Майстер-клас «здоров’язберігаючих технології в доу»

Олена Васильєва
Майстер-клас «здоров'язберігаючих технології в ДНЗ»

Здоров'язберігаючих технологій в виховно-освітньому процесі

Мета. застосування здоров'язберігаючих технологій в виховно-освітньому процесі.

формування елементарних уявлень про здоров'язберігаючих технології та можливості їх застосування:

познайомити педагогів з різноманітними методами та прийомами, які роблять позитивний вплив здоров'я вихованців.

-Здрастуйте, шановні колеги!

- Крикніть голосно і хором, друзі,

Діток ви любите? Ні чи так?

Прийшли ви на майстер-клас,

Вам лекції хочеться слухати тут? (Ні)

Як бути панове?

Проблеми дітей вирішувати потрібно нам? (Так)

Дайте мені тоді відповідь

Допомогти відмовитеся мені? (Ні)

Останнє запитаю у вас я:

Активними все будете? (ні чи так)

Отже, з прекрасним настроєм і позитивними емоціями ми починаємо майстер-клас «здоров'язберігаючих технології в виховно-освітньому процесі»

Хід майстра клас:

В даний час однією з найбільш важливих і глобальних проблем є стан здоров'я дітей. Виростити здорову дитину - це найголовніше завдання не тільки для батьків, і для педагогів. Для ефективного вирішення даної проблеми в дошкільному закладі використовуються здоров'язберігаючих технологій. Що ж це таке? Це система заходів, що включає взаємозв'язок і взаємодії всіх факторів освітнього середовища, спрямованих на збереження здоров'я дитини на всіх етапах його навчання і розвитку. Іншими словами, це все форми, засоби та методи, які використовуються в дошкільному закладі, для зміцнення і збереження здоров'я. У своїй роботі використовую як традиційні, так і нетрадиційні методи. пальчиковую гімнастику, масаж і самомасаж, Су - Джок - терапію, кінезіологічні вправи, дихальну гімнастику. Безсумнівно, що перераховані вище методи є складовими здоров'есберегающіх технологій. І мені б сьогодні хотілося, шановні колеги, ближче познайомити вас з вищеназваними методами. Буду рада, якщо дані методи ви будете використовувати в своїй роботі.

Однією з форм оздоровчої роботи є - пальчикова гімнастика. Я вам пропоную розділитися на команди.

(У кожної команди лист з текстом пальчикової гімнастики. Командам потрібно придумати руху і продемонструвати гімнастику відповідно до тексту.)

одні спиці лежать.

Жив-був зайчик довгі вушка.

Відморозив зайчик носик на узліссі.

Відморозив носик, відморозив хвостик

І поїхав грітися до дітлахів у гості.

Там тепло і тихо, вовка немає,

І дають моркву на обід.

Педагог. А поки наші команди працюють, я вам пропоную теж не відставати, а розім'яти наші пальчики. ( «Я хочу побудувати будинок»). Команди готові продемонструвати, що ж у них вийшло.

З успіхом в своїй роботі використовую елементи точкового масажу. Ученим давно відомо, що є зв'язок між ділянками шкіри і внутрішніми органами. В результаті точкового масажу зміцнюються захисні сили організму. І він сам починає виробляти «ліки». які набагато безпечніше таблеток.

Зараз ми з вами покажемо кілька комплексів точкового масажу.

Точковий масаж + пальчикова гімнастика

Крила носа розітри - раз, два, три

І під носом собі утри - раз, два, три

Брови потрібно розчесати - раз, два, три, чотири, п'ять

Витри піт тепер з чола - раз, два

Сережки на вуха повісь, якщо є.

Шпилькою волосся скрепі - раз, два, три

Ззаду гудзик знайди і застебни

Намиста треба приміряти, примір і одягай.

А сюди повісимо брошку, різнокольорову матрьошку.

А сюди браслетики, красиві манжетікі.

Дівчатка і хлопчики, приготуйте пальчики.

Ось як славно потрудилися і красиво вбралися

Залишилося ноги розтерти і не будемо ми хворіти

Наступний метод, з яким я вас познайомлю, Су - Джок терапія.

Су - Джок терапія-це останнє досягнення східної медицини. У перекладі з корейської мови Су - кисть, Джок - стопа. Су Джок-терапія впливає на біоенергетичними точки з метою активізації захисних функцій організму. (Спрямована на вплив зон кори головного мозку з метою профілактики мовленнєвих порушень.)

Зараз ми виконаємо масаж пальців рук «Су-Джок» він буде представлений у віршованій формі. Даний масаж виконується спеціальним масажним кулькою. Я буду промовляти текст, і показувати руху, а ви повторюйте за мною.

Я м'ячем кола ката,

Взад - вперед його ганяю.

Їм поглажу я долоньку.

Ніби я змітаю крихту,

І стисну його трошки,

Як стискає лапу кішка,

Кожним пальцем м'яч притисну,

І іншою рукою почну.

(Виконувати дії з кулькою відповідно до тексту)

Спасибі, молодці, у вас вийшло.

Мета масажу. впливати на біологічно активні точки за системою Су - Джок, стимулюючи мовні зони кори головного мозку.

Наступний метод, з яким я хочу вас познайомити - Пескотерапія.

Пескотерапія - це один з методів лікування мистецтвом.

Пісочна терапія направляє до самотерапії і самокорекції.

Вчені вважають, що ігри з піском знімають дитячу дратівливість, агресивність, плаксивість і при цьому бурхливо розвивають фантазію, позитивно впливають на емоційний стан дітей і дорослих і є прекрасних засобом для розвитку і саморозвитку.

Будуючи і руйнуючи, а потім, знову відтворюючи казкові замки або просто красиву картинку, дитина гармонізує своє внутрішній стан.

Зараз, я хотіла б вас, познайомити з технікою малювання піском.

Для виконання практичної роботи пропоную створити творчу групу з п'яти чоловік. Будь ласка, бажаючі! (ВИХОДЯТЬ)

- Спасибі, що Ви прийняли моє запрошення. Пропоную Вам придумати назву нашій творчій групі (придумує назву)

хід заняття

Педагог. Привіт, діти! Я дуже рада бачити Вас.

- Хлопці, ви любите подорожувати? (Відповіді дітей). Тоді ми з вами сьогодні вирушимо в подорож в чарівну країну. Вона не звичайна пісочна. Але щоб потрапити в неї потрібно вимовити чарівні слова і зробити спеціальний, магічний обряд

Ритуал «входу» в Пісочну країну:

Педагог. Щоб потрапити в Пісочну країну, потрібно встати навколо пісочниці та взятися за руки. Витягніть руки над пісочницею долонями вгору і скажіть за мною заклинання:

Куди ми з вами потрапимо

Дізнаєтеся ви скоро.

В країні далекій ми знайдемо

Педагог знімає тканину з пісочного листа

Педагог. Ми починаємо з вами шлях по чарівної Пісочній країні. Тут поки що нічого немає, але скоро ви станете справжніми творцями і добрими чарівниками

На рівній поверхні піску діти і дорослий роблять відбитки кистей рук. внутрішньої, а потім зовнішньою стороною. Важливо затримати руку на піску, злегка і вдавивши її, і прислухатися до своїх відчуттів.

Педагог. - Хлопці, покладіть праву руку на пісочок, і поторкайте його! Мені приємно, а вам? (Відповіді дітей)

- Коли я рухаю рукою, я відчуваю маленькі піщинки. А, що відчуваєте ви?

- Пісок, який? (Відповіді дітей)

Педагог. Давайте приберемо руку і подивимося, що залишилося? (Відповіді дітей)

- На що може бути схожий відбиток долоні? (Міркування дітей)

Педагог домальовує вусики і допомагає дітям побачити і домалювати метелика. (Діти милуються красивим метеликом).

Педагог. Раптом звідки не візьмись, налетів вітерець, і метелик полетіла ... (Діти розрівнюють пісок долонькою)

Педагог. Хлопці, хочете іншою рукою доторкнутися чарівний пісок?

(Роблять відбиток лівої руки)

Педагог. І знову вітерець повіяв, хмаринку приніс, дощик пішов ...

(Діти малюють дощик пальчиками обох рук, хмаринку - будь-яким пальчиком, калюжу - розрівнюють пісок долонькою).

Далі педагог просить дітей перевернути руки долонями вгору і так помацати пісочок.

Діти, прибравши руку, дивляться, що вийшло? Педагог в цей час загадує загадку:

Педагог: Ходжу, блукаю по волоссю, а зуби у мене довший, ніж у вовків і ведмедів. (Відповіді дітей)

Діти домальовують гребінець.

Педагог. Ще більше вітер розгулявся, (діти рівняють пісок) і виявилися ми з вами хлопці, в густому лісі (Малюють ліс, дерева великі і маленькі - лівою і правою рукою почергово, ось і доріжка, а по доріжці котиться круглий, рум'яний ... (Хор. відповіді дітей).

Малюють колобка кулачком, і застосовують прийом насипання піску за зразком педагога. Малюючи «Колобка». діти можуть приспівувати пісеньку з казки.

Педагог. Котився «Колобок». котився ... і раптом, назустріч йому ... (відповіді дітей, і все-таки, кого-ж зустрів колобок?

Педагог загадує загадку:

Любить морквину ... (Відповіді дітей).

Педагог. Зустрілися колобок з зайчиком, тільки ми їх і бачили ...

Ритуал «виходу» з Пісочній країни

Педагог. Втомилися пальчики гуляти по лісі, значить нам пора додому. Встаньте навколо пісочниці та візьміться за руки. Витягніть руки над пісочницею долонями вгору і скажіть за мною заклинання. Раз, два, три, знову вдома опинися!

Педагог. До наступної зустрічі в Пісочній країні!

- Шановні пані, спасибі Вам за ваш інтерес до мого досвіду, активну участь, в майстер - класі. за чудові картини.

Досвід роботи показує, що використання пісочної терапії дає позитивні результати:

1. Ті, що навчаються відчувають себе більш успішними.

2. На заняттях немає місця монотонності і нудьги.

Шановні колеги, я продемонструвала вам варіативність використання в своїй роботі різноманітних методів і прийомів використовуваних в роботі з вихованцями по здоров'язберігаючих технологій.

І в завершенні майстер - класу я пропоную вам помедитувати. (Проводиться під спокійну музику).

Давайте знайдемо своє серце, притиснемо обидві руки до грудей, і прислухаємося, як воно стукає. «Тук, тук, тук». А тепер уявіть, що у вас у грудях замість серця шматочок ласкавого сонечка. Яскравий і тепле світло його розливається по тілу, руках, ногах. Його стільки, що він вже не вміщається в нас. Давайте посміхнемося і подаруємо один одному трохи світла і тепла свого серця.

А зараз давайте одночасно вип'ємо в долоні і скажемо СПАСИБО!

А мені залишається тільки подякувати зал за увагу, а учасникам за роботу. Ви прекрасно попрацювали, будьте завжди здорові!

«Ми і літо». Фотозвіт про літньої оздоровчої роботи Завдання: 1. Завдання оздоровчої роботи: Зміцнювати здоров'я дітей в літній період, здійснюючи комплексний і диференційований.

Педрада «Комп'ютер і дитинство». Використання ІКТ в освітньому процесі ДНЗ МЕТА: Підвищення ІКТ-компетентності педагогів, через активне використання інформаційно-комунікативних технологій і цифрових освітніх.