Конспект нод в молодшій групі «курча - жовте диво! »

Конспект НСД для молодших дошкільнят "Курча - жовте диво!"

Конспект нод в молодшій групі «курча - жовте диво! »


Освітня область: «Художня творчість»

Інтеграція освітніх областей: «Читання художньої літератури», «Соціалізація», «Фізична культура», «Пізнання», «Комунікація».

Види дитячої діяльності. продуктивна, сприйняття художньої літератури, ігрова, рухова, пізнавальна.

Форма організації. подгрупповие.

Мета: вчити дітей зображати живий об'єкт, передаючи схожість з реальним чином за допомогою нетрадиційної техніки - пластілінографіі.

завдання:
- розвивати вміння і навички в роботі з пластиліном, спонукати до самостійного вибору деталей інтер'єру картини;
- уточнити знання про домашніх птахів, зовнішній вигляд курчати, розвивати зв'язне мовлення, фантазію, загальну і дрібну моторику пальців рук;
- виховувати допитливість, художній смак.

Попередня робота. розглядання картини «Курка з курчатами», читання оповідання К. Чуковського «Курча», дидактична гра «Домашні птахи», рухлива гра «Курчата і квочка».

Матеріал й устаткування:
- щільний картон з контуром курчати, розмір аркуша А-4 см;
- набір пластиліну, стека;
- дошка для ліплення;
- паперова і волога серветки для рук;
- ілюстрація із зображенням курчати.

Хід безпосередній освітньої діяльності

1. Організаційний момент.
- Послухайте загадку:
Був білий будинок,
Чудовий будинок.
І щось застукало в ньому.
І він розбився, і звідти
Живе вибігло диво, -
Таке тепле, таке -
Пухнасте і золоте!
(Курча)
Педагог запрошує пограти.

2. Рухлива гра «Курчата і квочка».
На ігровому майданчику натягують шнур на висоті 40-50 см (між двома вертикальними стійками, меж¬ду двома деревами і т. Д.). За цим шнуром знаходиться «будиночок» квочки і курчат.
Гру починає воспітатель- «квочка», а потім «на¬седкой» може стати будь-який з дітей. «Квочка» першою виходить з «будиночка» у двір: обходить його, а потім кличе курчат подзьобати зернятка. Курчата виходять з «до-міка», пролізаючи під шнур, підбігають до квочки, а потім розійдуться по двору (ігровому майданчику). Вони прига¬ют на двох ногах, сідають навпочіпки, роблять рітміч¬ние нахили головою, зображуючи, що клюють зерниш¬кі. Випрямляються і знову присідають. Після того, як курчата побігали по двору і покле¬валі зернятка, квочка заводить їх у «будиночок». Діти знову подлезают під шнур, намагаючись не зачепити його.
Гра повторюється кілька разів. Вихователь наблю¬дает, щоб всі діти перебували в русі, правильно виконували стрибки, нахили, підбадьорює їх.

3. Основна частина.
- Курча - це хто? (Пташеня)
- А хто його мама? (Курка.)
- Курка з курчатами ставиться, до яких птахам? (Домашнім.)
- Чим харчуються курчата? (Черв'яка, комахами, травичкою.)
- Опишіть курчати, він який? (Тіло вкрите жовтим пухом, маленький, є ніжки, дзьобик, вміє пищати.)
- Хлопці, а у вас є друзі? Давайте і нашому курчаті зліпимо багато-багато друзів. А в якій техніці ми будемо ліпити? (Пластілінографія).

Практична частина.
1 етап.
Педагог роздає заготовки з зображенням контуру курчат.
- Подивіться, якої форми голова у курчати? (Круглої.) А тулуб? (Круглої.)
- Пам'ятайте, як треба починати роботу? (Відщипуємо маленький шматочок пластиліну, скачуємо пальцями ковбаску, накладаємо її на контур голови курчати, притискаємо і акуратно розмазує по основі).
Показ педагога.
Діти починають працювати. Педагог контролює роботу дітей, допомагає радою, нагадує, як правильно катати ковбаски.

Пальчикова гімнастика "Курчата"
Раз - курча на ганку,
Два - ще сидить в яйці,
Три - курча дуже сміливий,
І не жовтий, і не білий.
П'ять вже втік гуляти,
Чи не знайти його знову.
Шість - клює зерно,
Сім - заснув у траві давно.
Вісім - крильця все чистить,
Дев'ять - черв'ячка в земельці шукає.
Ну, а десять - рано встав,
Маму курку шукав.
Ви, курчата, виходьте,
Маму курку шукайте.
(Діти по черзі загинають пальці на руках. На останні два рядки, показують руху, як-ніби пальці «біжать».)

2 етап.
- Ось курчата готові. Але чогось не вистачає? (Відповіді дітей)
- Правильно. З маленького кульки зробимо очей, з червоного шматочка пластиліну дзьоб. Ніжки курчати з ковбасок чорного кольору.
- Ось як красиво вийшло! Вам сподобалось?
- Щоб курча вийшов більш яскравим і виразним, по контуру викладемо помаранчевими ковбасками.
- Подивіться на ваших курчат, вони у вас такі різні. Можна доліпити свої деталі: травичку, черв'ячка, сонечко. Вийде ціла картина.
Діти починають працювати. Вихователь допомагає затрудняющимся дітям, підказує послідовність процесу, показує, як треба скачувати ковбаски і т. Д.

4. Рефлексія.
Всі готові роботи вивішуються на виставкової стіні. Вихователь захоплюється ними і втягує в цей процес дітей, пропонуючи розповісти про найбільш вдалих елементах картини. Просить розповісти дітей про своє курча, придумати йому ім'я. Звертає увагу дітей на несхожість курчат.