Конспект заняття «ознаки літа»

Хід заняття:

Загадка. Я виткане з спеки, несу тепло з собою,

Я річки грію, купайтеся - запрошую.

І любите за це Ви все мене, я. (Літо).

Молодці, ви легко здогадалися, що сьогодні ми будемо говорити про літо, про ознаки. за якими ми визначаємо наступ цієї пори року.

Коли літо приходить в наші краї? А з якого місяця бере початок календарна весна? Як ми визначаємо, що літо вже настало?

Літо - прекрасна пора року. У цей час природа набирає безліч яскравих фарб. За весною приходить літо. Його чекали і люди, і рослини, і тварини. Влітку сонце вдень стоїть високо в небі, світить яскраво і гріє - стає жарко. День триває довго, ночі короткі, світлі. Все цвіте, посміхається, радіє тепла. Тепер можна ходити в легкому одязі і взутті (а то і босоніж) і довго гуляти. Нагрівається вода в ставку, річці, озері, тому влітку всі із задоволенням купаються і засмагають. Влітку бувають грози і теплі зливи. Пташенята починають залишати гнізда, вчаться літати. Кружляють над водою бабки, над квітами - метелики і бджоли. Наливаються в садах плоди, встигають соковиті ягоди. На луках - пишний килим з трав і квітів. Багато людей роботи в полі, на луках і на дачних ділянках.

Розглянути ілюстрації про літо.

А тепер пограємо в гру, називається вона "Що трапилося? Чому? Це я зараз розумію!"

Відповідаючи на питання педагога, діти виявляють основні ознаки настання літа.

2. Всі цвіте, посміхається, радіє тепла.

3. Нагрівається вода в ставку, річці, озері.

4. Дні довше, ночі коротшими.

5. Пташенята починають залишати гнізда.

6. Наливаються в садах плоди.

Багато сонячного тепла.

Сонце світить більше за часом.

А тепер хлопці давайте познайомимося з новими літніми словами. Як ви думаєте, що таке спека, спека? (Відповіді дітей).

Про які ознаки настання літа ми говорили?

З чим пов'язані всі ці зміни в природі?

Конспект заняття «ознаки літа»
Фотозвіт «Літа, літа спекотна пора» Чому так багато світла? Чому навколо тепло? Тому, що це - літо На все літо до нас прийшло. Я хотіла б поділитися нашим влітку в дитячому.

Конспект НСД в старшій групі «Весна. Ознаки весни ». Пізнавальний розвиток Мета: Активізація словникового запасу по лексичної теми «Весна. Ознаки весни ». Освітні завдання: Закріпити та вдосконалити знання.

Конспект НСД в другій молодшій групі на тему «Ознаки ранньої весни» Завдання: - Закріпити уявлення дітей про ранню весну, її ознаках. - Узагальнити знання про перелітних птахів, їх звички, спосіб життя.

Конспект НСД з розвитку мовлення в другій молодшій групі «Ознаки зими» конспект НСД в другій молодшій групі "Ознаки зими". Завдання: розширення і активізація словника по темі; освіту складного слова "снігопад" ;.

Конспект заняття «Осінь. Ознаки осені. Дерева восени »Цілі: корекційно-освітні: - закріплення уявлень про осінь і її прикмети; - уточнення, розширення та активізація словника по.

Конспект заняття «Ознаки весни» Хід заняття: Загадка: Пухкий сніг На сонці тане, Вітерець в гілках грає, дзвінкіше пташині голоси Значить, До нас прийшла ... (Весна) Молодці.