Чому ми прагнемо до віри мети уроку

Чому ми прагнемо до віри Цілі уроку


Тема уроку: Чому ми прагнемо до віри

Мета уроку: познайомити учнів з феноменом віри, з поняттями «духовність», «релігійність», духовними потребами людини, розвивати прагнення до духовного пізнання, виховувати повагу до релігійних почуттів людини.

Епіграфи до уроку:

Душа сумує про небеса,

Вона нетутешніх нив мешканка.

Людина повинна бути віруючим або повинен шукати віри. Інакше життя його порожня, порожня ...

Як лампа не може горіти без вогню, так не може людина жити без Бога.

I. Організаційна частина.

II. Знайомство з цілями і завданнями уроку.

Ми живемо в дивовижному світі, який весь - таємниця і загадка. Геніальні уми людства боялися перед його красою і розумністю. Кожна людина рано чи пізно замислювався над питаннями життя і смерті, добра і зла, вічності, страждань. Замислювався про Бога. І приходив до віри. Мета нашого уроку - познайомитися з феноменом віри. поняттями «духовність», «релігійність», відповісти на питання, чому люди прагнуть до віри.


^ III. Актуалізація опорних знань.

1. Складання асоціативного куща. Слово «віра» - багатозначне. Одне зі значень - «переконаність, упевненість в когось що-небудь». Давайте складемо асоціативний кущ.


Питання до учнів: Кожен сам вибирає, у що або в кого вірити. А що людині дає віра?

(Сили, надію, опору, стрижень, впевненість, бадьорість духу, здоров'я, щастя, втрата віри - втрата сенсу життя)

2. Пояснення понять «духовність», «духовні потреби».

Одне з найцікавіших понять, пов'язаних з життям людини, - це «духовність». Згадаймо, як влаштована людина (тіло, душа, дух). Внутрішній світ людини, пов'язаний з життям духу, називають духовним світом. Його потреби: пізнання Бога, світу, прагнення до прекрасного, до самовдосконалення. Духовне може бути зі знаком «плюс» і зі знаком «мінус». За словами Достоєвського, «... диявол з Богом бореться, а поле битви - серця людей». Духовність - це здатність людини творити духовний світ. Наповнювати його світлом або темрявою.

^ IV. Вивчення нового матеріалу.


1. Слово вчителя.

Але найчастіше під словом «віра» мають на увазі віру в Бога. Віра - впевненість в невидимому. Її можуть називати одним словом - релігія. Віра в Бога - одна з людських чеснот. Коли людина замислюється про Бога? Коли починає вдивлятися в світ, гармонійний і доцільний. Карл Лінней, творець системи класифікації тварин і рослин, одного разу сказав: «Я бачив слід Божий у Його творінні». Ісаак Ньютон був твердо впевнений, що все могло статися тільки за думки і волі Господа Бога. Микола Коперник, Гете, Паскаль, Наполеон Бонапарт, Альберт Ейнштейн, А. С. Пушкін, Н. В. Гоголь, Т. Г. Шевченка - всі вони міркували про віру і вірили в Творця. Ми живемо на початку XXI століття. Люди як і раніше шукають Бога. Шукають і втрачають. Шукають і знаходять.


Мета уроку: познайомити учнів зі світовими, національними релігіями, релігійними конфесіями України, вивчити правила церковного етикету; розвивати інтерес до пізнання різних релігій, виховувати повагу до всіх релігій, релігійних проявів.

Обладнання: зображення храмів різних релігій, фотографії людей різних національностей.

I. Організаційна частина.

- А як сказати це НІ?

Алгоритм відмови (вчитель говорить і паралельно записує свої слова на дошку).

а) НІ (просто сказати немає).
б) НІ і назвати одну причину відмови.
в) НІ і поміняти тему розмови.
г) НІ, я не хочу про це говорити.
д) НІ і втекти.

Якщо людина пройде всі етапи відмови і втече, сварки не буде, і людина не потрапить в неприємну ситуацію.

А якщо незнайомець від тебе не відходить, взяв тебе за руку, треба вириватися і кричати "Я його не знаю!

формування в учнів уявлень про представників Класу Земноводні, про місця їх проживання, зовнішній будові, скелеті і м'язах.

вчителя української мови

Химич А.В. учитель української мови та літератури

МОУ «Гімназія №6» міського округу Прохолодний КБР.


Тема: "Провідна зірка Вітчизни" в ліриці А.Шогенцукова

Вид уроку: інтегрований (географія, хімія), урок-«експедиція».

Мета: Узагальнити знання учнів 8 класу про фізичні і хімічні властивості води і

розчинів, про знаходження води в природі, включаючи внутрішні водиУкаіни, Сибіру;

значенні води в природі і для людини, про її руйнівну силу.

Розвивати стійкий позитивний інтерес до предметів хімії та географії.