Конспект відкритого заняття
Наші майстер-класи своїми руками допоможуть вам стати справжніми рукодільниця і зробити різні вироби, орігамі, декупаж і бісероплетіння. Тут ви знайдете докладні майстер класи в'язання та скрапбукінгу. Дізнаєтеся як зробити незвичайні вироби з пластика і пластикових пляшок, як зшити ляльку Тильду, знайдете схеми в'язання та бісероплетіння.

Майстер класи »Вишивка» Вишивка стрічками »Конспект відкритого заняття. Вишивка атласними стрічками «Незабудки»
Пропоную вам конспект заняття з вишивки атласними стрічками об'єднання «Марьюшка» 1-ого року навчання. Вік дітей - 7-10 років.
Мета: продовження навчання технології вишивки стрічками квітки «Незабудка».
- Продовжити закріплення знань про вишивку атласними стрічками і познайомити з легендами про незабудки;
- Розвивати абстрактне мислення, вміння концентрувати увагу, дрібну моторику, координацію руху рук і техніку володіння голкою;
- Виховувати в учнів почуття прекрасного і розвивати художній смак.
Тип заняття: комбіноване з елементами інтеграції.
Методи і прийоми навчання:
- розповідь,
- пояснення,
- навчальний діалог з використанням інформаційно-комунікативних засобів.
Матеріали та обладнання:
- тканина - канва 18 Х 18 см;
- стрічки яскраво-блакитні і зелені шириною 7 мм, довжиною по 70 см, стрічки жовті - 25 см;
- голки з довгими вушками,
- ножиці,
- пяльци,
- ігольніци,
- презентація по легендам про незабудки і видів швів, які використовуються в даній роботі.
Вишивка атласними стрічками «Незабудки»
1. Організаційний момент
Мета, яка повинна бути досягнута учнями: підготуватися до продуктивної роботи на занятті;
Мета, яку педагог хоче досягти на даному етапі: сприяти підготовці учнів до продуктивної праці;
- створити позитивний емоційний настрій;
- виховувати почуття прекрасного.
Методи організації роботи: моделювання.
- Доброго дня. Я рада знову бачити вас на занятті, настрій у всіх відмінне? Відмінно!
Перевіряю готовність вихованців до заняття (наголошую відсутніх, призначаю чергових).
- Сьогодні на нашому занятті ми продовжимо освоєння технології вишивки стрічками. виготовимо найніжніші квіти - незабудки і дізнаємося цікаві легенди про цю чудову квітку.
2. Актуалізація опорних знань
Мета, яку педагог ставить перед вихованцями: закріпити раніше отримані знання з історії вишивки стрічками.
Цілі, які педагог хоче досягти: перевірити раніше отримані знання з історії вишивки стрічками.
Методи організації роботи: навчальний діалог.
- Давайте згадаємо, чим ми займалися на минулому занятті? Правильно, ми з вами закінчили вишивку ...
- А зараз давайте згадаємо: де і коли вперше стали застосовувати стрічки? Вперше в стародавньому Римі дівчата стали прикрашати своє волосся стрічками, а багаті прикрашали стрічками з дорогоцінними каменями. Поступово це захоплення перейшло і на предмети одягу.
3. Постановка навчальної задачі.
Мета, яку педагог ставить перед вихованцями: продовжити освоєння технології «вишивка стрічками» і познайомитися з цікавими легендами про незабудки.
Мета, яку педагог хоче досягти: продовжити навчання вихованців в освоєнні технології «вишивка стрічками» і познайомити з цікавими легендами про незабудки.
Методи організації роботи: моделювання, розповідь з презентацією, навчальний діалог, практична робота.
- Про походження незабудок існують різні легенди, часто схожі один на одного. Вони розповідають про сльози пролиті нареченими при розставанні з коханими. Сльози ці перетворюються в блакитні, як їх очі, квіти і дівчата дарують їх коханому на пам'ять.
- Інша легенда про незабудки говорить, про те, що богиня Флора, роздаючи імена різним рослинам, залишила без уваги скромний синя квітка, вже виходячи, вона почула, як ця квітка вимовив.
- «Не забудь про мене!» «Я тебе не забуду, не забудь і ти мене відтепер твоє ім'я буде незабудка». Так Флора нарекла його, незабудки, подарувавши здатність навіювати людям спогади.
Під час розповіді про незабудки на екран виводяться слайди з квітами.
- Ось такі цікаві легенди ви дізналися про незабудки.
- Отже, почнемо нашу роботу. Давайте згадаємо про правила і особливості роботи в техніці «вишивка стрічками».
- Який вузлик ми виконуємо на початку нашої роботи? (Плоский)
- Як ми закріплюємо на вивороті?
(На виворітній стороні ми залишаємо хвостик, стрічки довжиною не більше 2 см. Щоб робота і з виворітного боку виглядала естетично).
Нагадую вам про правила техніки безпеки: ножиці передавати кільцями вперед, голки поза роботою зберігати тільки в ігольніце, не можна гарувати голку в одяг і інші предмети. Завжди перевіряємо кількість голок перед роботою і після закінчення роботи.
- Для виконання даної роботи нам знадобляться: тканина - канва; стрічки яскраво-блакитні і зелені шириною, стрічки жовті, голки з довгими вушками, ножиці, п'яльця, ігольніци.
Показую готовий виріб, і згадуємо види швів, які були вивчені раніше.
Вставляємо тканину в п'яльці. Наносимо олівцем контур малюнка візерунка.
- Незабудка буде виконана простим стібком середньої довжини блакитними стрічками. Як називається це шов? Правильно - шов петельки з прікрепкой. А стеблинки - зеленими стрічками, але вже іншим швом. Яким? Вірно - «перекрученим витягнутим» стібком. Тепер нам необхідно вишити листя зеленими стрічками. Яким швом будуть виконані листя? Так, довгими «стежками з завитком».
- Серединку квітки вишиваємо стрічками жовтого кольору - швом «вузлики». Як виконується цей шов? Правильно, необхідно протягнути голку зі стрічкою на лицьову сторону роботи, два рази перевити голку стрічкою, потім застроміть голку в тканину поруч, простягніть на виворіт.
Зараз ми з вами проведемо оздоровчу паузу. Ця вправа дозволяє активізувати роботу мозку виконується воно дуже просто (ляскаємо черзі: ліва рука - праве коліно і навпаки, права рука- ліве коліно). А тепер для очей: давайте подивимося на вікно в зазначену точку, а потім вдалину.
- Робота у нас крейди, копітка і вимагає великої зосередженості .... Молодці, відпочили, тепер продовжуємо роботу.
4. Закріплення навчального матеріалу
Мета, яку педагог ставить перед вихованцями: продовжити закріплення навичок з освоєння технології «вишивка стрічками».
Мета, яку педагог хоче досягти: закріпити знання і навички вихованців у вишивці стрічками.
Методи організації роботи: моделювання, навчальний діалог.
- Ми закінчили нашу роботу, давайте подивимося, що у нас вийшло. (Обговорення роботи учнів, заохочення дітей за акуратність і вміння).
Отже, давайте згадаємо:
- В якій техніці виконано виріб?
- Які матеріали використовувалися для вишивки?
- Як називається тканину для вишивки?
- Як можна оформити панно (паспорту, рамка).
Чи схожі вишиті квіти на незабудки. Де можна застосувати такий виріб?
Цілі, які педагог ставить перед вихованцями: самооцінка результатів своєї діяльності.
Мета, яку ставить перед собою педагог: проаналізувати емоційне ставлення вихованців до отриманих даних.
Методи організації роботи: рефлексія.
Далі проводжу рефлексію.
Дітям необхідно висловити свій емоційний настрій - ставлення до пройденого заняття. Для цього я виставляю на стіл кошик з незакінченою букетом. Діти надягають на «стеблинка» блакитну незабудку, якщо заняття сподобалося і темно-фіолетову - якщо - не сподобалося. При цьому кожен вихованець пояснює, що саме йому сподобалося чи ні.
- Сьогодні ми виконали панно з атласних стрічок «Незабудки». На наступному занятті ми займемося оформленням нашого вироби в рамку. Це панно може служити прекрасним подарунком і прикрасою інтер'єру вашої кімнати. А зараз відпочивайте. До побачення.