Конспект ООД в дитячому садку

Конспект Організованої освітньої діяльності в дитячому саду. Старша група.

Конспект ООД в старшій групі. Тема "Весна. Перелітні птахи".

Інтеграція освітніх областей: "Пізнання", "Комунікація", "Читання художньої літератури".
Мета: формування знань дітей про характерні ознаки весни і перелітних птахів.
завдання:
Освітні: формувати вміння складати описовий розповідь про весну, використовуючи прийоми мнемотехніки.
Розвиваючі: розвивати елементи логічного мислення.
Мовні: активізувати словник по темі, закріплювати назви перелітних птахів, їх пташенят, весняні прикмети (крапель, льодохід, проталини, первоцвіти), вживати узагальнюючі слова (перелітні, зимують).
Виховні: виховувати дбайливе ставлення до природи.
Устаткування: мнемотабліци, загадки, картки з птахами, запис пташиних голосів, маски птахів.
Методичні прийоми: ігрова ситуація, бесіда - діалог, розглядання мнемотабліц і бесіда по ним, динамічна пауза "Знайди перелетную птицю", физкультминутка "Птахи", підведення підсумків.
Хід організованою освітньої діяльності:
Організаційний момент.
Вихователь. Зібралися всі діти в коло
Я твій друг і ти мій друг
Міцно за руки візьмемося
І один одному посміхнемось.
- Хлопці, я сміявся до вам, і ви посміхніться один одному, щоб у нас весь день був гарний настрій.
Основна частина.
Вихователь. На дворі дзвенить крапель,
По полях біжать струмки,
На дорогах калюжі.
Скоро вийдуть мурахи
Після зимової холоднечі.
пробирається ведмідь
Крізь лісової сушняк,
Стали птиці пісні співати,
І розцвів підсніжник.
С. Маршак.
Вихователь. Хлопці, скажіть, будь ласка, про який час року говориться у вірші? (Про весну)
Вихователь. Правильно, про весну. Зараз у нас яку пору року? Які весняні місяці ви знаєте? Зараз який місяць?
- Давайте згадаємо весняні прикмети і розповімо про весну. У цьому допоможуть нам чарівні картинки з конверта. (Діти по картинках - символам складають розповідь про весну: дістають картинки з конверта, пояснюють її і виставляють на дошку).

Конспект ООД в дитячому садку

Діти. Навесні пригріває сонечко. З'являються проталини. Тане сніг, і біжать струмки. Починається крапель. На річці починається льодохід. Прокидаються комахи. З'являються квіти - первоцвіти. З'являється зелена травичка. На деревах набухають бруньки. Птаство і починають будувати гнізда.
Вихователь. Яких ви птахів знаєте? (Відповіді) Діти, подивіться у вікно, хто завітав у гості? (На шторці прикріплені малюнки птахів: з одного боку перелітні, з іншого зимуючі).
- Подивіться уважно на птахів. Може хто - то знає, чому птахи розподілені по різних зграйок? (Якщо вони не можуть відповісти, то їм необхідно допомогти).
Вихователь. Як ми називаємо птахів, які зимують у нас? (Зимуючі).
Вихователь. Знайдіть зимуючих птахів і назвіть їх. (Виконують)
Вихователь. Як називають птахів, які на зиму відлітають у вирій? (Перелітні).
Вихователь. Що спільне є у всіх птахів? (Виставляє картинки - символи, діти по черзі розповідають)

Конспект ООД в дитячому садку

Діти. У всіх птахів є дзьоб, 2 крила, 2 лапки, тіло вкрите пір'ям і пухом, вони з'являються з яйця.
Вихователь. Чим відрізняються один від одного?

Конспект ООД в дитячому садку

Діти. Кольором оперення, величиною, формою хвоста.
Вихователь. У нас в гостях перелітні птахи. Щоб дізнатися, які саме, давайте відгадає загадки.
Всіх перелітних птахів чорніше,
Чистить ріллю від черв'яків,
Взад - перед по ріллі скаче,
А зветься птах. (Грак).

Цю птицю всякий знає:
На жердині її палац,
Червяков пташенятам тягає
Так тріщить весь день. (Шпак)

Під дахом я ліплю гніздо
З грудочок глини.
Для пташенят стелю на дно
Пухову перину. (Ластівка)
Троє дітей беруть маски гайвороння, шпака, ластівки.
Вихователь. А зараз ми пограємо в гру "Знайди перелетную птицю" Встаємо навколо птахів. (Діти розбиваються на три групи. Кожна утворює коло навколо одного з дітей в масці.) Запам'ятайте своїх птахів. Зараз під музику вони будуть літати, і клювати зернятка. Коли музика закінчується, ви повинні знайти свою птицю і оточити її. Виграє та група, яка швидше утворює гурток.
Звучить музика. З її закінченням діти шукають і знаходять свою птицю.
Вихователь. Молодці! Добре грали. А зараз ми з вами пограємо в гру "Четвертий зайвий".
Дидактична гра "Четвертий зайвий" (по картинках)
Ластівка, горобець, грак, шпак.
Ворона, лелека, голуб, горобець.
Грач, синиця, ластівка, зозуля.
Сорока, горобець, дятел, ластівка.
Голуб, зозуля, чапля, журавель.
Вихователь. Чому цих птахів називають перелітними? (Тому що восени відлітають у вирій, а навесні повертаються.)
Вихователь. Що для перелітних птахів страшніше: холод або голод? (Голод, тому що вони харчуються тільки комахами, а від холоду можна сховатися.)
Вихователь. Навесні у птахів багато важливих справ. Що роблять птахи навесні? (Будують гнізда, виводять пташенят, годують пташенят.)
Вихователь. Зараз ми з вами пограємо в гру "Назви пташенят" Як називаються пташенята у качки - каченята, у гусака - гусенята, у лелеки - лелеченята, у гайвороння - граченят, у шпака - скворчата, у солов'я - соловьята, у журавля - журавлята, у зозулі - кукушата.
На дошку виставляється картинка з зображенням шпаківні.
Вихователь. Як називається цей будиночок? Хто його побудував? Для якої пташки побудували шпаківню?
Физкультминутка.
За лісі ми гуляємо, за природою спостерігаємо (ходьба на місці з поворотами голови вправо, вліво)
Вгору на сонці подивилися, і нас промінчики зігріли (піднімаємо голову вгору)
Пташки в гніздечках сидять (присідають)
Пташки по небу летять (змахують руками)
І по купинах скачуть (підстрибують на місці)
І ніхто не плаче (посміхаються)
Вихователь. Хлопці, для чого потрібні птиці? (Знищувати комах - шкідників. Радувати нас своїм співом.)
Вихователь. Давайте згадаємо, як потрібно поводитися з птахами і розповімо про те, що не можна робити і чому. (Діти складають пропозиції по картинках - символам).

Конспект ООД в дитячому садку

Діти. Не можна знищувати комах, тому що птахи харчуються комахами. Не можна руйнувати гнізда, тому що птахи виводять в них пташенят. Не можна стріляти в птахів з рогатки, тому що можна їх поранити.
Підбиття підсумків.
Вихователь. Хлопці, скажіть, будь ласка, про що сьогодні ми розмовляли на занятті? Що нового ви дізналися? Що вам найбільше сподобалося? Що викликало утруднення? Встали. Один до одного обличчям повернулися, посміхнулися. Руку праву подали, руку ліву потиснули і сказали "Молодець".