Урок з правил дорожнього руху в 3-му класі - що треба знати про перехрестях і небезпечних
Презентація до уроку
цілі:- уточнити уявлення дітей про перехресті і видах перехресть;
- сформувати уявлення про небезпечні поворотах транспорту;
- вчити орієнтуватися в небезпечних ситуаціях;
- відпрацювання в ігровій формі навичок безпечної поведінки на перехресті;
- виховувати спостережливість, пильність, обережність, дисциплінованість.
- комп'ютер;
- проектор;
- екран;
- таблиці;
- розмітка дороги;
- модель світлофора;
- жовті гуртки для ігор.
I. Організаційний момент
- Починаємо урок з правил дорожнього руху. Перш, ніж прозвучить тема уроку, давайте згадаємо все, що ви дізналися на минулих заняттях. Допоможе нам у цьому кросворд.
У кожного учня на столі кросворд. Діти розгадують кросворд.
Учитель Новомосковскет питання, діти відповідають і перевіряють.
- Яке ключове слово ми отримали? Тема нашого заняття «Перехрестя»
На екрані тема і малюнок перехрестя.
II. Робота по темі уроку
- Що таке перехрестя?
Діти дають визначення.
- Які бувають перехрестя по формі?
- Визначте форму перехрестя.
На дошці малюнки різних перехресть, діти визначають його форму.
- Які види перехресть знаєте ще?
- Що таке регульоване перехрестя?
- Хто ще може регулювати перехрестя?
- Що таке нерегульоване перехрестя?
- Визначте, який перехрестя ви бачите на екрані.
На екрані різні види перехресть. Діти визначають, регульований або нерегульований це перехрестя. При визначенні перехрестя, на якому стоїть регулювальник, діти згадують сигнали регулювальника.
- Перехрестя - це дуже небезпечна ділянка вулиці або дороги, на ньому завжди багато машин і пішоходів. Навіть вірне дотримання вказівок світлофора або регулювальника не гарантує безпечний перехід. На перехресті небезпечний поворот транспорту на зелений сигнал світлофора, який призначений для водіїв і пішоходів. Тому необхідно бути дуже уважним, треба знати правила переходу проїжджої частини, знаки світлофора і регулювальника, знати правила повороту автомобілів і завжди пам'ятати, що є недисципліновані водії, які можуть не пропустити пішохода і наїхати на нього.
- Сьогодні ми з вами складемо правила переходу перехрестя.
- Який перехрестя зручніше і простіше переходити? Чому?
Правила переходу регульованого перехрестя.
На дошці вивішується малюнок регульованого перехрестя. По ньому пояснюються дії і складається алгоритм.
1. Зупинитися на краю тротуару.
2. Подивитися на світлофор на протилежному боці дороги.
3. Дочекатися зеленого сигналу світлофора.
4. Дочекатися зупинки всіх машин.
5. Подивитися наліво, направо, потім знову наліво.
6. Здійснити перехід, контролюючи рух машин по обидва боки.
7. Пропустити машини зі спецсигналами.
Готова інструкція вішається під малюнком.
- Перехід дороги по нерегульованому пішохідному переходу на перехресті набагато небезпечніше. Давайте складемо правила переходу по ньому.
1. Зупинитися на краю тротуару.
2. Подивитися наліво, направо, потім знову наліво.
3. Якщо немає машин, здійснити перехід, контролюючи рух машин по обидва боки.
4. Стежити за поворотом транспорту (водій зобов'язаний пропустити пішохода, але водії не завжди дисципліновані).
Знай правила повороту автомобілів:
- якщо автомобіль повертає ліворуч, на лівому борту блимає лампочка;
- якщо автомобіль повертає направо, на правому борту блимає лампочка.
5. Пропустити машини зі спецсигналами.
На дошці малюнок нерегульованого перехрестя. На екрані етапи і картинки. Під малюнком вивішуються правила, складені дітьми.
Релаксаційна пауза, зорова гімнастика.
- Переверніть листок з кросвордом. Знайдіть завдання №1. Прочитайте. Виконайте.
Взаимопроверка. На екрані висвічується правильну відповідь.
- Подивіться на наступний малюнок. Прочитайте завдання №2. Знайдіть порушників.
- Розгляньте наступний малюнок. Прочитайте завдання. Яку помилку допустив хлопчик? Чому?
На екрані фотографії перехресть на вул. Куликова і на Хотьковском проїзді. Діти розглядають перехрестя і пояснюють, як треба правильно перетнути проїжджу частину.
2) Гра «Перехрестя»
Учні розбиваються на групи (по 3-4 чол.) «Водіїв» і «пішоходів» і переходять регульоване перехрестя. У групових та індивідуальних вправах відпрацьовують перехід по зеленому сигналу світлофора.
Потім «водії», тримаючи в руках жовті кружечки, роблять повороти «автомобіля» наліво і направо, «пішоходи» роблять повороти головою, з огляду на можливі повороти «автомобілів».
- Про що ми сьогодні говорили на уроці?
- Чого ви навчилися на уроці?
- Стануть в нагоді вам отримані знання? Як?
- Будинки виконайте завдання в робочому зошиті.