Урок із самопізнання на тему допомагаємо один одному - всім вчителям, уроки

Урок із самопізнання на тему допомагаємо один одному - всім вчителям, уроки

1. Організаційний момент. Привітання. Підготовка до уроку необхідного приладдя.

- Я дуже рада бачити всіх вас, адже кожен з вас як маленьке сонечко, яке зігріває всіх своїм промінням. А ви своїми посмішками і добрими справами зігріваєте моє серце і серця оточуючих. Давайте все закриємо на 1 хвилинку очі і уявімо що ми промінчики сонечка.

- А тепер давайте встанемо в коло щоб у нас вийшло одне велике сонечко і послухаємо вірш, яке називається «Хлопчик Помагай»

По землі з краю в край Возить виритий пісок -

Ходить хлопчик Помагай. Аж крекче його візок.

Де народ садить сад, Усім і кожному допоміг

Там і він садить ряд. Допомагай, чим тільки міг:

Зачерпнув відро води, Столяру і коваля,

Взяв і полив дві гряди. Брату, матері, батькові.

Землекопи риють ставок - Що за славний цей край,

Він і з ними ділить працю. Де росте наш Допомагай!

- Які якості притаманні хлопчикові Допомагаю?

- Як ви думаєте чи правильно чинить хлопчик Помагай?

- На минулому уроці ми з вами говорили про чесність, і в кінці уроку вам було дано завдання № 2 на сторінці 62, яке ви повинні були виконати вдома, зараз кожен з вас прочитає прислів'я і приказки про чесність, написані вами будинку.

Школа: КГУ «ЗСШ Мелькомбінат з ДМЦ акімату Ескельдінского району»

Тема: Допомагаємо один одному

Цінність: пізнання Якості. розвиваються навички взаємодопомоги, розвиваються пізнавальна активність, прагнення допомагати іншим, а також позитивний настрій по відношенню до оточуючих.

Мета: формування початкових уявлень про поняття «по-міць», значенні допомоги для людини.

- розкрити значення понять «допомогу», «допомагати»;

- розвиток вміння надавати допомогу оточуючим;

- виховання позитивного ставлення до навколишнього світу.

Робочий зошит, підручник, музика, проектор, матеріали для колажу.

Організаційний момент. Привітання. Підготовка до уроку необхідного приладдя.

- Я дуже рада бачити всіх вас, адже кожен з вас як маленьке сонечко, яке зігріває всіх своїм промінням. А ви своїми посмішками і добрими справами зігріваєте моє серце і серця оточуючих. Давайте все закриємо на 1 хвилинку очі і уявімо що ми промінчики сонечка.

- А тепер давайте встанемо в коло щоб у нас вийшло одне велике сонечко і послухаємо вірш, яке називається «Хлопчик Помагай»

По землі з краю в край Возить виритий пісок -

Ходить хлопчик Помагай. Аж крекче його візок.

Де народ садить сад, Усім і кожному допоміг

Там і він садить ряд. Допомагай, чим тільки міг:

Зачерпнув відро води, Столяру і коваля,

Взяв і полив дві гряди. Брату, матері, батькові.

Землекопи риють ставок - Що за славний цей край,

Він і з ними ділить працю. Де росте наш Допомагай!

- Які якості притаманні хлопчикові Допомагаю?

- Як ви думаєте чи правильно чинить хлопчик Помагай?

Перевірка домашнього завдання.

- На минулому уроці ми з вами говорили про чесність, і в кінці уроку вам було дано завдання № 2 на сторінці 62, яке ви повинні були виконати вдома, зараз кожен з вас прочитає прислів'я і приказки про чесність, написані вами будинку.

- А тепер послухайте невелике оповідання, який написав Юрій Єрмолаєв, а називається він «Два тістечок».

Два пірожнихЮрій Єрмолаєв

Мама увійшла в кімнату і сказала:

- Допоможіть мені, дочки, вимити посуд.

В цей час Наташа Новомосковскла книгу про подорож по Африці, а Оля ліпила з пластиліну іграшки. Допомагати мамі їм не хотілося. Але Оля вирішила:

- Спочатку допоможу, а потім ліпити буду.

І вирушила на кухню. Трохи згодом, вона повернулася і сказала Наташі:

- Що ж ти не йдеш?

- А мене тут немає, - не відриваючись від книги, промовила Ната-ша. - Я зараз в Африці, навколо мене пальми і папуги.

Оля пішла на кухню. Незабаром прийшла і взялася за ліплення.

- Ну ось я і вдома, - закрила книгу Наташа і раптом розсміялася:

- Чим це ти губи вимазала?

- Кремом. Я два тістечок з'їла. Одне за себе, а інше за тебе.

- Навіщо ж за мене?

- Мама веліла. Вона сказала, що ще невідомо, коли ти повернешся з Африки, а крем може зіпсуватися.

Аналіз твору проводиться з питань:

• Чому мама хотіла навчити своїх дочок?

• Як би ви вчинили на місці дівчаток?

Творча діяльність, групова робота.

- А тепер ми з вами всі разом виконаємо творчу роботу, перед собою ви бачите плакат, картинки тварин і людей, клей, ножиці, ми з вами сьогодні говорили про допомогу один одному, а також говорили, що потрібно допомагати тваринам, рослинам, зараз ми з вами зробимо невеликий колаж, в якому ми покажемо як природа і людина допомагають один одному. Кожен з вас бере активну участь в побудові колажу, в своїй роботі ви можете використовувати всі матеріали, які знаходяться перед вами на парті.

Учні виконують творчу роботу, в якій необхідно показати як природа і людина допомагають один одному.

Слова Аркадія Хайта, музика Бориса Савельєва

Неприємність цю ми переживемо

В небесах високо

Яскраво сонце світить.

До чого ж добре

Жити на білому світі!

Якщо раптом вдарить грім

В середині літа,