План-конспект заняття по темі конспект занять в першій молодшій групі по ФГОС
Конспект занять в першій молодшій групі по ФГОС.
Тема: Хто нам допомагає? (Про няні). Гра «Хто що робить?».
Цілі: формувати уявлення про працю дорослих і виховувати шанобливе ставлення до нього; вчити називати дії, зображені на сюжетних картинках, відповідати на питання, називати предмети-помічники няні і їх призначення, збагачувати словниковий запас; розвивати загальну моторику, увагу; виховувати інтерес до рухів під музику.
Плановані освітні результати освоєння змісту програми. вміє по словесному вказівкою називати предмети-помічники няні, їх призначення; відповідає на найпростіші питання, виконує прості доручення дорослого, з цікавістю слухає розповідь вихователя про няню, володіє відповідними віком основними рухами, імітуючи дії няні, на прохання дорослого розповідає про зображеного на сюжетній картинці; бере участь в іграх «Ми допомагаємо», «Хто що робить?»
Музичний супровід: пісня "Ось як ми вміємо" (муз. Е. Тілічеевой, сл. М. Френкель).
Матеріали та обладнання: предмети, якими користується помічник вихователя (няня): фартух, косинка, ганчірки, лійка, віник, каструля, ополоник; ганчірки за кількістю дітей; сюжетні картинки із зображенням дій, предмети, зображені на картинках.
1. Організаційний момент.
Вихователь звертає увагу дітей на предмети, які знаходяться в групі: ганчірки, лійка для поливу квітів, віник, совок, фартух, косинка, каструля, ополоник (ті предмети, якими користується помічник вихователя (няня).)
Діти розглядають предмети.
2. Основна частина. Розгляд предметів-помічників.
Вихователь, показуючи предмети, запитує дітей: "Що це?" Діти відповідають; якщо не можуть, вихователь називає предмети сам, спонукаючи дітей повторювати за ним.
Вихователь. Для чого потрібні ганчірки (мити, витирати ними), віник і совок (підмітати, збирати сміття), каструля і ополоник (в каструлі приносять суп, ополоником наливають його в тарілки), лійка (поливати квіти). А хто в нашій групі надягає фартух і косинку? (Няня).
3. Гра "Ми допомагаємо"
Під час гри звучить пісня "Ось як ми вміємо" (муз. Е. Тілічеевой, сл. М. Френкель).
4. Бесіда про няню.
Вихователь. Хто нам допомагає одягатися на прогулянку, приносить обід, миє посуд, підлогу підмітає? (Няня) Правильно, нам у всьому допомагає наша няня, вона завжди поруч з нами, і з прогулянки нас зустрічає, допомагає роздягнутися, і обідом нагодує. Послухайте, що одного разу сталося.
Якось раз хлопці пішли додому, а іграшки не прибрали. Мишка і кубики лежали на підлозі, лялька на столі, іграшковий посуд під столом. Пошкодувала няня іграшки, стала їх прибирати на місця: ведмедика посадила на поличку, кубики в коробку склала, ляльку поклала в ліжечко, вкрила ковдрою, а посуд підняла, витерла ганчіркою і поставила в шафку. Прийшли хлопці вранці, а в групі порядок. Всі іграшки прибрані.
- Чому няня не пішла додому, а стала збирати іграшки? (Діти не зібрали іграшки, а няня пошкодувала їх)
- Хто повинен прибирати іграшки? (Діти)
- Як ми будемо допомагати няньці? (Прибирати за собою іграшки, не розкидати їх).
5. Гра "Хто що робить?".
Вихователь розкладає на столі сюжетні картинки з одним дією: хлопчик складає кубики в коробку або витирає стіл ганчіркою, дівчинка кладе лялькову одяг в іграшковий шафа або ставить лялькову посуд на поличку і т.п.
На сусідньому столі розкладені зображені на картинках предмети та іграшки. Вихователь пропонує кожній дитині вибрати картинку, розповідає про те, що на ній зображено, показує всім. Потім підводить дитину до сусіднього столика, допомагає знайти потрібні предмети і відтворити зображене дію на зображенні.
Вихователь Новомосковскет чотиривірш, показує руху, діти повторюють за ним:
Ми сьогодні допомагали, (Стукають одним кулачком по іншому).
Дуже сильно ми втомилися, (Нахиляються, опускають руки вниз).
А тепер ми відпочинемо (Ставлять руки на пояс.)
І скоріше за грати підемо. (Крокують на місці, потім йдуть грати.)