Конспект нод по ФЕМП на тему «квадрат і прямокутник»

Галина Лахіна
Конспект НСД по ФЕМП на тему «Квадрат і прямокутник»

Мета. вчити дітей розрізняти квадрат і прямокутник. познайомити з

деякими характерними ознаками цих фігур. наявність кутів,

сторін, їх кількістю, співвідношенням сторін за розміром

(У квадрата всі сторони рівні. У прямокутника тільки проти-

воположние сторони рівні); вчити послідовно виділяти

і порівнювати однорідні ознаки фігур; вчити пересуватися в

зазначеному напрямку і вважати кроки; закріпити вміння последо-

вательно обстежити форму предметів, тренувати в знаходженні

(Форма яких відповідає знайомим дітям геометричним

зразкам. квадрату. прямокутника. трикутнику, кулі, циліндра,

Розвивати пам'ять, увагу.

Виховувати бажання пізнавати нове.

Демонстраційний матеріал. моделі прямокутника і квадрата з

паперу, 6 іграшок різної форми.

Роздатковий матеріал. Моделі квадрата і прямокутника. але меншого

розміру. (В 1,5 рази демонстраційного)

хід заняття

1. Восп-ль показує прямокутник і квадрат. прикріплені до

магнітної дошці, і питає. - Діти, як називаються ці фігури?

Ви вже навчилися дізнаватися прямокутник і квадрат. Сьогодні ми з'ясуємо, чим вони схожі і чим відрізняються. Покладіть зліва перед собою прямокутник. а праворуч - квадрат. Давайте розглянемо прямокутник. обведіть його пальцем. - Що є у прямокутника. Як дізнатися скільки сторін у прямокутника? Порахуйте боку. -Скільки у прямокутника сторін. Питаю 3ребят, роблю узагальнення. - Правильно діти у прямокутника 4 сторони.

- Діти а що ще є у прямокутника. Подивіться, я покажу кути прямокутника. а ви їх порахуйте. Показую кути, роблячи віялоподібні рух від однієї сторони до іншої.

- Діти, а тепер порахуйте кути свого прямокутника.

- Скільки кутів у прямокутника. - По скільки кутів і сторін у прямокутника (відповіді 2-3 дітей)

- Діти обведіть рукою квадрат. - Що є у квадрата?

- Скільки сторін, - Скільки кутів?

- Діти, чим схожі квадрат і прямокутник. (Відповіді дітей)

- Правильно діти, у квадрата і прямокутника по 4 сторони і 4угла. Цим вони схожі. Пальчикова гімнастика. «Білий мельник»

- Діти, подивіться чи однакового розміру сторони прямокутника?

- Чи є у них рівні сторони? Скільки їх?

- Як довести що протилежні сторони рівні? Правильно, можна зігнути прямокутник по протилежних сторонах. Збіглися вони? Да, сторони збіглися, значить вони рівні!

- Діти покажіть дві інші протилежні сторони! Доведіть що вони теж рівні! А суміжні сторони рівні чи ні? (Педаго проводить рукою по суміжних сторонах). Як перевірити? Правильно прямокутник потрібно зігнути так. щоб ці суміжні сторони докласти один до одного. (Діти виконують).

- Чи рівні ці сторони між собою? (Вони не рівні)

- Скільки ж рівних сторін у прямокутника (по 2 рівних).

- Як розташовані ці сторони? (Один напроти одного)

- Діти, а що можна сказати про розмір сторін квадрата?

- Як перевірити всі сторони квадрата рівні. Вірно можна згинати квадрат. прикладаючи одну сторону до іншого, і побачити рівні вони. Перевірте чи рівні сторони квадрата.

- Діти скажіть, чим відрізняється квадрат від прямокутника?

Вірно у квадрата всі сторони рівні. а у прямокутника протилежні сторони рівні.

- А чим схожі схожі квадрат і прямокутник. (У квадрата у прямокутника по 4 кута і 4 сторони).

- Що ж ми дізналися про квадраті і прямокутнику (у квадрата 4 кута і 4 сторони. Які дорівнюють, у прямокутника 4 кута і 4 сторони протилежні рівні).

3. - Діти ми будемо вчитися йти в потрібному напрямку напрямку і

рахувати кроки. 4. Пограємо в гру «Чудовий мішечок». Я буду вас викликати, а ви будете знаходити на дотик.

- Діти назвіть предмети такої ж форми.

5. Діти заняття у нас закінчується тому давайте згадаємо

З якими фігурами ми з вами познайомилися?

Чим вони схожі і чим різняться?