Пізнавальне заняття з дітьми підготовчої до школи групи «навіщо потрібні годинник»

Юлія Якимова
Пізнавальне заняття з дітьми підготовчої до школи групи «Навіщо потрібні годинник»

Мета. розвиток пошукової діяльності.

Завдання. розвиток уявлень про дні тижня, пори року, частини доби.

розвиток уявлень про годинник, їх будову, видів годин, познайомити з історією виникнення годин.

Матеріали і підготовка до заняття. перш "зупинити" все годинник групи; дидактичні ігри "Цілий рік", "Котра година"; предметні картинки птиці соловей, жайворонок, зяблик, кульбаба, жовтець, березка, різні види годин

Хід заняття.

Орг. момент. Гра "доброго ранку". Діти стоять у колі. Вихователь: "Доброго ранку. Я рада бачити вас сьогодні. Почався новий цікавий день. І я вам бажаю гарного настрою, посмішок і нових відкриттів. А що ви побажаєте один одному?"

Вихователь. Хлопці, сьогодні який день тижня? (Діти - понеділок) А як ви дізналися? (За календарем)

• Д \ і "Цілий рік".

Вихователь. Сьогодні нас Олена Іванівна запросила в музичний зал. вона

сказала прийти о 10 годині ранку. Напевно нам вже пора вирушати. (Підвести дітей до визначення часу по годинах). Годинник зупинився !

Вихователь. хлопці, як же ми визначимо скільки часу, наші годинник зупинився.

• Бесіда -рассужденіе "Навіщо нам потрібні годинник. Що було б, якби годинник зникли?"

Вихователь. як же люди раніше жили без годинника? Як люди визначали час?

Виявляється, годинник був і раніше. але в ті давні часи вони були інші - ... живі! Як ти гадаєш, що таке «живі годинник». Які вони могли бути? Живими годинами в теплу пору року можуть бути птиці. Як ти думаєш, як солов'ї, жайворонки, зяблики можуть нам допомогти визначити час? Правильно, вони співають вранці. Якщо заспівав соловей, то значить ще ніч, він співає найперший. Пізніше співає жайворонок. О п'ятій ранку - зяблик. А як ти думаєш, коли починає співати - чірікать горобець? встає тільки в 6 ранку. Як горобці прокинулися - значить, і нам скоро пора вставати в садок, в школу. на роботу. Ми з тобою прокидаємося в ... (назвіть час - о 7 годині, наприклад).

• Д \ і "Котра година" співвіднести сюжетні картинки з циферблатом годин.

Вихователь. інші живі годинник - це рослини. Спробуй здогадатися, як квіти можуть нам сказати, скільки зараз часу? Годинники відкривають свої пелюстки і закривають їх строго в певний час. Наприклад, березка відкривається в 9 ранку, а закривається о 8 вечора. Лютик відкриває квітки в 7-8 ранку, а закриває в 3-4 години дня. Кульбаби відкриваються рівно в 5 ранку. Люди уважно спостерігали за квітами і травами і могли визначити, скільки часу.

Як ти думаєш, чому зручні такі живі годинник. А чим вони незручні?

Вихователь. Як ще могли люди визначити час (по сонячним, водяним, пісочним годинником)

Вихователь. Що ж нам робити без годин (діти-відремонтувати). А самі ми зможемо відремонтувати годинник. як називають майстра, який лагодить годинники. Чим відрізняються вартовий і годинникар?

А будильники будили,

І завжди будь-який з нас

Побурчав собі в вуса,

Годинникар Іван Петрович

Обережно взяв годинник.

Все зрозуміло старому,

Ми тепер приходимо в клас

Раніше всіх на цілу годину.

Вихователь. Що ж могло зламатися у наших годин? Які бувають годинник. Д \ і "Які бувають годинник. З чого складаються годинник". (Циферблат - для чого потрібен, стрелкі- що показують стрілки, механізм)

• Годинники. які стоять на підлозі - «на підлогу».

• годинник. які висять на стіні називаються - (Настінні).

• Годинники. які носять на руці, називаються - (Наручний).

• Нас вранці будять годинник. які називають - (Будильник).

• Ще є годинник на вежах. Їх називають ... (баштові).

• В кишені носять - (Кишеньковий годинник)

Вихователь. Є годинник. які називають «скелетон». Їх корпус прозорий і через нього видно, що відбувається всередині годин. Видно, які деталі рухаються, а які нерухомі. Є годинник механічні. їх треба заводити. Є годинник кварцові. У них вставляють батарейки. А є електронні. Які ж наші годинник. (Діти-кварцові, треба перевірити батарейки. Ставлять нові батарейки).

Підсумок. про що ми сьогодні говорили?

Як раніше люди визначали час?

Що таке живі годинник?

З яких частин складаються годинник?

Хто ремонтує годинник?

Як у всьому світі звіряють час?

Що вам сподобалося сьогодні? Що б ви хотіли ще дізнатися?

Пізнавальне заняття з дітьми підготовчої до школи групи «навіщо потрібні годинник»
Пізнавальне заняття з дітьми підготовчої до школи групи «навіщо потрібні годинник»
Пізнавальне заняття з дітьми підготовчої до школи групи «навіщо потрібні годинник»
Пізнавальне заняття з дітьми підготовчої до школи групи «навіщо потрібні годинник»
Пізнавальне заняття з дітьми підготовчої до школи групи «навіщо потрібні годинник»
Пізнавальне заняття з дітьми підготовчої до школи групи «навіщо потрібні годинник»
Пізнавальне заняття з дітьми підготовчої до школи групи «навіщо потрібні годинник»
Пізнавальне заняття з дітьми підготовчої до школи групи «навіщо потрібні годинник»

Конспект ООД в ГО «Пізнавальний розвиток» для дітей підготовчої до школи групи «В гостях у Попелюшки» Програмні завдання. Уточнити уявлення про цифри від 1 до 11; Уточнити прийоми поділу кола на 2,4, рівних частин, вчити розуміти співвідношення.

Консультація для батьків «Навіщо потрібні казки?» Навіщо потрібні казки? 1. Пояснюють світ. Через казку дитині простіше розібратися в повсякденних, але важливі речі. Добро і зло, жадібність і щедрість.

Пізнавальне заняття в підготовчій до школи групі «Як з'явилася піч» Тема: «Як з'явилася піч» Мета: познайомити дітей з походження російської печі; про використання її людиною; виховувати любов до своєї.

Пізнавальне заняття з дітьми підготовчої до школи групи «навіщо потрібні годинник»
Пізнавальне заняття в підготовчій до школи групі дитячого садка «Новий рік крокує по планеті». Новий рік крокує по планеті. Підготовча група. Мета: викликати інтерес до особливостей святкування Нового року в різних країнах світу ;.

Конспект НСД з валеології «Навіщо потрібні вітаміни» муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад «Дитячий садок № 17» міста Дружковкаа ОРГАНІЗОВАНА ОСВІТНЯ.

Заняття по ФЕМП з дітьми підготовчої групи до школи «Подарунок для малюків» Заняття по ФЕМП з дітьми підготовчої групи до школи Тема: Подарунок для малишейЦель: сприяти формуванню математичних навичок.

Пізнавальне заняття з дітьми підготовчої до школи групи «навіщо потрібні годинник»
Заняття по експериментальної діяльності в підготовчій до школи групі «Пісочний годинник» (фотозвіт) Заняття по експериментальної діяльності в підготовчій до школи групі "Виготовлення пісочного годинника" Склала вихователь Шінаева.

Заняття з дітьми підготовчої до школи групи компенсуючого типу «В царстві лікарських рослин» Завдання: 1. Освітні: - дати уявлення про лікарські рослини, правила їх збирання, зберігання та застосування; закріпити поняття про.