Конспект заняття з нетрадиційного малювання з використанням акварелі і воскової крейди
Ольга Короткова
Конспект заняття з нетрадиційного малювання з використанням акварелі і воскової крейди «Кімнатні рослини. фіалка »
Державна бюджетна дошкільний навчальний заклад
дитячий сад №390
Конспект по нетрадиційного малювання з використанням акварелі і воскової крейди у старшій групі.
Форма проведення заняття. подгрупповие.
Вихователь. Короткова О. А.
Конспект по нетрадиційного малювання з використанням акварелі і воскової крейди у старшій групі.
Мета. Закріпити навички роботи з аквареллю і восковими крейдою.
Дитяча мета. намалювати фіалку в горщику.
Розширювати знання дітей про кімнатні рослини.
Виховувати прагнення берегти і любити рослини. доглядати за ними.
Розвивати відчуття кольору та композиції.
Попередня робота. спостереження за кімнатними рослинами в приміщенні дитячого садка; розгляд ілюстрацій і листівок із зображенням кімнатних рослин; читання художньої літератури за темою «Рослини. Квіти. ». працю в куточку природи.
Устаткування. клейонка на стіл; папір для малювання А-4. акварель. воскові крейди. пензлика, прості олівці, баночки з водою (за кількістю дітей); презентація «Фіалки».
Хід заняття:
Вихователь пропонує дітям знайти в групі відгадку на загадку:
Живуть поруч з нами в горщиках з поддонцем,
Люблять землю і воду, повітря і сонце.
Сьогодні у нас незвичайне заняття. ми поговоримо про кімнатних рослинах.
Чому ці рослини називають кімнатними?
Які умови потрібні рослинам для росту?
Як ви думаєте, кімнатні рослини живі чи ні. Чому?
Звичайно ви праві. Всі рослини - це легені планети Земля, це джерело життя. Рослини є виробниками кисню, який необхідний для дихання людей і тварин. Рослина поглинає вуглекислий газ, а виділяє життєво важливий кисень.
Яку користь приносять рослини в будинку людям?
Що треба робити, щоб кімнатні рослини були красивими і добре цвіли?
Звичайно, рослини відчувають добро. ласку. До доброї людини рослини тягнуться. Квіти завмирають, коли до них підходить бездушна людина, яка не любить доглядати за кімнатними рослинами. У таких людей рослини погано ростуть і часто гинуть. Рослини люблять добрі руки. ласкаві слова і навіть класичну музику.
Які ви знаєте кімнатні рослини?
Сьогодні я хотіла б познайомити вас з історією ось цієї квітки (вихователь показує горщик з фіалкою) і пропонує дітям сісти на ковролін, розповідає історію походження назви рослини.
Кімнатні фіалки правильно називати сенполії. Колись дуже давно в Африку прийшли європейці. Їм дуже сподобалася природа цього континенту. мальовничі пейзажі, стрімкі гірські потоки, незвичайні рослини. Одне з гірських місць, де оселилися прибульці, називалося «Усамбара». Головним начальником в цьому районі став барон Вальтер фон вересня Поль Іллер. Він був не тільки хорошим керівником, а й чудовим натуралістом. У вільний час вересня Поль бродив по околицях і насолоджувався красою природи. Одного разу серед каменів він побачив ніжні фіолетові квіти. Барон довго милувався ними, а потім вирішив, що цю красу повинні побачити і інші люди. Він зібрав насіння рослин і відправив їх на свою батьківщину, в Європу. Згодом фіалки оселилися в багатьох будинках. Їх назва «узумбарские» походить від назви місцевості, в якій вони росли. А ботаніки дали гірської фіалку ім'я «сенполія» - на честь виявив її барона.
Існує безліч різновидів фіалок (показує презентацію).
Найкрасивіші з них фіалки з махровими листям (махрово -бахромчатая, хвилясто-мереживна)
Край пелюстки як би обведений іншим кольором. Сині листя обведені білої бахромою, червоні фіолетовою і т. Д.
Є люди, спеціально збирають різні фіалки. - колекціонери. Вони помітили, що чим темніше лист рослини. тим темніше і квітка.
Я пропоную вам намалювати фіалку. використовуючи нетрадиційний метод малювання. щоб вийшла гарна бахрома. Якщо подивитися уважно на фіалку (показ фіалки) край пелюстки як би обведений іншим кольором. Сині обведені білої бахромою, червоні фіолетовою і т. Д.
Пояснення послідовності виконання малюнка.
Де росте наша фіалка?
Правильно. Давайте назвемо форму горщика?
Що більше горщик або наше рослина?
Велика частина нашого альбомного листа буде займати рослина. Маємо в своєму розпорядженні лист вертикально. Робимо начерк олівцем. Як ми працюємо простим олівцем?
З нижньої частини альбомного листа потрібно відступити невелику відстань - малюємо стіл. проводимо горизонтальну лінію зліва направо. На столі робимо начерк горщика в формі трапеції. Яка частина у горщика вже. верхня або нижня?
Нижня частина горщика - дно - вже, а верхня частина ...
Над широкою частиною горщика малюємо листя, а над листям - квіточки.
Після того, як зроблений начерк олівцем, прорисовуємо дрібні деталі пелюсток восковим дрібному фіолетового (білого, червоного) кольору, серединки квіток малюємо крейдою жовтого кольору. Якого кольору візьмемо крейда, щоб намалювати горщик?
Листя обводимо дрібному якого кольору?
Виконуємо роботу в кольорі. Щоб вийшли яскраві кольори, що треба робити?
Зафарбовуємо квіти червоним (жовтим, фіолетовим кольором). Лиття зафарбовує зеленим кольором. Що відбувається, коли акварель стикається з восковим дрібному?
Воскову крейду має твердий і жирний склад, і тому відштовхує воду і кольоровий пігмент акварельних фарб.
Розмальовуємо фон на ваш вибір.
Який квітка ми сьогодні намалювали?
Ще ми провели дослідження акварелі і воскової крейди і що дізналися?
Які імена дали б ви своїм фіалкам?
У вас чудові вийшли фіалки.
Діти підходять до куточка природи і вказують на квіти.
Тому що ростуть і цвітуть ці рослини в приміщенні.
Рослинам для зростання потрібне світло, вода, повітря, тепло.
Живі, по тому, що вони дихають усіма органами. листям, стеблами, корінням, п'ють, ростуть.
Роблять красивим приміщення, рослини очищають повітря; піднімають настрій, коли дивишся на них ...
За ними необхідно доглядати. їх потрібно поливати, розпушувати, обприскувати, протирати листочки від пилу, мити, обривати сухе листя.
Фікус, герань, алое, традесканція ,.
Слухають і дивляться презентацію.
Сідають за столи.
Сильно на олівець не натискаємо, по кілька разів не обводимо.
Уже нижня частина.
Верхня частина горщика ширше.
Брати більше фарби, менше - води.
Крейда НЕ закрашивается і бахрома у квіточки залишається фіолетова (біла).
Діти самостійно малюють квіти.
Закінчивши малювати. діти розкладають свої роботи за окремим столом (підлозі, мольберті, вивішують на магнітній дошці).
Віск відштовхує акварель. і залишається при своєму кольорі.

Конспект НСД «Кімнатні рослини» з дітьми старшої групи Конспект безпосередньо освітньої діяльності з дітьми старшої групи Тема: «Кімнатні рослини» Мета: Розширювати і збагачувати знання.
Конспект НСД по формуванню цілісної картини світу «Кімнатні рослини» Освітня область: пізнавальний розвиток Види дитячої діяльності: пізнавально дослідницька, комунікативна. Мета: розвивати.
Конспект ООД по пізнавальному розвитку в середній групі на тему «Кімнатні рослини» Завдання: -Продовжуємо формувати у дітей інтерес до рослинного світу; -Закрепляется знання назв кімнатних рослин; -уточнять уявлення.
Конспект заняття «Кімнатні рослини» для дітей старших груп Конспект заняття на тему: «Кімнатні рослини». Мета: познайомити дітей з кімнатними рослинами, з тим як за ними потрібно доглядати. Завдання.