План-конспект уроку (3 клас) за темою "вода в нашому житті - quot, скачати безкоштовно,
учитель: Невська А. В.
Мета: формування знань про воду як явище природи.
- познайомити учнів з властивостями води, спираючись на твори класиків російської літератури;
- закріпити знання дітей про властивості води;
- продовжувати розвивати дбайливе ставлення до природи і вміння раціонально використовувати воду в побуті,
- виховати любов до рідного краю.
- проектор,
- магнітофон,
- диск із записами течії води,
- збірники віршів Ф. І. Тютчева,
- логопедичні дзеркала,
- мультфільм «Крапля», творче об'єднання «Екран»,
- мультфільм «Ванна», творче об'єднання «Екран»,
- стакан і чашка з водою,
- репродукція І. Айвазовського «Серед хвиль морських»
- інструментарій досвіду (3 склянки різної форми)
- проблемне питання
- репродукція І. Айвазовського «Серед хвиль морських»
I. Організаційний момент
-Привіт, хлопці! Продзвенів дзвінок на урок! Встаньте рівно поруч зі своїми місцями! Перевірте, чи все у вас готове до уроку навколишнього світу! Не забудьте, що ми сьогодні будемо звертатися також до літературного читання.
-Подивіться, який чудовий ранок! За вікном морозна, ясна погода. У мене сьогодні чудовий настрій, тому що я перебуваю поруч з вами, відчуваю вашу любов і настрій на активну роботу! Закрийте очі, скажіть подумки собі: «У мене все вийде, тому що поруч зі мною друзі».
-Сідайте, давайте приготуємося до уроку! Щоб ви були уважними і ваші очі не втомилися під час заняття, виконаємо зорову гімнастику. Уявіть, що ви - юні аквалангісти-дослідники і перебуваєте на глибині океану і раптом перед вами пропливає незнайома рибка, маленька, незвично красивий. Ви за неї тихо спостерігаєте. (Учитель в цей час водить рибкою по плакату - водної гладі, імітуючи рухи рибки за годинниковою стрілкою, проти годинникової стрілки, по діагоналі і т. Д.)
-Я пропоную вам відгадати загадки, які допоможуть визначити нам тему нашого уроку.
-Допоможуть мені хлопці.
(Читає загадку Чернова Дарина)
У морях і річках живе,
Але часто по небу літає.
А як набридне їй літати,
На землю падає знову.
-Хлопці, скажіть про що йде мова в загадці? (Про воду)
(Читає загадку Соколов Максим)
Дуже добродушна,
Я м'яка, слухняна,
Але коли я захочу,
Навіть камінь виливаючи.
-Хлопці, скажіть про що йде мова в загадці? (Про воду)
(Читає загадку Машкова Ангеліна)
Я і хмара, і туман,
І струмок, і океан,
І літаю, і біжу,
І скляній бути можу!
-Хлопці, скажіть про що йде мова в загадці? (Про воду)
-Отже, хлопці, що сьогодні стане темою нашого уроку? (Вода)
- А навіщо ми сьогодні будемо говорити про воду? (Щоб дізнатися якомога більше про властивості води, щоб дізнатися про значення води в житті людини, щоб дізнатися про роль води на Землі.)
Постановка цілей уроку
-Вода - наша постійна супутниця, вона відіграє важливу і незамінну роль в нашому житті.
- Не тільки ми говоримо на уроках про воду, а й українські поети і письменники, але ще і один наш учень Іголкін Єгор.
(Виступ Иголкина Єгора)
-Хлопці, Олена В'ячеславівна!
Ви чули про воду?
Кажуть, вона всюди!
В калюжі, в море, в океані
І в водопровідному крані.
Як бурулька замерзає,
У ліс туманом заповзає,
Льодовиком в горах зветься.
Нам сказали, що вода
Наша супутниця завжди.
-Ось моє запитання: «Чому вода - наша супутниця? Вона таки не проводжає мене в школу, не зустрічає мене, не допомагає робити домашні завдання ... »(проблемне питання на проекторі)
III. Актуалізація знань, введення їх в контекст нового знання
-Щиро Дякую! Дуже хороше запитання «Чому вода - наша супутниця»? Щоб відповісти на нього, проведемо маленьке дослідження. і допоможе нам в цьому мультфільм «Крапля».
-Якою ви побачили воду в мультфільмі? (Сильної, могутньої, доброї, щедрої на свої багатства.)
-А тепер проведемо досвід з сильною, могутньою і доброї водою у нас в класі і визначимо її властивості на практиці. (Студент проводить досвід з інструментарієм)
(На столах стоять дві посудини з водою (стакан і чашка).
-Хлопці, порівняйте форму води в склянці і чашці. Що ви можете сказати про форму води? (Вода не має форми) на проекторі
-Перед вами стакан з водою і порожній стакан. Вчені говорять, що це інструментарій досвіду. Я переллю воду з однієї склянки в інший. Вода переливається? (Та) Чому вона переливається? (Тому що вона рідка) на проекторі
- Якого ц вета вода? (Вона прозора) на проекторі
-Чи знаєте ви смак солі, цукру, лимона? (Та) Вам добре знайомий смак яблук, картоплі, хліба. Спробуйте воду в склянці на смак. Чи можна назвати воду солоною, гіркою, солодкої, кислої? (Ні, не можна) Жоден із знайомих смаків можна віднести до води. Тоді який висновок можна зробити? (Вода не має смаку) на проекторі
-Коли мама пече пиріжки, апетитний запах ви відчуєте за дверима квартири. Тонкий аромат видають квіти, парфуми. А понюхайте воду, ніж вона пахне? (Нічим не пахне) Тоді який висновок можна зробити? (Вода не має запаху) на проекторі
-Якщо помістити воду в морозильну камеру, у що вона перетвориться? (В лід) Що таке лід? (Лід-це тверда вода) на проекторі
-А якщо нагріти воду, у що вона перетвориться? (В пар) Що таке пар? (Пар - це теж вода)
(Кожна відповідь учня супроводжується записом на проекторі.)
- Хлопці, тоді сніжинка, крапелька і «парінка» що це чи хто? (Це вода)
- Дійсно, сніжинка, крапелька і «парінка» - це рідні сестри!
-Молодці, хлопці! Ми з вами провели в класі дослідження (слово на дошку).
IV. Знайомство з новим матеріалом
- Вода - наша супутниця не тільки в побуті, вона надихає і творчих людей: письменників, поетів, художників. Я хочу прочитати вам свій улюблений вірш Федора Івановича Тютчева «Весняні води».
-Хто знає, які води ми називаємо весняними? (Весняні води - перші весняні струмочки, які з'являються після того, як розтане сніг.)
-Слухаємо! (Читання вірша)
-Вам сподобався цей вірш? Чому? (Відповіді учнів)
-Хлопці, скажіть, про що цей вірш? (Цей вірш про те, як дзвінкі весняні струмочки несуть звістку про наступаючої весни)
-Хто хоче прочитати вірш виразно? (Читання добре Новомосковскющім учнем)
-А чи можна в цьому вірші воду назвати супутницею? (Можна, тому що вона несе вести про наступаючої довгоочікуваної весни.)
-А хто пам'ятає, який мультфільм ми дивилися в кінотеатрі? Саме він допоможе нам відповісти на питання: «Яка роль води в житті?» (Союз звірів.)
-Для чого все звірі об'єдналися? (Щоб звільнити воду.)
-Навіщо їм вода? (Щоб жити.)
-А хто зібрав всю воду? (людина)
-Навіщо? (Щоб побудувати готель серед пустелі для багатих людей, щоб заробити багато грошей.)
-Як ви думаєте, люди використовували раціонально воду? (Немає)
-Хлопці, а в цьому мультфільмі можна назвати воду супутницею? (Та)
-Чиєму вона була супутницею? (Супутницею тваринного світу)
-А чи була вона супутницею людини? (Так, тільки люди її неправильно використовували, не економили її)
-А для чого людина використовує воду? (П'ємо, миємо руки, купаємося, стираємо речі, миємо підлогу, поливаємо рослини, варимо їжу, поїмо мешканців живого куточка і т.п.)
-Без неї ми зможемо прожити? (Немає)
-А я кажу: «Так!» Хто правий: я або ви.
-Вчені довели, що без води людина може прожити, ... але тільки 3 дні.
-Так, вода - це життя.
-Без води ми прожити не можемо.
- Вода - наша супутниця.
-Ми використовуємо в різних цілях.
-Подивіться на фотографію Землі з космосу і спробуйте довести, що вода дуже сильно потрібна людині? (На Землі дуже багато води, людина використовує її в побуті, в сільському господарстві, на промислових підприємствах.)
- Знайдіть на глобусі ділянки жовтого кольору. Що їм позначено? (Пустеля)
-Що ви знаєте про пустелю? (Води там дуже мало, тому там особливо дбайливо ставляться до води).
-А ви цінуєте воду? Скажіть мені на вушко ... тільки чесно.
-Всі відповіли на це питання по-різному: одні бережуть воду, інші-ні.
-А ось деякі дорослі беруть з крана чисту воду, а виливають брудну, вже використану, і вона забруднює водойми. І ми в тому числі робить також. Тому на Землі зараз залишилося дуже мало чистої води.
-Значить, воду треба берегти. Ми попрацювали і трошки втомилися. Давайте відпочинемо.
VI. Закріплення нового матеріалу
- Вода - супутниця всього живого на землі. Як ми, учні другого класу, можемо зберегти воду? Що ми можемо вдіяти? (Можливі відповіді учнів)
-Так що ж треба зробити, щоб зберегти воду? Подивіться на ці знаки! (Відповіді учнів)
-Давайте придумаємо пам'ятку з правилами: «Як зберегти воду?» (На проекторі)
1) закривати тугіше кран,
2) не кидати сміття у водоймища,
3) не викидай рідкі відходи у водойми.
-Прочитайте і нагадуйте про ці правила батькам.
VII. Підбиття підсумків
- Молодці! Ваша активна робота мене сьогодні дуже порадувала.
- Отже, підіб'ємо підсумки, повертаючись до питання Єгора. (на дошці)
- Чому вода - наша супутниця? Єгор, ми відповіли на твоє запитання? Ти задоволений? Чекаємо в подальшому від тебе таких же цікавих питань.
-Що вам запам'яталося?
-Що нового ви дізналися?
-Чим поділіться будинку з родичами?
-Чи сподобалося вам займатися дослідженням?
VIII. Домашнє завдання
-Щоб підсумок уроку вам запам'ятався, я попросила мого консультанта підібрати і вивчити вірш про значення води.