Заняття в старшій групі «хліб

Римма Миколаївна Одинцова
Заняття в старшій групі «Хліб - всьому голова»

Вихователь. Одинцова Р. Н.

Конспект заняття в старшій групі

по формуванню цілісної картини світу

Мета. Формувати у дітей дбайливе ставлення до хліба.

Завдання: Ознайомити дітей з процесом вирощування хліба.

Дати уявлення про те, як хліб прийшов до нас на стіл.

Продовжувати розвивати пам'ять, увагу, мислення через ігри та ігрові вправи.

Закріпити знання дітей про те, що хліб - це один з найголовніших продуктів харчування.

Оснащення. демонстраційний матеріал. "Хліб всьому голова ". борошно, пшениця, хліб. булочки, печиво, зерно, тісто, кекс.

Форма проведення. Відкрите заняття.

хід заняття

1. Організаційний момент:

- Добридень! Сядьте по зручніше. спинки прямі, ноги разом, руки на коліна. Ми вирушаємо в подорож.

2. Повідомлення теми:

А ось про що ми будемо говорити, ви дізнаєтеся, коли відгадаєте загадку:

Відгадати легко і швидко:

М'який, пишний і духмяний,

Він і чорний, він і білий,

- Так, звичайно, ж - це хліб. Сьогодні ми будемо говорити про хліб. наше заняття називається:

3. Актуалізація опорних знань:

А чому говорять «Хліб - всьому голова». (Відповіді дітей)

Згадайте, що ви їли сьогодні на сніданок? (Каша, булка з маслом, каву). А вчора? (Плов, салат, хліб. Чай). А що ви їсте на обід? (Суп, картопля з котлетою, салат, компот, хліб)

Хлопці, меню весь час змінюється, а який продукт є на столі і вранці, і в обід і на вечерю? Правильно, кожен день у нас на столі хліб. Хліб - це головний продукт на нашому столі.

Хлопці, а ви любите хліб. Який хліб ви любите. (Відповіді дітей)

- Хлопці, а що б ви хотіли дізнатися і чим займатися на нашому занятті. (Відповіді дітей)

- Запам'ятайте свої бажання, а в кінці заняття мені скажіть. - чи все ми виконали.

Діти, у мене для вас сюрприз. (Вношу піднос з хлібом накритий серветкою).

Як ви думаєте, що у мене на підносі? (Відповіді дітей) А як одним словом ми можемо назвати ці вироби?

- Не знаєте? Вони називаються хлібобулочні вироби. повторіть все разом.

Назвіть хлібобулочні вироби. які ви бачите. (Батон, бублик, буханець, коровай, булочка. Пиріжок, лаваш, сухарі) Ось як багато хлібобулочних виробів!

Хлопці, а як до них потрібно ставитися? До хліба треба ставитися дбайливо.

- Хлопці, а хлібобулочні вироби однакової форми? (Відповіді дітей)

Я, пропоную вам підійти по одному до столу, взяти будь-хлібобулочний виріб. назвати його і сказати який воно форми. (Наприклад. Хліб прямокутної форми).

Розумники, ви у мене.

А тепер, я пропоную вам стати в коло.

Дидактична гра. «Який він наш хліб?». (Підбір визначень до іменника)

Давайте з вами подумаємо і назвемо багато слів, яким буває хліб. (Смачний, м'який, черствий, білий, гарячий, свіжий, ароматний, апетитний).

(Діти стають в коло і передають хліб. При цьому називають який він)

Молодці, сідайте, та звичайно, хліб буває різний. але він обов'язково смачний і корисний.

Хліб буває різний. але він обов'язково корисний і смачний.

Хлопці, а хто знає, як до нас на стіл потрапляє хліб. (Відповіді дітей)

4. Придбання нових знань

Звичайно, ж, його купують в магазині.

- А, як хліб потрапив в магазин. Скажіть мені, хто знає, з чого роблять хліб?

- А, з чого її отримують? (Відповіді дітей)

Правильно. З зерен. Щоб отримати з зерен борошно, потрібно затратити дуже багато праці і сил. спочатку виростити зерно, потім зібрати врожай. Цим і займаються хлібороби.

Хлопці, так хто такі хлібороби. (Відповіді дітей)

Хлібороби - це люди. які вирощують хліб.

Настала весна, сніг зійшов.

Які машини виходять на поля? Хто веде ці машини? (Відповіді дітей)

- У тракториста багато роботи. потрібно поле зорати, розпушити землю - підготувати тепле ліжко для зерен.

Якими насінням засівають поля? Хлопці, подивіться що у мене є! Хто знає, що це за зернятко? (Пшениця, кукурудза, ячмінь)

Подивіться на зображення. хлібороби засівають зерна в землю.

Физкультминутка «У землю зернятко попало»

В землю зернятко попало, (присідають)

Проростати на сонці стало (руки над головою)

Дощик землю поливав,

І паросточок підростав (повільно встають)

До світла і тепла тягнувся

І красенем обернувся. (2 рази)

Швидко проростають насіння, тягнуться зеленими стеблинками до сонечка.

Щоб виростити хороший урожай, хлібороби уважно стежать за сходами.

Ось і дозріло наше зерно і перетворилося в? (Відповіді дітей) (картинка «Хлібне поле»)

Після того, як колосся виростуть, їх прибирають за допомогою спеціальних машин. Як вони звуться?

(Картинка «Комбайн») (Відповіді дітей)

Після цього зерна везуть на млин, (картинка «Млин») щоб перемолоти їх в борошно.

А тепер давайте трохи пограємо. Встаньте всі в коло.

Мілини, мілини млин!

Мілини, мілини, млин

Зерна в борошно перетворюй

І в мішок збирай.

Добре ми попрацювали! Повний мішок борошна набрали.

Зараз я вам дам помацати борошно, а ви скажете, яка вона на дотик.

- Так, розсипчаста, трохи клейка, дрібна.

Після борошно з млина відправляють в пекарню. Що робить пекар?

Пекар з борошна робить тісто і пече хлібобулочні вироби. У пекарні стоять величезні чани з закваскою. У чан з закваскою додають борошно, сіль, цукор, воду, дріжджі і спеціальні машини вимішують тісто для хлібобулочних виробів.

З пекарні хліб потрапляє в магазини. де ми його купуємо. Ось така подорож здійснює

хліб. перш ніж потрапити до нас на стіл.

Практична робота з тестом.

-Хлопці, я принесла вам тісто з пекарні

- А ось тепер я роздам кожному по шматочку тесту, а ви зробите з нього кульки і помістіть їх в форму для кексу.

(Діти працюють з тестом)

-Молодці, які рівні і красиві у вас вийшли кульки. Ми їх зараз віддамо на кухню нашому кухареві, вона нам спече кекс.

Слава світу на землі!

Слава хлібу на столі!

Слава тим, хто хліб ростив,

Чи не шкодував праць і сил!

Потрібно не тільки дякувати за хліб. але і дбайливо ставитися до нього, адже він - багатство нашої Батьківщини. А, скільки багато людей працює, щоб хліб опинився у нас на столі!

- А ось і кекс наш уже й готовий, та який гарний, рум'яний, він вийшов. Після заняття ви кекс. який самі зробили і спробуєте.

5. Заключна частина

Наше заняття підходити до кінця. Давайте згадаємо, як називається наше заняття.

Що нового ви дізналися сьогодні на занятті. А згадайте, що ви хотіли дізнатися і чим займалися на занятті. Ми все виконали?

6. Підсумок. Ну ось, наше подорож підійшла до кінця, і тепер ви знаєте, який довгий шлях пройшов наш хліб. щоб потрапити в магазин. Хліб - головне багатство нашої країни і його потрібно берегти.

«Там і рай, де хліба край». Презентація познайомити дітей з прислів'ями українського народу про хліб. закріпити знання дітей про довгий шлях хліба від поля до столу. познайомити дітей.

Презентація «Хліб - всьому голова» Презентація з розвитку мовлення в старшій групі на тему "Хліб всьому голова". Завдання: Актуалізувати уявлення дітей про те, як "приходить".