Відкрите заняття з предмету - майстерність актора акторський тренінг увагу і пам’ять

Мета уроку: закріпити знання дітей про акторському тренінгу на розвиток уваги і пам'яті.

  1. Вступне слово.
  2. Що таке сценічне увагу і пам'ять.
  3. Вправи на розвиток уваги і пам'яті.
  4. Етюди на відтворення домашньої роботи по пам'яті.
  5. Обговорення: виявити наскільки правдоподібні дії дітей.
  6. Рефлексія.

хід заняття

Вітаю! Сьогодні ми краще пізнаємо, що ж таке сценічне увагу і пам'ять. І для чого вони потрібні акторам аматорського та професійного театру.

На сцені багато об'єктів, які перебувають на сцені актор, повинен тримати в полі зору. Потрібно бути уважним до свого партнера, вміти оцінити те, що побачив і почув, вміти миттєво перемикатися з одного об'єкта на інший і оцінювати його. При точному виконанні всіх завдань, героям ніколи думати про глядача, який завжди вводить нас в збентеження. Акторові необхідно мати хорошу і різнобічну пам'ять.

Всі основні види пам'яті: наочно-образна, словесно-логічна, смислова, емоційна і рухова - потрібні для запам'ятовування п'єси в зорових, слухових і дотикових уявленнях. Увага і пам'ять повинні самопрізвольно спостерігати і відзначати помилки, як тільки тіло виконає невірні, з точки зору логіки, руху, контроль над тим, що відбувається на сцені, дозволяє акторові розуміти те, що відбувається і вірно реагувати на нього, кожен раз як би заново проживати події п'єси . Я пропоную вам кілька вправ на розвиток уваги і пам'яті:

"Сищики". Кожен учасник виконує будь-які фізичні дії, одночасно непомітно спостерігаючи за одним з інших учасників гри. Через 1-2 хвилини педагог пропонує вгадати, за хто за ким спостерігав. Спостерігають повинні перерахувати дії, які виконував їх "підозрюваний".

"Шоу мода". Учасники роблять собі одну або дві модних деталі одягу і демонструють їх. Потім виходять за двері і змінюються деталями одягу. Завдання глядачів: повернути модельєрів в початковий стан і сказати, хто і у що був одягнений.

"Вправа з предметами". Ведучий довільно розкладає на столі кілька предметів (це можуть бути олівець, зошит, годинник, монета, клей ПВА, ручка, лінійка і т.д.) Граючий уважно дивиться на стіл протягом 10-15 секунд, потім відвертається. Ведучий в цей час замінює 1 предмет на інший, 2 предмета міняє місцями. Завдання гравця: повернути всі предмети на свої місця.

"Передай позу". Діти сидять на стільцях в півколі і на підлозі по-турецьки з закритими очима. Ведучий придумує позу, показує її першого гравця. Той запам'ятовує і показує наступного. В результаті порівнюється поза останнього гравця з позою, показаної ведучим. Дітей обов'язково треба поділити на виконавців і глядачів.

"Дружні звірі". Діти розподіляються на три групи: ведмеді, мавпи і слони. Потім ведучий називає по черзі одну з команд. Діти повинні одночасно виконати 1, 2, 3 своїх руху, придуманих ведучим. Наприклад: ведмеді тупнути однією ногою і враскачку обійти навколо себе; мавпи - підстрибнути і почухати собі потилицю, слони - поклонитися і помахати хоботом. Можна вибирати будь-яких тварин і придумувати будь-які рухи. Головне, щоб кожна група виконувала свої рухи синхронно, спілкуючись тільки поглядом.

"Друкарська машинка". Між дітьми розподіляються букви алфавіту, причому деяким дітям дістаються по 3 літери. Ведучий вимовляє будь-яку фразу. Діти ударами друкують її, відокремлюючи слова між собою загальним бавовною.

Вправи і етюди. Ведучий пропонує прийняти учасникам певну позу і виправдати її.

  1. Стояти з піднятою рукою. Можливі варіанти дій: кладу книгу на полицю, дістаю цукерку з вази, вішаю куртку, прикрашаю ялинку і т.д.
  2. Стояти на колінах, руки і корпус спрямовані вперед. Шукаю під столом ложку, спостерігаю за гусеницею, годую кошеня, натираю підлогу і т.д.
  3. Сидіти навпочіпки. Дивлюся на розбиту чашку, малюю крейдою і т.д.
  4. Нахилитися вперед. Зав'язую шнурки, піднімаю хустку, зриваю квіти.

Давайте проведемо традиційну ритмічну розминку: встанемо в загальне коло, кожен з вас придумує і виконує будь-яка фізична дія або ритмічний рух, все повторюють його 4 рази. А потім ведучий, грюкнувши в долоні, передає естафету наступному гравцю за годинниковою стрілкою.

(Звучить ритмічна музика. Діти під музику виконують різні рухи і фізичні дії).

А тепер давайте перевіримо ваше домашнє завдання. Вам потрібно по пам'яті зробити різні види домашньої роботи без використання предметів реквізиту. Я дозволяю вам тільки позначити місце дії, використовуючи сценічну вигородку. Отже, починаємо.

Етюди: "Шию спідницю", "Топлю піч", "Годую курчат", "Мою посуд", "Мою вікно", "підмітає підлогу", "куховарять пиріг".

Обговорення: Виявити наскільки правдоподібні дії дітей, їх віра в запропоновані обставини, чи вірна зорова і внутрішня пам'ять.

Висновок: Ми сьогодні попрацювали з вами над поняттям пам'ять і увагу. Причому в понятті увагу відпрацювали його 1 частина: позасценічні увагу - здатність помічати характерні рисочки в навколишньому нас життя, переробляти їх в своїй душевній творчої лабораторії і потім втілювати їх на сцені.

Хочу відзначити, що ви намагаєтеся опанувати цими поняттями досить успішно. Робота триває і ті з вас, хто трохи відстав в своїх уміннях, ще можуть нагнати інших.

Запишіть д \ завдання: поспостерігати за звичками домашніх тварин і придумати етюд: "Етюд з життя мого домашнього друга"

Рефлексія: Що нового ми сьогодні дізналися? Хто добре працював? Давайте подякуємо один одного оплесками. Урок завершено. Всього найкращого.