Конспект заняття «як ми спілкуємося» для дітей старшої групи

Карина Карпова
Конспект заняття «Як ми спілкуємося» для дітей старшої групи

Мета. розвиток комунікативних навичок дітей старшого дошкільного віку.

- тренування інтонації мови;

- розвиток мови жестів;

- зняття м'язових затискачів;

- знайомство з поняттям міміка;

- вивчення міміки і пов'язаних з ними емоційних станів;

- тренінг виразності міміки.

Матеріал. клубок ниток, запис з танцювальною музикою, картинки із зображенням емоцій, картинки-відгадки до загадок.

Хід заняття.

Психолог. Сьогодні ми з вами поговоримо про способи спілкування. Як ви думаєте, що таке спілкування?

Діти. Це коли люди розмовляють.

Психолог. Правильно, спілкування - це розмова кількох людей, в якому вони передають інформацію один одному. Так ми передаємо знання, розповідаємо, що ми вміємо. А як ви думаєте, сварки, грубі слова, крик - це спілкування чи ні?

Психолог. Так, це спілкування, але не правильне. Правильно спілкуватися. це значить вести себе так, щоб людям було з тобою добре, зручно і приємно розмовляти. Хто запам'ятав, чому потрібно правильно спілкуватися?

Діти. Щоб людям було приємно з тобою розмовляти.

Психолог. Правильно! Молодці! А якими способами люди можуть спілкуватися?

Діти. Люди розмовляють.

Психолог. Розмовляючи ми спілкуємося за допомогою слів. так ми передаємо інформацію про те хто ми, що ми любимо.

Вправа "Чарівний клубочок"

Психолог. А зараз давайте всі разом пограємо з чарівною ниточкою і розповімо щось про себе. Хто клубочок отримує, обмотує нитку навколо руки, каже що він любить і передає його наступному, що сидить праворуч від нього, дитині. Коли останній закінчить говорити, ми з вами будемо з'єднані однією ниточкою. Я починаю ... "Я люблю." Тепер передаю її Вані.

Клубочок до мене повернувся. А зараз давайте всі разом піднімемо руки вгору, опустимо їх вниз, між іншим на коліна. Намагайтеся все робити одночасно, адже якщо хтось забариться, наше коло зруйнується. А тепер акуратно покладемо ниточку, яка нас єднає, на підлогу. Я її змотати назад в клубочок.

Психолог. Ось як багато інформації можна розповісти словами.

Вправа "Скажи по-різному"

Мета. тренування інтонації мови.

Психолог. Але ж важливо не тільки що ми говоримо, але і як ми говоримо. Можна міняти інтонацію голосу, і тоді одне і теж пропозиція буде звучати по-різному. як питання або твердження. Давайте спробуємо сказати по-різному "Я піду гуляти". Наприклад, ви не знаєте, відпустить вас мама гуляти чи ні, і ви в неї питаєте. Як ми це запитаємо?

Діти. Я піду гуляти?

Психолог. А як можна спокійно розповісти друзям про це.

Діти. Я піду гуляти.

Психолог. А тепер уявіть, що мама не пускає вас гуляти, а вам хочеться. Звичайно, ви засмутитеся. Як в цьому випадку буде звучати пропозицію?

Діти. Я піду гуляти!

Психолог. А якщо вам хочеться, і мама нарешті вас відпустила. Ви зрадієте? Як тоді буде звучати пропозицію?

Діти. Ура! Я піду гуляти!

Вправа "Покажи і розкажи"

Мета. розвиток мови жестів.

Психолог. Ми з вами зараз спілкувалися за допомогою слів. Але спілкуватися можна і без слів. а за допомогою жестів. Жест - це рух рук, тіла, голови. Жести допомагають в спілкуванні словами або навіть замінюють їх. Деякі з них можуть мати різне значення в залежності від ситуації. Як ви думаєте, що означає цей жест. "Людина махає рукою"?

Діти. Привіт, поки, я тут.

Психолог. А як можна показати жестом. "Я", "там", "до побачення", "йди сюди", "не можна", "ні", "так"?

Психолог. А тепер здогадайтеся, який жест зобразила я. "Піднятий великий палець".

Психолог. Молодці! Я рада, що ми з вами один одного зрозуміли, мені було приємно з вами спілкуватися!

Мета. підняття настрою, зняття м'язових затискачів.

Психолог. Давайте пограємо в гру "Ось так!" На кожен мій питання відповідайте голосно "Ось так!" і жестом показуйте потрібні дії. Наприклад, як живеш? - Ось так! І показуємо великий палець. Як співаєш? Як біжиш? Вдалину дивишся? Як пливеш? Як втомився? Як на сопілці грав? А на танцях танцював?

Психолог. Молодці, відмінно потанцювали! Всі запам'ятали, що таке жест?

Діти. Це рух рук, тіла, голови.

Психолог. Крім спілкування за допомогою слів і жестів, ми можемо спілкуватися за допомогою висловлення нашої особи, яка передає настрій людини навіть тоді, коли він мовчить. Коли ви приходите в дитячий сад, іноді вихователь запитує. "Що трапилося? Чому ти такий сумний?" Як же він здогадався про ваш настрій?

Діти. Побачив сумне обличчя.

Психолог. Вираз нашого особи, яке виражає настрій називається міміка. За допомогою міміки ми передаємо радість, здивування і інші емоції.

Мета - тренування уміння розпізнавати емоційний стан.

Психолог. Подивіться, як ви думаєте, що відчуває зараз цей гномик, який він?

Вправа "Мімічна гімнастика".

Мета - вивчення міміки обличчя і пов'язаних з нею емоційних станів людини, тренінг виразності міміки.

Психолог. А давайте тепер ми спробуємо зобразити ці емоції. Зрушимо брови, насупився, руки стиснуті в кулаки. Покажемо, як ми сердимося. Розслабимося. Повністю розслабимо брови. Нам все одно. А тепер розширимо очі, рот відкриємо, все тіло напружене. Ми чогось злякалися. Розслабимося. Посміхнемося. Покажемо, як ми веселимося. А зараз насупився лоб, піднімемо брови - здивуємося і подивимося на дошку. Що ж там за листочки прикріплені?

Ці листочки не прості, на них написані загадки. Я вам зараз їх загадаю, а ви, не називаючи відгадку, будете показувати її за допомогою рухів, міміки і звуків.

Загарчав жваво замок, ліг біля дверей поперек (собака)

Влітку в болоті ви її знайдете. зелена жаба, звуть її. (жаба)

Хвіст візерунками, чоботи зі шпорами, раніше всіх встає, голосисто співає (півень)

Хто, забувши тривоги, спить взимку в барлозі? (Ведмідь)

Хто взимку холодної ходить злий, голодний? (Вовк)

Грудочку пуху, довге вухо, стрибає спритно, любить морквину (заєць)

Руда, з пухнастим хвостом, живе в лісі під кущем (лисиця)

Молодці! Сьогодні ми з вами згадали і дізналися, як люди можуть спілкуватися між собою. Давайте ще раз назвемо ці способи спілкування.

Діти. Вони можуть спілкуватися за допомогою слів. міміки, жестів, рухів.

Психолог. Правильно! але це далеко не всі способи спілкування. Про інших способах ми поговоримо з вами наступного разу. А тепер здогадайтеся. Що я хочу вам сказати. (Молодці, до побачення)

Конспект заняття «Сонячна система» для дітей старшої групи Програмне забезпечення: даний цикл занять призначений для дітей 5-6 років. Він включає два заняття, одне з яких є вступним і.

Конспект заняття «як ми спілкуємося» для дітей старшої групи
Як ми спілкуємося? Я живу в місті дощів, білих ночей, мостів, музеїв. У місті, де захочеш заплакати, але не заплачеш, так як все навколо мокро від сліз.

Конспект заняття для дітей старшої групи «Птахи повертаються» Конспект заняття для дітей старшої групи «Птахи повертаються» Цілі: 1. Освітні: Розширити знання дітей про перелітних птахів, їх.

Конспект заняття для дітей старшої групи «Чарівна пляма» Конспект заняття для дітей старшої групи «Чарівна пляма» Мета: На прикладі мальовничих і музичних творів показати, як люди.

Конспект заняття з навчання грамоті для дітей старшої групи «Подорож в країну звуків» Тема: «Подорож в країну звуків» Завдання: Виховувати вміння виділяти на слух слова зі звуками «з - ш» в мові. Тренувати в чітко вимові.

Конспект заняття з орігамі для дітей старшої групи «Літак» Мета: продовжувати знайомити дітей з виготовленням виробів в стилі орігамі з прямокутного аркуша паперу. Розвивати дрібну моторику рук. Вміти.

Конспект заняття з розвитку пам'яті для дітей старшої групи Мета: розвиток зорової та слухової пам'яті. Завдання: розвивати вміння використовувати мнемонічні прийоми для запам'ятовування тексту ;.

Проект по сенсомоторному розвитку дітей «У грі розвиваємося, пізнаємо світ, спілкуємося» Тип проекту: пізнавально-дослідний Учасники проекту: діти, батьки, вихователі Тривалість проекту: довгостроковий Мета.