Урок з по темі - ти сам майстер декоративно-прикладного мистецтва

Тип уроку: Вивчення нового матеріалу, урок - творчості.

Мета уроку: Розвиток художньо-естетичного мислення дітей, за допомогою роботи з гофрованим картоном в техніці квіллінг. Сформувати у дітей почуття успіху, впевненості в собі, пробудити бажання постійно творити, створити виріб декоративно - прикладного мистецтва для прикраси інтер'єру.

завдання:
  • Навчальні. Сприяти формуванню уявлення про новий вид декоративно-прикладного мистецтва - квіллінг. Формувати у дітей практичні навички роботи з папером в техніці "квіллінг".
  • Розвиваючі. Розвивати художній смак, творчі здібності та фантазію дітей, здатність працювати руками, удосконалювати дрібну моторику рук, розвивати окомір, розвивати просторову уяву.
  • Виховують. Виховувати інтерес до роботи з папером в техніці "квіллінг", удосконалювати трудові навички, формувати культуру праці, вчити акуратності, вмінню дбайливо й ощадливо використовувати матеріал, тримати в порядку робоче місце.

Устаткування для вчителя: ПК, мультимедиапроектор.

Устаткування для дітей: смужки кольорового гофрованого картону, клей ПВА, зубочистки, ватяні палички.

План уроку (45 хв.)

Організаційний момент. Перевірка готовності до уроку. 3 хв.

Повторення вивченого матеріалу. Фронтальне опитування. 5 хвилин.

Практична частина. Майстер-клас по квілінгу з гофрованого картону з демонстрацією презентації. 30-32 хв.

Заключна частина. Підбиття підсумків. Виставка робіт. 5 хв

Привітання, перевірка наявності необхідних матеріалів та аксесуарів в учнів.

Повторення вивченого матеріалу:

- На минулому уроці ми з вами вели розмову про сучасний декоративному мистецтві.

Слайд 2. - Давайте згадаємо, які існують види сучасного декоративно-прикладного мистецтва. Які матеріали використовують художники. (Відповідь учнів - кераміка, художнє скло, метал, гобелен, батик.)

Слайд 3. - Правильно, а сьогодні на уроці я пропоную кожному стати майстром декоративно-прикладного мистецтва і виконати об'ємну роботу з гофрованого картону для прикраси інтер'єру.

Слайд 4. - Для цього нам знадобляться наступні матеріали та інструменти: смужки кольорового гофрованого картону, клей ПВА, зубочистки, ватяні палички.

Слайди 5-6-7-8. Квіллінг - від англійського слова "намотувати". Квіллінг - це закручування серпантином смужок з паперу або гофрованого картону, які приймають ажурний філігранний вид.
Умілими руками майстрів можна зробити дивовижні вироби. Подивіться.

Слайд 9. - Приступаємо до роботи. Візьміть смужку гофрованого картону жовтого кольору і скрутіть тонку трубочку. Докрутили трубочку в котушку-рол.

Слайд 10. - Виконайте точно такі ж котушки-роли зі смужок гофрованого картону іншого кольору. Потім з кожної котушки зробіть форму сердечка.

Слайд 11. - Виготовлення стеблинки. Складемо навпіл зелену смужку картону, склеим обидві половинки, залишивши місце для квіточки. Вклеїмо жовта квітка-сердечко. Повторимо те ж саме з іншими смужками картону.

Слайд 12. - Виготовлення листочків. Візьмемо шматочок зеленого гофрованого картону, разрежем його по діагоналі - отримаємо трикутні листочки. Виконаємо таким же чином листочки для інших квітів.

Слайд 13 - приклеїти листочки до стебелькам квітів. Загнемо нижній край у стеблинок. Виконаємо вазу - скрутимо котушку - рол більшого діаметру, видавимо пальцями форму, проклеєні її всередині. Вклеїмо квіти в вазу. Заповнимо вазу "грунтом" - м'яким папером.

Слайд 14. - приклеїти "травку" на м'який папір у вазі (нарізані шматочки картону).

Заключна част. Виставка робіт.

- Хлопці, ви справжні майстри декоративно-прикладного мистецтва. Давайте подивимося, які роботи у вас вийшли.

(Учні мають свої роботи на партах.

Разом з учителем визначають кращі.)

- Сьогодні на уроці ми познайомилися з технікою квіллінг, сподіваюся, що ви продовжите роботу з гофрованим картоном в цій техніці. Бажаю всім успіхів.

На цьому урок закінчений. До побачення.

Список використаної літератури.