Презентація до уроку з економіки (7 клас) по темі урок економіки з елементами здоровьесбережения
Учитель економіки МАОУ «ЗОШ № 16» м Сиктивкара
Тутрінова Тетяна гарриевна
Урок економіки з елементами здоровьесбережения по темі: «Виникнення масового виробництва і його вплив на розвиток оптової торгівлі»
Тема: «Виникнення масового виробництва і його вплив на розвиток оптової торгівлі.»
Перший урок в розділі «Як оптова торгівля допомагає виробництву»
Тривалість: 45 хвилин
1) Комп'ютер (з презентацією),
2) Проектор, екран.
3) Завданнями по фірмах (групам) вкладені в конверти з назвою роботи, видаються президентам (по 3шт на фірму) .Заданія по слайдах: 3, 6, 13,15.
4) Сигнальні картки з цифрами 1-4 (чотири набори) для кожної фірми.
5) Презентація (2 учня 7 класу, самі підготували по темі. «Історія та еволюція конвеєра», перевірена учителем.
6) Таблиця на зворотному боці дошки «Плюси і мінуси виробництва з винаходом конвеєра» (Таблиця захована, відкривається з вивченням питання!
7) Оціночний лист роботи по фірмах (На дошці :.
За: 1 місце-5; IIместо-4 (5-президенту, 5-найактивнішому в фірмі); IIIместо-4 (5-найактивнішому в фірмі.); IVместо-3 (4-президенту, 4-найактивнішому в фірмі ; президент, порадившись з фірмою, має право знижувати оцінки за роботу співробітникам.)
8) Лист опитування по фірмам -ланцюжок опитування (1-> 2> 3> 4> 5> 1 і т. Д.)
9) Музика для физминутки; 2 учня -спортсектор класу показують вправи.
Мета: сформувати проблему, як виникнення масового виробництва вплинуло на розвиток оптової торгівлі?
· Повторити і закріпити знання пройдених тем, застосовувати їх при вивченні нової теми.
· Організувати і направити роботу фірм на рішення проблемного питання.
· Сприяти формуванню вміння працювати в групі, виховувати почуття товариськості і взаємодопомоги;
· Сприяти формуванню вміння висловлювати і захищати свою точку зору.
· Збільшення рухової активності в учнів на уроці;
· Зниження напруги через роботу в групі (фірмі)
· Зниження негативного впливу надмірного навантаження на учнів через физминутку, прослуховування музики;
· Попередження порушень постави у учнів;
· Формування навичок здорового способу життя.
Привіт, хлопці. Сьогодні чудова погода, приємний день, так і хочеться працювати.
На цьому уроці ми працюємо по фірмах (учні заздалегідь, на перерві розсідаються по фірмах, склад яких вибраний з початку навчального року. Очолює фірму президент, який в кінці уроку з обговоренням в фірмі, виставляє оцінку кожному співробітнику-учень).
Нагадаю, правила роботи по фірмах:
1.Фірма працює під девізом «Один за всіх і всі за одного».
2.Задача кожної фірми набрати якомога більше балів, які заробляєте за правильні відповіді і записуються на особовий рахунок (він на дошці) кожній фірмі.
В кінці уроку підраховуємо кількість балів і визначаються місця і оцінки. (На дошці оціночний лист).
3.В протягом уроку. даються завдання і питання всім фірмам, іноді питання задаються конкретній фірмі.
4. Якщо фірма не змогла відповісти або неправильно відповіла на питання, тоді хід переходимо до іншої фірми по ланцюжку опитування (на дошці 1-> 2> 3> 4> 5> 1)
5. Коли ставиться питання всім фірмам, тоді питають фірму, яка підняла руку першою. Якщо фірма не змогла відповісти або неправильно відповіла на питання, тоді хід переходимо до іншої фірми по ланцюжку опитування (на дошці 1-> 2> 3> 4> 5> 1)
6. На обговорення питання дається - 30 секунд, після чого фірма повинна дати 1 відповідь. На виконання завдань- час встановлюється.
7. В кінці уроку підраховуємо кількість балів і визначаються місця і президенти виставляють оцінки. (На дошці оціночний лист).
Хлопці, давайте згадаємо, як називався розділ, який ми завершили на минулому уроці. (Відповідь: Навіщо потрібна оптова торгівля).
Учитель економіки МАОУ «ЗОШ № 16» м Сиктивкара
Тутрінова Тетяна гарриевна
Урок економіки з елементами здоровьесбережения по темі: «Виникнення масового виробництва і його вплив на розвиток оптової торгівлі»
Тема: «Виникнення масового виробництва і його вплив на розвиток оптової торгівлі.»
Перший урок в розділі «Як оптова торгівля допомагає виробництву»
Тривалість: 45 хвилин
- Комп'ютер (з презентацією),
- Проектор, екран.
- Завданнями по фірмах (групам) вкладені в конверти з назвою роботи, видаються президентам (по 3шт на фірму) .Заданія по слайдах: 3, 6, 13,15.
- Сигнальні картки з цифрами 1-4 (чотири набори) для кожної фірми.
- Презентація (2 учня 7 класу, самі підготували по темі. «Історія та еволюція конвеєра», перевірена учителем.
- Таблиця на зворотному боці дошки «Плюси і мінуси виробництва з винаходом конвеєра» (Таблиця захована, відкривається з вивченням питання!
7) Оціночний лист роботи по фірмах (На дошці.
За: 1 місце-5; II місце-4 (5-президенту, 5-найактивнішому в фірмі); III місце-4 (5-найактивнішому в фірмі.); IV місце-3 (4-президенту, 4-найактивнішому в фірмі; президент, порадившись з фірмою, має право знижувати оцінки за роботу співробітникам.)
8) Лі ст опитування по фірмам -ланцюжок опитування (1-> 2> 3> 4> 5> 1 і т. Д.)
9) Музика для физминутки; 2 учня -спортсектор класу показують вправи.
Мета: сформувати проблему, як виникнення масового виробництва вплинуло на розвиток оптової торгівлі.
- повторити і закріпити знання пройдених тем, застосовувати їх при вивченні нової теми.
- організувати і направити роботу фірм на рішення проблемного питання.
- сприяти формуванню вміння працювати в групі, виховувати почуття товариськості і взаємодопомоги;
- сприяти формуванню вміння висловлювати і захищати свою точку зору.
- збільшення рухової активності в учнів на уроці;
- зниження напруги через роботу в групі (фірмі)
- зниження негативного впливу надмірного навантаження на учнів через физминутку, прослуховування музики;
- попередження порушень постави у учнів;
- формування навичок здорового способу життя.
I Організаційний момент (2 хв)
Привіт, хлопці. Сьогодні чудова погода, приємний день, так і хочеться працювати.
На цьому уроці ми працюємо по фірмах (учні заздалегідь, на перерві розсідаються по фірмах, склад яких вибраний з початку навчального року. Очолює фірму президент, який в кінці уроку з обговоренням в фірмі, виставляє оцінку кожному співробітнику-учень).
Нагадаю, правила роботи по фірмах.
1.Фірма працює під девізом «Один за всіх і всі за одного».
2.Задача кожної фірми набрати якомога більше балів, які заробляєте за правильні відповіді і записуються на особовий рахунок (він на дошці) кожній фірмі.
В кінці уроку підраховуємо кількість балів і визначаються місця і оцінки. (На дошці оціночний лист).
3.В протягом уроку. даються завдання і питання всім фірмам, іноді питання задаються конкретній фірмі.
4. Якщо фірма не змогла відповісти або неправильно відповіла на питання, тоді хід переходимо до іншої фірми по ланцюжку опитування (на дошці 1-> 2> 3> 4> 5> 1)
5. Коли ставиться питання всім фірмам, тоді питають фірму, яка підняла руку першою. Якщо фірма не змогла відповісти або неправильно відповіла на питання, тоді хід переходимо до іншої фірми по ланцюжку опитування (на дошці 1-> 2> 3> 4> 5> 1)
6. На обговорення питання дається - 30 секунд, після чого фірма повинна дати 1 відповідь. На виконання завдань- час встановлюється.
7. В кінці уроку підраховуємо кількість балів і визначаються місця і президенти виставляють оцінки. (На дошці оціночний лист).
II Новий матеріал.
Хлопці, давайте згадаємо, як називався розділ, який ми завершили на минулому уроці. (Відповідь: Навіщо потрібна оптова торгівля).
Питання (всім): Як змінилося виробництво з винаходом конвеєра. (Обговорення-відповіді-бали).
Питання (всім): При Г.Форд виробництво стало масовим і вироблялося до 900 автомобілів на рік. Чи змінилася торгівля при масовому виробництві. (Обговорення-відповіді-бали).
Повернемося до схеми-1.Таким виробництво і торгівля існували до винаходу конвеєра .Що ви додасте і змініть в схемі-1, після впровадження конвеєра і зміни в торгівлі. Час на роботу 5хв. (Обсуждают- перевірка відповідей конкурентами по слайду -15- виставляння балів)
Питання (всім): Як змінилася робота дилерів. (Обговорення-відповіді -балли).
Ви добре впоралися із завданням, давайте підведемо підсумок
Підбиття підсумку по темі уроку (рефлексія).
1.Вспомніте який проблемне питання у нас був на початку уроку? ((Відповідь)
2.Ответілі ми на це питання. (Відповідь)
3.Однім пропозицією зробіть висновок по темі нашого уроку (відповідь)
Підіб'ємо підсумки по роботі фірм, президенти виставляють оцінки своїм співробітникам залежно від зайнятого місця в грі. (Оцінки йдуть в журнал)
Інструктаж по домашньому завданню:
Записуємо домашнє завдання:
- прочитати главу 9, знати визначення.
- Виконати завдання за вибором:
1) скласти п'ять питань по главі 9
2) знайти додаткову інформацію по темі «Генрі Форд і виробництво.»
3) Скласти чайнворд по чолі 9.; центральне слово «Конвеєр»