Виховний заняття на тему - хто допоможе стати гарним

цілі:
  • вивчення професії легкої промисловості через історію деяких предметів мод;
  • накапленіе і розвиток особистого досвіду в формуванні смаку і стилю, необхідного в повсякденному житті;
  • корекція творчої уяви.

Обладнання: мультимедіа, роздатковий матеріал.

I. Організаційний момент

- У нас сьогодні відкрите заняття, на якому присутні гості. Подивіться на них. Тепер вся увага на мене. Сядьте рівно, спинки тримайте прямо, щоб ви завжди були красивими.

- Що робить людину красивою? (Постава, одяг, зачіска, макіяж і т.д.)
- На це питання не можна відповісти однозначно і відразу. З'ясування цього питання ми і присвятимо наше заняття. Тема, якого: «Хто допоможе стати гарним».
- Скажіть, будь ласка, яка професія зображена на цій картинці? (Швачка)
- Швачка - професія багатопланова.
- Коли швачка вибирає фасон сукні, коригує його, ким вона стає? (Художником)
- Ким стає, коли займається, кроєм тканини? (Закрійник)
- А ким вона буде, коли з деталей збере ціле виріб? (Швейних справ майстром або кравчиня)
- А якщо вона буде обробляти свій виріб, ким вона стане? (Вишивальниця або дизайнером)
- У нашій школі чи можна отримати цю професію?
- Де? (На уроках швейної справи)
- Куди ви можете влаштуватися працювати, маючи професію швачки?
- А які якості необхідні людям цієї професії?
- Чи можна віднести цю професію до найдавніших? Чому?
- Для того щоб визначити чи правильно ви відповіли на це питання, ми з вами зробимо екскурсію по музею моди. У першому залі музею ми познайомимося з історією одягу.

2. Переходимо до другого залу нашого музею мод.

- І тут ми бачимо, яким гарним доповненням костюма є головний убір. У Стародавньому Єгипті тільки фараон міг носити його. Як ви думаєте чому? (Тому що це символізувала владу)
- Що носили замість капелюхів стародавні римляни? (Вінки) Діти з петрушки, дорослі з гілок дуба. Лавровий вінок говорив про перемоги в спорті.
- На сході головний убір як називається? (Тюрбан - шматок легкої тканини, обгорнутий навколо голови)
- А на Русі як називалися головні убори? (Кокошники, шапки, треуголки, двууголку і т.д.)
- Які сучасні ви знаєте головні убори?
- Для чого нам потрібні головні убори?

3. - У наступному залі нашого музею ми дізнаємося ще про одне аксесуар - гудзика. В Індії знайшли гудзик, якій 5000 років! Один французький король замовив 13600 гудзиків для свого костюма. А інший пустив на прикрасу гудзиків майже 200 алмазів. ВУкаіни стародавні гудзики були схожі на маленьку гирьку - кулька з вушком. Їх вважали великою цінністю і передавали у спадок. Спочатку гудзики були рідкістю, але в 19 столітті з'явилися ґудзикові фабрики. Ґудзики стали доступні всім.
- Вони дуже різні і в той же час дуже схожі.
- Назвіть відмінності і подібності. (Колір, форма, розмір, матеріал; предмет туалет і прикраса)
- Чим можна замінити гудзики? (Блискавка, гачки, деревинками, шнурками, шпильки і т.д.)

- Перевіримо, чи всі ви вмієте пришивати ґудзики. Візьміть свої картки, ручки. На картках намальовані гудзики. Ви повинні згадати і зобразити як моно більше варіантів «пришивання» гудзиків.

4. - І ось ми з вами прийшли в останній зал музею мод.
- Як ви думаєте, хто більше приділяє уваги своєму зовнішньому вигляду чоловіки чи жінки?
- Правильно, всі хочуть виглядати красиво. Чим крім одягу відрізняється зовнішній вигляд чоловіка від жінки. (Макіяж, зачіска)
- Що таке макіяж? (Прикраса особи)
- Коли з'явився макіяж?
- В історії точної дати появи макіяжу невідомо, але ми знаємо, що в Стародавньому Єгипті Клеопатра вже користувалася макіяжем.
- Який макіяж може прикрасити людини, а який зіпсувати його зовнішній вигляд?
- Як називається фахівець, який займається макіяжем? (Візажист)
- Як називається фахівець, який займається стрижкою зачіскою? (Перукар)
- А як називається професіонал, який займається і макіяжем і зачісками? (Стиліст)

III. Перевірка домашнього завдання

- Екскурсія по музею мод закінчена.
- З чого ж починається створення одягу? (З ескізу, малюнка)
- Хто над цим працює? (Художник-модельєр)
- Чи можете ви назвати відомих художників-модельєрів. Хто вони чоловіки чи жінки?
- На минулому занятті ми з вами були художниками-модельєрами і намалювали свої моделі одягу.
- А хто цей одяг показує, підносить людям? (Манекенник, фотомоделі)
- Зараз ви будете моделями і представите свою роботу за планом:
  • Я розробив модель для ... (Відпочинку, прогулянки, роботи І.Д.)
  • З якої тканини ви хотіли пошити свою модель?
  • Якого кольору?
  • Які аксесуари ви пропонуєте до цієї моделі?
  • Який макіяж і зачіска?
  • Як ви будете виглядати в цьому одязі?

- Дякую вам за показ мод. Молодці!

- Отже, скажіть про яких професіях йшлося на занятті? (Швачка, художник-модельєр, закрійник, вишивальниця, дизайнер, стиліст, візажист, перукар, модель)
- Де можна навчитися хоча б деяким з цих професій? (Наша школа, ПТУ №47, Бердичівський коледж сервісних технологій і комерції)
- Що ж робить людину красивою? (Одяг, макіяж, зачіска, аксесуари)
- Як ми повинні одягатися?
- Я вам бажаю, що б ви завжди були стильними, модними, ошатними. Виглядали ідеально, шикарно, ефектно, вишукано взагалі елегантно.
- Наше заняття закінчено. Дякуємо за увагу.