Виховання у дітей дбайливого ставлення до природи

Наталя Бахтігареєво
Виховання у дітей дбайливого ставлення до природи. Конспект заняття з розвитку мовлення в середній групі «Во саду чи, в городі»

Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад

«Дитячий садок комбінованого виду №46« Суниця »

Конспект заняття з розвитку мовлення

Виконала. Бахтігареєво Н. С.

Вид НСД. Комунікація, пізнання, малювання.

Мета. Закріплення пройденого матеріалу і виявлення рівня його освоєння.

1. Закріпити вміння правильно називати овочі, фрукти, описувати їх колір і форму.

2. Тренувати дітей в освіті зменшувально-пестливих слів за допомогою суфіксів. Розвивати пам'ять та увагу.

3. Виховувати дбайливе ставлення до природи. шанобливе ставлення до праці.

Попередня робота. читання художньої літератури, спостереження, бесіда (особистий досвід).

Словникова робота. городник

Матеріал. демонстраційний - картинки із зображенням овочів, фруктів, казки «Ріпка». іграшка, роздатковий - малюнки, картки із зображенням рибок.

1. Організаційний момент.

Добридень! Веселий час!

Дуже рада бачити вас.

Ви один одному поверніться, посміхніться.

І тихесенько сідайте.

Вихователь. Хлопці, чуєте, хтось плаче. Треба його знайти і запитати що сталося. Хлопці, це наш Мишка-топтишка. Що трапилося, Мишко?

Мишка. Мій друг Зайчик посадив у себе в городі і фрукти. і овочі. А, я не знаю що це таке «фрукти і овочі». Хлопці, давайте розповімо Мишкові все, що ми знаємо про фруктах і овочах.

2. Основна частина.

Вихователь. Хлопці, я пропоную вам посадити город для Мишки. А, що там буде рости, ми дізнаємося з загадок. Розгадавши загадки, вихователь показує картинки з овочами, і діти висаджують їх в городі.

• Червоний ніс в землю ріс

А зелений хвіст зовні. (Морква)

• Я виріс на грядці

Характер мій бридкий. (цибуля)

• У городі виростаю. А коли я дозріваю

Варять з мене томат.

В щі кладуть і так їдять. (Помідор)

І все без застібок. (Капуста)

• На грядці довгий і зелений

А в діжці жовтий і солоний. (Огірок)

Хлопці, давайте ще раз повторимо, що ми посадили в городі. Яким одним узагальнюючим словом ми можемо назвати їх?

Вихователь. Хлопці, а зараз давайте підберемо ласкаві слова. щоб овочі на грядках росли смачними, солодкими і великими.

Вихователь. А зараз я пропоную вам гру на уважність. Хлопці, подивіться ще раз на всі овочі і добре їх запам'ятайте. Я сховаю якийсь овоч, а ви повинні здогадатися що я сховала і розповісти трохи про нього. (Вихователь ховає н-р морква. Діти говорять чого не вистачає і дають опис). Зразкове опис:

помідор який - круглий, червоний, соковитий

капуста яка - біла, тверда, хрустка

морква яка - свіжа, помаранчева, соковита, солодка.

Діти описують хором, потім вихователь запитує індивідуально.

Хлопці, а ви знаєте хто такий «городник». Це той, хто доглядає за городом. садить овочі, квіти, поливає їх.

А зараз, хлопці давайте трохи відпочинемо і зробимо зарядку разом з Мишком.

Ми морквину натискання.

І картоплю накопаємо.

Зріжемо ми качан капусти

Круглий, соковитий, дуже смачний.

Хлопці, у мене є кошик. Давайте подивимося, що там у середині. Це груша, яблуко, лимон, виноград і т. Д. Вихователь перераховує фрукти і показує їх на картинках. Укладає їх під деревом, пояснюючи що фрукти ростуть в саду. Задає питання «Яким одним узагальнюючим словом ми можемо їх назвати?»

Вихователь бере два різних за кольором обруча і дає завдання. У червоний обруч діти повинні зібрати овочі, в зелений - фрукти. Після закінчення гри вихователь перевіряє правильність відповідей.

Хлопці, подивіться ще раз на наш сад і скажіть мені, що росте у нас в Татарстані, на наших городах. (Вихователь додає фрукти ті що не ростуть в садах Татарстану). Відповіді дітей.

Вихователь садить дітей за столи.

Вихователь. Хлопці, згадайте, як називається казка, де дід посадив овоч. Вихователь запитує дітей яка виросла ріпка і описує її разом з дітьми.

Діти. Ріпка. Ріпка виросла велика - превелика, смачна, красива і жовта.

Вихователь. Хлопці, подивіться на цю картину і скажіть, що художник намалював на цій картині неправильно. (Вихователь показує картину із зображенням казки «Ріпка» з неправильними героями казки.)

Вихователь. Хлопці, зараз я пропоную вам гру на уважні вушка. Гра називається «Яке слово найдовше?» Спочатку прослухайте, потім на кожен склад слова ми вдаряє в долоні, щоб довідатися яке слово найдовше.

• Лук, помідор, лимон,

• Гарбуз, виноград, перець.

3. Заключна частина.

Хлопці, давайте запитаємо, що дізнався нового наш Мишка - топтишка сьогодні на нашому занятті. Вихователь запитує у дітей які завдання були важкими, які - легкими, які - найцікавішими. Відповіді дітей. Мишка - топтишка прийшов з сюрпризом для вас, хлопці. Він приніс малюнки. Після нашого заняття ви можете їх розфарбувати.

На ваших столах, хлопці, лежать картинки із зображенням 2 рибок. У одній настрій хороший, в іншої - сумне. Покажіть мені яке у вас настрій після нашого заняття. веселе або сумне. Сьогодні ви, хлопці, великі молодці. Ви були уважними, активними і веселими. Ви впоралися з усіма завданнями, значить, ви подорослішали і скоро підете в старшу групу. А зараз, можна помалювати або пограти.

Презентація до розваги «Первоцвіти» муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад «Дитячий садок № 1 загальнорозвиваючого виду з пріоритетним здійсненням діяльності.

Виховання у дітей дбайливого ставлення до природи
«Чарівниця-ялинка» (аплікація) Чарівниця - ялинка Виконала: Рольгейзер Анастасія 5 років Техніка: Аплікації зі шматочків рваною папери + малювання кольоровими олівцями.