Нам на вулиці не страшно »
Гульмира Марданова
«Нам на вулиці не страшно». Конспект відкритого заняття з правил дорожнього руху з дітьми старшого дошкільного віку
Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад комбінованого віда№30 «Посмішка» Елабужского муніципального району Республіки Татарстан
безпосередньо освітньої діяльності
за правилами дорожнього руху
вихователь логопедичної групи
Мета. Формувати знання дітей про правила дорожнього руху, про безпечну поведінку на дорогах.
Освітні області. «Пізнання». «Соціалізація». «Комунікація». «Художня творчість». "Фізична культура". «Безпека». «Труд». «Музика»
- вчити навичкам обережного поводження на вулицях міста;
- продовжувати формувати уявлення про знаках дорожнього руху;
- закріпити знання призначення сигналів світлофора, вміти визначати при сигналі світлофора, в якому напрямку дозволено рух транспорту і людей.
-розвивати монологічне мовлення;
-розвивати дрібну моторику.
- розвивати пам'ять, кмітливість;
- формувати вміння вести діалог з вихователем; слухати і розуміти поставлене питання, зрозуміло відповідати на нього.
- виховувати культуру поведінки на вулиці; навички індивідуальної роботи, бажання надавати допомогу один одному.
Матеріал. світлофор, дорожні знаки (нагрудні знаки, конверт, розрізний знак, персонаж Буратіно, аудіозапис «Пісня дорожніх знаків» О. Хромушина
Попередня робота. розучування віршів, пісні, розгляд ілюстрацій із серії «Дошкільнятам про Правила дорожнього руху». читання книг з даної тематики, сюжетно-рольова гра «Шофери». розглядання дорожніх знаків, дидактична гра «Збери знаки».
Хід заняття:
Вихователь. Хлопці, подивіться, скільки у нас сьогодні гостей, давайте з ними привітаємося.
Діти. Доброго ранку!
Вихователь. А тепер привітаємося один з одним
(Діти стають в коло, вправа «Дотик долоньками»)
Придумано кимось, просто і мудро
При зустрічі вітатися. "Доброго ранку!" ,
Доброго ранку і сонцю, і птахам,
Доброго ранку усміхненим птахам.
І кожен стає добрим, довірливим,
Нехай доброго ранку триває до вечора!
Вихователь. Хлопці, сяде той, кого сьогодні в дитячий сад привела мама.
Сяде той, кого сьогодні привів тато.
А є серед вас, хто приходить в дитячий сад один, без дорослих?
Вихователь. Як ви думаєте, чому все ви приходите в дитячий сад разом з дорослими - з мамою чи татом, з бабусею чи дідусем. (Відповіді дітей)
Діти. Тому що не можна виходити на вулицю без дорослого. це небезпечно. Вихователь. Правильно, ми з вами знаємо, що вулиця - це місце. де треба бути дуже уважними, щоб не сталося біди.
Згадайте, як називаються правила, які повинні дотримуватися люди, якщо вони збираються вийти на вулицю і кудись піти або поїхати?
Діти. Правила дорожнього руху.
Вихователь. Хлопці, а давайте пограємо в гру «Дозволяється - забороняється». При слові «Забороняється» - опускаємо вниз руки і стоїмо на місці, а при слові «Дозволяється» - піднімемо руки вгору і помахаємо, крокуючи на місці.
- Всіх розштовхувати ліктями, якщо заходиш ти в автобус ... Що?
- Тут пустувати, заважати народу ... Що?
- Бути зразковим пасажиром ... Що?
- Чи не штовхаючись, що не лаючись проходити вперед ... Що?
- Їхати «зайцем». як зазвичай, ... Що?
- Поступитися старенькій місце ... Що?
- Через галасливий перехрестя обережно проходити ... Що?
- У м'яч грати на бруківці ... Що?
- Перехід при червоному світлі ... Що?
- При зеленому навіть дітям ... Що?
Вихователь. Молодці! Добре впоралися із завданням!
Під музику входить Буратіно
Буратіно. І куди це я потрапив? А що це ви все тут зібралися?
Вихователь. Здрастуй Буратіно! Ти потрапив в дитячий сад. Ми зібралися тут, щоб повторити правила дорожнього руху, адже хлопці скоро підуть в школу і їм доведеться одним переходити проїжджу частину. А ти знаєш правила дорожнього руху?
Буратіно. Я знаю, запитайте у мене що-небудь.
Вихователь. Скажи, на який сигнал світлофора потрібно переходити дорогу?
Буратіно. Зараз подумаю. Я піду на червоний!
Вихователь. Хлопці, чи правильно відповів Буратіно?
Вихователь. Буратіно, подивися і послухай, як хлопці знають правила дорожнього руху. Дорожніх знаків дуже багато, ось деякі з них.
Виходять діти-дорожні знаки
Щоб тобі, друже, допомогти
Шлях пройти небезпечний,
Ми горимо і день і ніч:
Зелений, жовтий, червоний!
Вихователь. Світлофор допомагає нам дізнатися про те, коли можна перейти дорогу, а коли потрібно почекати:
На червоний колір - дороги немає!
На жовтий - приготуйся,
Зелений колір - сміливіше йди
І нічого не бійся!
Знак «Перехід» (картинка).
Вихователь. Такий знак називають ще «Пішохідна зебра». Тут теж можна перейти дорогу.
Це знак такого роду:
Він на сторожі пішохода.
Переходимо з лялькою разом
Ми дорогу в цьому місці.
Знак «Рух пішоходів заборонено» (картинка).
Вихователь. Такий знак суворо забороняє переходити дорогу! Це дуже небезпечне місце!
В дощ і в ясну погоду
Тут не ходять пішоходи.
Він до них промовляє знак одне:
«Вам ходити заборонено!»
Знак «Місце зупинки громадського транспорту» (картинка).
Вихователь. Такий знак встановлюють там, де зупиняється громадський транспорт. автобус, тролейбус, трамвай і навіть таксі. Потрібно лише поглянути на знак, і він підкаже який вид пасажирського транспорту тут можна почекати.
У цьому місці пішохід
Терпляче транспорт чекає.
Він пішки втомився крокувати,
Хоче пасажиром стати.
Вихователь. Такий знак підкаже про те, що тут найчастіше переходять дорогу діти. Його встановлюють зазвичай поряд з дитячими установами. Тут водії повинні бути дуже уважні!
Затихають всі мотори,
І уважні шофери,
Якщо знаки кажучи:
«Близько школа, Дитячий сад!»
Виконують пісню «Дорожні знаки».
Пісня дорожні знаки
Знаки ми дружні,
Ми зовсім нескладні
І увагою твоїм
Дуже, дуже дорожимо!
Всі ми знаки різні,
Але одним ми пов'язані:
Вірно, служимо ми друзям
Днем і навіть ночами!
Хто нас не помічає,
Навіть нехай ненавмисно,
Неодмінно сам зрозуміє,
Що без нас не проживе!
Ми важливі знаки, (хором)
На сторожі порядку стоїмо.
Ви правила знайте
І їх пильнувати,
А ми вам допомогти поспішаємо.
Вихователь. Буратіно, тепер ти знаєш, для чого призначені дорожні знаки. А зараз ми пограємо в гру «Будь уважним». Буратіно і ти з нами пограй.
Світлофор - наш головний помічник на вулиці. знати і розуміти його сигнали дуже важливо. Давайте згадаємо значення сигналів світлофора.
Якщо світло спалахнуло червоне,
Значить, рухатися. (Небезпечно)
Світло зелений говорить:
Жовте світло - попередження -
Жди сигналу для (рухи).
Вихователь. Хлопці, якщо я покажу зелений сигнал світлофора, ви маршируєте на місці, якщо жовтий - ляскаєте в долоні, якщо червоний - стоїте нерухомо (діти виконують)
Вихователь. Молодці, справилися із завданням. Буратіно, хлопці розповіли тобі не про всі правила дорожнього руху, їх ще дуже багато, відразу все не вивчиш.
Буратіно. Так, сьогодні я багато дізнався і зрозумів, яка небезпека загрожує на вулиці. Я ж міг потрапити під машину. Тепер я буду вчити правила дорожнього руху і завжди їх дотримуватися. Спасибі, хлопці, що ви мене навчили таким важливим речам. До побачення.
Діти. До побачення.
Вихователь. Хлопці, зараз вам потрібно скласти дорожній знак. На столі конверт, в якому знаходяться частини знака. (Діти відкривають конверт і складають дорожній знак з частин).
Вихователь. Як називається цей знак? Яке він має значення?
Діти. Це знак пішохідний перехід, значить можна переходити дорогу.
Вихователь. Що ж, відмінно відповідали і завдання виконували.
Хлопці, скажіть мені, будь ласка, про що ми сьогодні з вами говорили, в які ігри грали? Хто до нас приходив в гості?
Діти. Ми говорили про правила дорожнього руху, до нас в гості приходив Буратіно, грали в ігри «Дозволяється - забороняється». "Будь уважним" .
Вихователь. Ось ви і навчилися розуміти мову вулиці. мова знаків. Я сподіваюся, що ви будете виконувати всі правила дорожнього руху. Не забудьте познайомити зі знаками своїх друзів, малюків.
Дотримуйтесь правил дорожнього руху!
Виступ агітбригади з пропаганди правил дорожнього руху Агітбригада за правилами дорожнього руху в підготовчій логопедичній групі. Робота по забезпеченню безпеки життєдіяльності.
