Класний годину 4 клас «що таке право»
32 33 34 1 2 35 36 37 38 39 40 41 4 42 43 44 45 46 47 5 48 49 6 50 51 52 53 54 55 56 57 58 9 59 10 60 7 61 62 63 64 65 66 67 68 69 8 70 71 72 11 73 74 75 76 77 78 14 79 80 81 31 17 15 82 16 20 83 84 85 19 86 87 88 30 89 18 90 21 91 92 93 94 95 96 97 98 99 22 100 101 102 103 104 105 23 24 106 107 108 26 109 13 110 111 29 28 112 113 114 115
Увага Знижка 50% на курси! поспішайте подати
заявку
Професійної перепідготовки 30 курсів від 6900 руб.
Курси для всіх від 3000 руб. від 1500 руб.
Підвищення кваліфікації 36 курсів від 1500 руб.
Класний годину 4 клас
Розробка вчителя початкових
класів МБОУСОШ №1 с. В. Та-
тишли Татишлінской району РБ
Фатхулліной Лізи Рамусовни
Тема: «Що таке право?»
Мета: дати дітям правові знання, ознайомити з Декларацією прав людини, з Конвенцією про права дитини, розвиток почуття людської гідності, сприяти усвідомленню дітьми відповідальності за свої права і формувати позитивне ставлення до прав інших.
Устаткування і матеріали: слайди з текстом основних прав, мультимедійний проектор, Декларація прав людини, слова з анаграмами, табличка зі словом «Права», знаки про заборону та вирішенні, Конституція РБ.
1. Організаційний момент.
Учитель розповідає дітям про заняття: про що буде йти мова.
Проводиться гра «Знайомство». Починаючи з учителя, кожна дитина представляється: «Мене звуть ..., я люблю ...». Кожен наступний учень повторює всю інформацію про попередні. (Наприклад, «Мене звуть Ренат, я люблю морозиво». Наступний повинен повторити. «Ренат любить морозиво. Мене звуть Дамір, я люблю грати». Третій учень:
«Ренат любить морозиво, Дамір любить грати. Мене звуть ... Я люблю ... »і
так далі) Гра розвиває уважність, дозволяє дітям дізнатися щось нове про смаки та інтереси один одного. Гра створює дружню атмосферу в класі.
Учитель: - Хлопці, всі ми різні, у нас різні смаки, інтереси, неоднакова зовнішність, у кожної людини є щось своє, що відрізняє його від інших людей. Всі ми розуміємо один одного. У нас є щось спільне, що нас об'єднує. (Приймаються варіанти відповідей. Учитель підводить дітей до того, що це загальне і є права людини.)
Учитель: Права людини є у всіх людей, в тому числі і у дітей. Права людини ніхто не дає, людина отримує їх від народження. Всі ми люди, і ми всі рівні, а значить у нас однакові, рівні права. Всі основні права
записані в документі - Загальна декларація прав людини.
Права людини треба знати. Спробуйте сказати, на що ви маєте право?
Діти: - На життя, навчання, відпочинок, лікування, турботу.
Учитель: - Крім прав є і обов'язки. Іноді люди плутають, тому що вони тісно пов'язані. Давайте пограємо в гру «Дозволяється, забороняється».
Учитель: - Руку підняв хлопчина,
Слухати думку дитини
Учитель: - Ось в кутку хлопчина,
Бити, карати дитину
Діти: - Це забороняється.
Учитель: - З мамою діти повинні жити,
Їй завжди квіти дарувати.
Діти: - Це дозволяється.
Учитель: - Мати з дитиною розлучати
Діти: - Це забороняється.
Учитель: - Малювати, і співати, вчитися,
Якщо захворів лікуватися.
Діти: - Це дозволяється.
Учитель: - Цей трудиться дитина,
Мало у нього силоньок.
У дитинстві тяжка робота
Учитель: - Разом в світі дружно жити,
З різними дітьми дружити
Діти: - Це дозволяється.
Учитель: - Цей слабкий горб спину,
Перед сильним схиляється.
Бути рабом у пана
Діти: - Це забороняється.
Діти: - Зла людина змушує слабкого робити важкі роботи.
- Зла людина змушує схилятися перед ним.
- Зла людина б'є дітей ...
Учитель: А ви, хлопці, будете жорстокими, злими? (Бесіда)
3.Знакомство до Конвенції про права дитини.
Учитель: - В ООН в 1989 році одноголосно була прийнята Конвенція про права дитини. Чому виникла необхідність у прийнятті цієї Конвенції?
Наведу приклади тільки декількох фактів:
-покинуті своїми сім'ями, близько 100 млн. дітей існують за рахунок виснажливої роботи, крадіжки, жебрацтва.
-120 млн. Дітей у віці від 9 до 11 років не мають змоги відвідувати школу.
- щорічно близько 3,5 млн. дітей помирають від хвороб, які можна вилікувати.
Конвенція - це дуже великий документ. Ми сьогодні розглянемо тільки основні положення. Хлопці, подивіться на слайди. (Показуються слайди, діти Новомосковскют по порядку:
Кожна дитина має право на життя.
Діти мають право на свободу вираження поглядів.
Батьки несуть відповідальність за виховання дитини, держави повинні надавати їм допомогу і розвивати мережу дитячих установ.
Держави повинні забезпечувати захист дітей від нанесення їм фізичного і психічного збитку.
Дитина має право на освіту.
Держави поважають право дитини на свободу думки, совісті, релігії.
4.Рассказ вчителя про Петю і роздуми про обов'язки дитини.
Учитель: - Вся родина в зборі: бабуся в'яже, мама щось пише, тато дивиться телевізор. Вбігає Петя і кричить: - Мамо, я голодний! Дай скоріше поїсти. Він сідає за стіл, а мама каже: - Петя, спочатку вимий руки Зараз все будемо вечеряти.
А Петя каже, що це насильство над особистістю.
-Ми сьогодні в школі з Конвенцією про права дитини знайомилися. Я тепер знаю, хто мене захистить, - додав він.
І бабуся попросила його сходити в аптеку за ліками, а він сказав їй, що вона не має права експлуатувати дитини. Мама попросила мити посуд, а Петя сказав, що вона не має права використовувати дитячу працю. Потім Петя сів поруч з батьком і почав дивитися телевізор. А тато сказав:
-Вимкни телевізор і сідай за уроки, інакше тобі від мене здорово влетить!
-Це прояв жорстокості, заборонене Конвенцією про права дитини.
Хлопці, прав чи Петя? (Бесіда)
5. Складання слів по анаграма.
НОКЕВНІЦЯ, РДОТІЕІЛ, ГОУСАРДТСОВ, ІЗЖНЬ,
7. Підведення підсумків.
Учитель: - Хлопці, ми з вами поговорили про права дитини та взрослих.Какой висновок можна зробити?
Діти: - Ми повинні слухатися дорослих.
-Вміти визнаватися, що були не праві.
- Говорити тільки правду.
-Ми маємо право на життя, на навчання, на відпочинок, На лікування.
-Ми повинні дружити. Жодна дитина не може бути проданий або куплений.
-Кожна дитина має право на безкоштовне і обов'язкову освіту.
-Кожна дитина потребує любові і ласки, розуміння ...
Учитель: - Молодці, хлопці! Я сьогодні роздаю вам блокноти і запропоную вам почати писати свою книгу з прав дитини. Давайте придумаємо назву цій книзі. Можна «Мої права». Нехай перша сторінка книги буде називатися «Хто Я?». Сюди ви можете вклеїти свою фотографію. Запишіть, скільки вам років, які у вас інтереси, що ви любите. Пишіть трохи про свою сім'ю, домашніх тварин, про все, що вам подобається. Надалі записуйте свої цікаві судження, малюйте свої права.
-Давайте класна година закінчимо з цими словами:
(Діти співають) Я маю право бути чорним і білим!
Я маю право бути спритним і сміливим!
Ти маєш право мати своє ім'я!
Ти маєш право бути просто улюбленим!
Ми маємо право на всьому білому світі!
Ми маємо право - ми діти!
Учитель: - Хлопці, будьте щасливими!
(Чи включається фонограма пісні «Повинні сміятися діти».