Конспект заняття з навчання грамоті в підготовчій групі на тему «стиль»

Олена Шаріпова
Конспект заняття з навчання грамоті в підготовчій групі на тему «Склад»

Мета. знати поняття «Слово».

Устаткування. зошити, карта, картини із зображенням лісу, лисиці, білки, вовка, ведмедя.

Хід заняття.

- Привіт, діти! Хлопці, покладіть руки один одному на плечі і покачайтеся з боку в бік. (Діти виконують дію).

- Ви відчули, що вас підтримує плече поруч стоїть друга?

Давайте скажемо разом, дружно:

Всі ми в групі як сім'я!

Ради все. і ти, і я!

Дуже любимо разом бути,

«Доброго ранку!» - говорити!

II. Входження в тему. Повідомлення теми заняття.

Наш «Веселий дзвоник» чекає нас. Вирушаємо з ним в подорож, відкриваємо карту.

- Хлопці, подивіться, що там за зупинка за будиночком. (Слово)

- Ви, звернули увагу, що ця зупинка знаходиться недалеко від зупинки «Склад». Як ви, думаєте, чому? (Слово складається з складів)

-Правильно! Слова складаються із складів.

«Веселий дзвоник» хоче пограти з нами в гру на увагу. Він приніс картки зі складами і словами. Правила гри. Якщо я покажу картку зі стилем. то ви ляскаєте один раз, якщо покажу картку зі словом, то ви ляскаєте два рази. Будьте уважні! (МА, РВ, СТІЛ, ВІКНО, ЧИ, ЛИПА, БУДИНОК, НЮ, АУ, ША, КНИГА).

АУ - це склад, чи слово. Коли вимовляють це слово? Скільки звуків в цьому слові? З яких звуків воно складається? Правильно, хлопці, ми з вами знаємо, що два голосних звуку можуть утворити слово. А два приголосних звуку можуть утворити слово?

Пограли, йдемо далі.

III. Вправи на закріплення теми

Щоб дізнатися, куди ми з вами зараз підемо, треба розшифрувати слово. Розгляньте картинки в таблиці, складіть слово з перших літер. Яке слово вийшло? (ЛІС). Давайте, закрасимо звукові будиночки цього слова. Значить, ми з вами йдемо до лісу. (Звучать голоси птахів)

Ось ми з вами і в лісі. У лісі скоро будуть проходити змагання.

Діти знаходять заплутаний клубочок з нитками. Хлопці, я знаю, чий це клубочок. Цей клубочок злий Баби Яги. Вона спеціально дала його тваринам і жучка, щоб вони заблукали і не змогли брати участь в лісових змаганнях. Я, здається, знаю, як допомогти їм. Якщо ми до кожної картинки підберемо схему, то клубочок розплутається і призведе тварин і жучка на лісові змагання вчасно. Діти вимовляють слова, підбирають схеми, з'єднують їх з картинками.

- Молодці, тепер клубочок допоможе тваринам і жучка знайти в лісі місце, де будуть проходити лісові змагання. А ми з вами вирушимо далі, адже, щоб дійти до школи, нас чекає ще багато цікавих завдань.

-Як називається зупинка, на якій ми сьогодні зупинилися?

- Правильно! У наступному завданні нам потрібно скласти слова з складів. У нас є два стовпчики, в яких знаходяться склади. «Веселий дзвоник» намалював для нас картинки- підказки, щоб нам легше було складати слова. З'єднайте склади так. щоб вийшли слова. Діти по черзі Новомосковскют отримані слова.

IV.Фізмінутка «Лиса по лісі ходила»

(Гра розвиває дрібну моторику, мова, покращує координацію руху)

Ми лісами йшли густими

(Руки розуміємо високо над головою, качаємо з боку в бік)

І ярами крутими

(Руки розводимо і зводимо, опускаючи вниз)

Де ведмедя не бувало,

(Показуємо вушка ведмедя, пальчики, стискаючи в кулачки)

Де і птиця не літала ...

(Руки схрещуємо у зап'ясть, пальці розчепірювати)

Там в дуплі великий осики

(Руки піднімаємо високо над головою)

Угнездился рій бджолиний

(Пальчиками показуємо бджілку)

Ми медок соберем-

(Долоньки витягуємо вперед, пальчики стискаємо в кулачки)

(Долонькою гладимо животик)

Гра «Знайди слова» (завдання 4, які починаються на один і той же звук, з'єднай їх. З'єднай склади. Які зустрічаються в назві цих тварин.

Гра «Звукова гусениця» (завдання 5). Олівець намалював равлика, на якій зобразив схему слова РОЗА, пройшов дощ і фарба змилася. Допоможи відновити колір. Вправа на закріплення, діти виконують самостійно.

V.Упражненія на розвиток мови і техніки читання.

Хлопці, хто живе в лісі? (Діти називають тварин). Добре. Тварин лісу ви знаєте. Пограємо в гру «Хто, де живе?». Діти Новомосковського зразок, потім виконують вправу за зразком усно.

Хлопці, «Веселий дзвоник» приготував розповідь ще про одного лісового звіра. Давайте прочитаємо його розповідь. Діти Новомосковскют розповідь, відповідають на питання. Де ще може жити їжачок? Як ви думаєте, нудно жити їжакові одному? Давайте намалюємо йому друзів. Діти малюють для їжачка друзів.

Скоро продзвенить дзвінок, пора закінчувати урок. Але ж нам треба повертатися з лісу додому. Щоб повернуться додому нам треба відповісти на питання:

- З чого складаються слова?

- З чого складаються склади?

- Як, ви, думаєте, впоралися ми сьогодні з усіма завданнями? Давайте закрасимо гурток біля нашої зупинки «Слово».

Конспект заняття з навчання грамоті в підготовчій групі на тему «стиль»
Фонематичні гри на логопедичних заняттях 1. Мета: вчити дітей розрізняти звуки на слух, співвідносити з картинкою, ділити на дві групи. 2. Мета: вчити визначати місце звуку в.