Конспект заняття з розвитку мовлення що за чудо ці казки для дітей середньої групи з участю
мета:- Розвивати цілісне сприйняття російської народної казки.
- Вчити дітей створювати виразний образ у грі-драмматізаціі.
- Виховувати любов. добро, дбайливе ставлення до навколишнього світу через казку.
- Розвивати здібності приєднання батьків і дітей через спільну діяльність і розвиток єдиного контексту.
- Книга-розкладачка.
- Срібний дощ (срібна папір).
- записи:
- робота мотора, збій мотора, сигнал небезпеки;
- Маски для казки;
- Костюм Звіздаря;
- Замок, зірка.
хід заняття
Звіздар приходить до дітей у групу.
- Здрастуйте, хлопці. Я прийшов до вас в гості. Які ви сьогодні всі веселі, красиві. Мені у вас дуже подобається. А ви знаєте, хто я такий і чим займаюся?
Звіздар (дивиться на небо):
- Діти, мені розташування зірок говорить, що з вашими батьками трапилася неприємність. Нам потрібно поспішати, підемо до них.
Звіздар веде дітей в зал. Батьки сидять в кутку залу, замкнені замком, сплять міцним сном. Діти звуть батьків, а вони не відкликаються.
- Діти, як ви думаєте, що з ними сталося?
- Зараз я подивлюся на небо. Ой, розташування зірок мені сказало, що, в той час як ваші батьки йшли за вами в дитячий сад, вони потрапили під чорний дощ і опинилися ось тут. А для того, щоб їх врятувати, нам потрібно відправитися в подорож на килимі-літаку за українськими народними казками. Нам потрібно долетіти до зоряної книги, в якій є українські народні казки, і відгадати їх. Тільки тоді книга закриється, і ви отримаєте протиотруту від чорного дощу - це срібний дощ.
Ви готові до подорожі? Шлях нам вкаже моя дороговказ.
Діти сідають, летять. Звіздар ставить книгу-розкладачку.
- Хлопці, будемо уважні, час обмежений пісочного годинника.
Завдання 1.
Відгадайте всі загадки і дізнайтеся казку.- Хитра шахрайка,
Руда злодійка,
У лісі перша краса.
Здогадалися хто. (Лисиця)
2. Через поле навпростець
Скаче білий комір. (Заєць)
Бродить злий, голодний? (Вовк)
Під величезним сосною.
А коли прийде весна.
Прокидається від сну. (Ведмідь)
У нього рум'яний бік,
Тікає по доріжці
І зветься ... (Колобок)
Діти відгадують російську народну казку "Колобок".
Завдання 2.
- Для того, щоб вгадати цю казку, ви повинні вгадати, звідки ці пропозиції:
- на підносі пиріг,
- стріла,
- сорочка,
- килим.
Діти відгадують казку "Царівна-жаба".
Завдання 3.
- Що за казочка, смекні
І на вушко мені шепни:
Варто в поле теремок,
Він не низький, не високий.
Діти шепочуть на вушко звіздарів назву казки. Відкривається сторінка книги з казкою, але там немає звірів.
- Ой, звірі злякалися і кудись розбіглися. Щоб допомогти всім повернутися, потрібно в звіра перетворитися. Звірі сховалися в пелюстках квітки. По черзі відривайте кожна пелюстка, а на ньому картинка з твариною. Ви повинні сказати голосом цієї тварини.
Діти зривають пелюстки і говорять голосами тварин.
- Ось і повернулися всі звірі в свою казку "Теремок".
Завдання 4.
- Діти, назвіть казки, де є Баба-Яга. Якщо ви назвете казку, яка сховалася на наступній сторінці, то сторінка перевернеться.
Відповіді дітей. Це казка "Гуси-лебеді".
- Молодці, ви вгадали всі казки. Книга закривається. А вам - пакетик срібного дощу.
Діти отримують по кілька ниток срібного дощу і підходять до замку.
- Замок боїться срібного дощу, але при цьому ви повинні правильно назвати таку фразу:
Дощик, дощик, лей, лей,
Срібла не шкодуй
І замок відкрий скоріше.
Кидають дощ на замок і звільняють батьків.
- Ось ви і врятували своїх батьків. Тепер можна повертатися в дитячий сад на килимі-літаку.
Лунає сигнал тривоги.
- Діти, як ви думаєте, що це таке?
- Я подивився на небо, і зірки мені сказали, що в одній з українських народних казок трапилася біда. Нас просять про допомогу.
Всі сідають на килим-літак і летять.
- Ой, біда, біда. Хлопці, я міцно заснув, а коли прокинувся, то забув, з якої я казки. Допоможіть мені згадати. Ви будете називати ті українські народні казки, де є я - сірий вовк.
- А у мене є хлопавка-помічниця, яка буде плескати в тому випадку, якщо ви правильно назвете російську народну казку, де розповідається про цього сонулю.
Діти називають казки. Звіздар плескає хлопавкою.
Вовк посипає дітей срібним дощем, і вони перетворюються в козенят.
Починається казка (включається магнітофонний запис з казкою).
Після казки Вовк, Коза. Півень прощаються з дітьми і йдуть.
- Ми допомогли казковим героям, врятували батьків, а тепер вирушаємо в дитячий сад.
Всі заходять на килим-літак, сідають колом, але він не злітає. Що трапилося?
- Моя дороговказ, яка управляє кораблем, втратила свою енергію. Ми можемо зарядити його своєю енергією. (Для цього проводиться ресурсний коло "Подорож на килимі-літаку за українськими народними казками").
Ви сідаєте колом і по черзі, передаючи зірочку один одному, відповідаєте на питання зірки:
- Що я бачив, коли подорожував по українських народних казок?
- Що я відчував, коли подорожував по РНС?
Звіздар піднімає зірку і килим-літак летить.
- Ось ми і прилетіли в дитячий сад, закінчилася наша подорож.
- Дорогі наші діти, велике вам спасибі за те, що ви вирушили нас рятувати. На пам'ять ми хочемо вам подарувати книгу з українськими народними казками.
Діти обмінюються думками.
- Хлопці, я хотів би вас попросити намалювати свого улюбленого казкового героя з РНС. А потім ми зробимо книгу, і вона залишиться про вас на пам'ять про нашу зустріч.
Діти і батьки спільно виконують завдання "Улюблені казки нашої сім'ї".
- А зараз давайте сядемо кругом і скажемо свої враження про зустріч (ресурсний коло).
Звіздар прощається і йде.