закупівлі та документація про закупівлю, що містять інформацію про прийняте відповідно до підпункту "б" або "в "пункту 29 цих Правил вирішенні, розміщуються в єдиній інформаційній системі в термін, зазначений в плані-графіку.

III. Другий етап обов'язкового громадського обговорення

33. Другий етап обов'язкового громадського обговорення полягає в обговоренні в спеціалізованому розділі інформації про закупівлю, включеної в повідомлення про здійснення закупівлі та документацію про закупівлю, і починається з дати розміщення в єдиній інформаційній системі особою, що здійснює громадське обговорення, таких повідомлень та документації.

34. Другий етап обов'язкового громадського обговорення завершується за 3 дні до дати, не пізніше якої визначення постачальника (підрядника, виконавця) може бути скасовано відповідно до статті 36 Федерального закону.

35. Учасники обов'язкового громадського обговорення залишають в спеціалізованому розділі зауваження і пропозиції, що стосуються відповідності документації про закупівлю вимогам законодавства Укаїни та інших нормативних правових актів, в тому числі про контрактну систему у сфері закупівель.

37. За результатами другого етапу обов'язкового громадського обговорення особа, яка здійснює обов'язкове громадське обговорення, приймає одне з таких рішень:

а) скасування ухвали постачальника (підрядника, виконавця);

б) продовження проведення закупівлі без внесення змін до документації про закупівлю;

в) продовження проведення закупівлі з внесенням змін до документації про закупівлю.

38. Протягом 2 днів після закінчення другого етапу обов'язкового громадського обговорення особа, яка здійснює обов'язкове громадське обговорення, розміщує в спеціалізованому розділі протокол другого етапу обов'язкового громадського обговорення, який повинен містити надійшли в рамках цього етапу зауваження або пропозиції та відповіді на них, а також прийняте особою, що здійснює обов'язкове громадське обговорення, рішення відповідно до пункту 37 цих Правил. Відносно кожної закупівлі, яка підлягає обов'язковому громадському обговоренню, формується окремий протокол.

39. Протокол другого етапу обов'язкового громадського обговорення після розміщення в спеціалізованому розділі автоматично направляється за допомогою засобів програмно-апаратного комплексу єдиної інформаційної системи в федеральний орган виконавчої влади, уповноважений на здійснення контролю у сфері закупівель, федеральний орган виконавчої влади, уповноважений на здійснення функцій з контролю (нагляду) в сфері державного оборонного замовлення і в сфері закупівель товарів, робіт, послуг для забезпечення федеральних УЖД, які не належать до державного оборонного замовлення та відомості про які становлять державну таємницю.

40. Порушення особою, що здійснює обов'язкове громадське обговорення, термінів, встановлених пунктами 16, 18, 19, 30, 36 і 38 цих Правил, автоматично фіксується за допомогою засобів програмно-апаратного комплексу єдиної інформаційної системи. Інформація про таке порушення розміщується в спеціалізованому розділі.