Як стати Неболейка »

Любов Михайлина
«Як стати Неболейка». Конспект НСД для дітей середнього дошкільного віку

Конспект для дітей середнього дошкільного віку.

Мета. закріпити знання дітей про здоровий спосіб життя.

Завдання. Уточнити знання дітей про високу цінність дотримання правил гігієни для здоров'я людини.

Акцентувати увагу на необхідності вживати в їжу овочі і фрукти, щоб протистояти хворобам за допомогою вітамінів.

При подальшому розширенні пізнавальний інтерес.

Формувати уявлення дітей про здоровий спосіб життя.

Матеріал. загадки про предмети гігієни, моделі вітамінчиків жовтого, зеленого, і оранжевого кольору, картинки овочів і фруктів, магнітофонний запис «Звуки природи». «Веселі уроки».

Питання вихователя до дітей, відповіді дітей.

Читання віршів і загадок.

Попередня робота. розгадування загадок, закріплення правил гігієни, читання казки «Пригода мікроба».

Словникова робота. гігієна.

Хід заняття:

Вихователь. Вітаю! При зустрічі люди зазвичай говорять це гарне слово, добре слово, бажаючи один одному здоров'я. Ось і я кажу вам. «Здрастуйте, хлопці!» Здоров'я - це дуже важливо, адже якщо людина часто хворіє, він не може нормально займатися, у нього поганий настрій він мало встигає зробити. Хворих людей шкода! Але багато в чому здоров'я залежить від нас самих.

Ви хочете бути здоровими і ніколи не хворіти.

Вихователь. Тоді я запрошую вас відправитися в дивну королівство Неболеек. Хлопці, як ви думаєте, хто живе в цьому королівстві?

Діти. Той, хто ніколи не хворіє.

Вихователь. Тоді вперед в подорож, в це дивовижне царство! Діти під музику «Разом весело крокувати» йдуть.

Вихователь. Ой, хто тут? А, я здогадалася - це вітамінчики.

Вітамін Помаранчевий живе в моркві, вершковому маслі, в помідорах, апельсинах, лимонах і малині.

Вітамін Зелений живе все більше в смородині, яблуках, журавлині і навіть в цибулі. Вітамін Жовтий живе в чорному хлібі.

/ Діти знаходять картинки із зображенням фруктів і овочів і кладуть їх до відповідних вітамінчики /.

Вихователь. Вітамінів в продуктах не видно, але вони там є і потрібні людині. А найбільше їх міститься в овочах і фруктах.

А якщо не будете їх приймати. почнете гірше бачити, будете слабкими. випадуть зуби, будете погано спить і багато плакати.

Людині для здоров'я,

Вітаміни все потрібні,

Їжте ягоди і фрукти,

Вони в житті так важливі.

Вихователь. Хлопці, нам пора вирушати далі. Залишаючи зупинку «Вітамінна». не забудьте - щоб стати Неболейка. потрібно обов'язково приймати вітаміни.

Вихователь. Ранок в Країні Здоров'я починається з зарядки. «Рано вранці не лінуйся - на зарядку ставай!» І, правда, здорово придумано, адже люди не дарма кажуть:

Хто з ранку прожене лінь, -

Буде сильним і вмілим,

І веселим цілий день!

Хлопці, а ви робите вранці зарядку?

Вихователь. Щоб щічки у вас були рум'яні, а ви були веселі, потрібно обов'язково робити зарядку. Навіть звірі вранці роблять зарядку.

Давайте і ми всі разом зробимо зарядку. Оголошую веселу зарядку.

Ми веселі хлопці,

Ми хлопці дошкільнята,

З хворобою не знаємося. / Крок на місці /.

Раз - два, два - раз! /Руки вгору/

Багато сили є у нас. /Руки в сторони/

Ми нахилимося зараз / Нахил в перед /

Помилуйтеся-ка на нас

Раз - два гав не лови

З нами разом присідай / Присідання /

Два - стрибок! / Стрибки на місці /

Стрибай весело дружок! / Стрибки навколо себе /

Вихователь. Хлопці, нам пора вирушати далі. Залишаючи зупинку Спортивну, не забудьте - щоб стати Неболейка. потрібно обов'язково робити?

Діти. зарядку, займатися спортом.

Ось на шляху зупинка «Чістюлек» (з'являється бруднуля).

Вихователь. Звідки тут таке брудне створіння?

Так це ж Грязнуля - він ганьбить місто Чістюлек.

Подивіться, тут скринька, давайте його відкриємо і подивимося, що в ньому. Відкриває, в ньому лист, Новомосковскет.

«Дорогі хлопці ви зможете допомогти Грязнулі перетворитися в чистюля, якщо відгадаєте загадки:

Вислизає як живе,

Але не випущу його я.

Білою піною піниться,

Руки мити не лінується (мило)

В рот вона влазить спритно

І вважає зуби там

Вранці і ввечері (зубна щітка)

Вафельний і смугасте,

Гладке і кошлате,

Завжди під рукою -

Що це таке? (Рушник)

Ходжу, блукаю не по лісах,

А по вусах і волоссю.

А зуби у мене довший,

Чим у вовків і ведмедів. (Гребінець)

Вихователь дістає всі предмети із скриньки і передає бруднулі, Новомосковскет правило. хто зуби не чистить, не миється з милом, той виросте слабким, хворобливим, кволим.

Вихователь. А ми розповімо бруднулі, що може з ним статися, якщо ніколи не митися. Може бути, він зрозуміє, що якщо не митися - можна захворіти. Давайте згадаємо казку «Пригоди мікроба»

- Як мікроби потрапляють в наш організм?

Діти. через брудні руки, овочі і фрукти

Вихователь. Звичайно ж, з брудних рук. Але ж від мікробів можна захиститися, якщо дотримуватися правил:

- Чи не їсти і не пити на вулиці;

- Завжди мити руки з милом, повернувшись з вулиці, перед їжею, після туалету;

- Є тільки миті овочі та фрукти;

- Є й пити тільки з чистого посуду;

- Коли чхаєш або кашляєш, закривати рот і ніс хусткою.

А якщо не дотримуватися цих правил, що може статися?

Діти. заболить голова, підніметься температура ...

Вихователь. А давайте покажемо, як ми вмивалися. / Під музику діти показують, як умиваються ... /

Вихователь. Молодці, хлопці, тепер, сподіваюся і бруднуля, і всі хлопці будуть дотримуватися правил гігієни.

Вихователь. Хлопці, давайте зробимо зупинку і подивимося, хто тут такий сумний сидить.

Вихователь. Здрастуй, Незнайка, що з тобою сталося?

Незнайка. Синьоока мені сказала, щоб не хворіти, потрібно багато гуляти і дихати свіжим повітрям. Я вийшов на вулицю, відкрив рот і став дихати, дихати. А тепер у мене горло болить. Напевно, повітря був не дуже свіжий.

Вихователь. Ти все переплутав, Незнайко! Адже ми живемо в Сибіру, ​​а повітря тут дуже холодний, тому на вулиці дихати треба правильно. Хлопці, як потрібно дихати в морозну погоду?

Вихователь. Правильно, хлопці. Дихати потрібно носом, подивіться на картинку (показ ілюстрації, ніс як грубка зігріває холодне повітря. А якщо ми дихаємо ротом, то повітря потрапляє всередину холодним і можна захворіти.

Незнайка. Спасибі, хлопці, я запам'ятав це правило. в мороз потрібно дихати носом, а рот тримати закритим.

Вихователь. Видужуй, Незнайка, а нам пора в дорогу. / Йдуть далі /

Вихователь. Щоб бути здоровим, потрібно дотримуватися правил гігієни, а гігієна - це не тільки миття рук, а ще багато іншого. Як зберегти зір і слух, зберегти здоровими зуби, що і як потрібно їсти. Все це гігієна.

Вихователь. Хлопці, нам пора вирушати далі. / Йдуть далі /

Вихователь. Ось ми і прийшли в «Королівство Неболеек». А нас зустрічають жителі цієї країни і сподіваються, що ви запам'ятали всі поради, як стати Неболейка.

Вихователь. Нагадайте їх.

Діти. Діти перераховують все, що запам'ятали.

Вихователь. Звертаємо увагу всі поради і будьте здорові!

Інтегроване заняття-розвагу «Як стати Неболейка» (середня група) Інтегроване заняття - розвага по освітній галузі «Здоров'я». «Як стати Неболейка». Середня група. Мета: усвідомлює умови.

Конспект дозвілля «Подорож в зимовий ліс» для дітей середнього дошкільного віку Мета: Закріпити уявлення дітей про зимуючих птахів, і їхній спосіб життя, про зв'язок неживої і живої природи і ролі людини в житті птахів.

Конспект фізкультурного дозвілля для дітей середнього дошкільного віку «Спортландія» Фізкультурний дозвілля для середньої групи «Спортландія» Мета: формування у дітей потреби в щоденній рухової активності. Завдання.

Конспект НСД для дітей середнього дошкільного віку: «Подорож на пташиний двір» Завдання розвитку: 1. Художньо-естетичні розвиток: розвивати і підтримувати інтерес до образотворчим занять. Ознайомити з нетрадиційним.

Конспект НСД для дітей середнього дошкільного віку «Край наш північний» Тема НСД: «Край наш північний». Освітня область: «Пізнавальний розвиток». Інтеграція освітніх областей: «Мовний розвиток».

Конспект НСД на тему «Погода і настрій» для дітей середнього дошкільного віку Тема: «Погода і настрій» Мета: Допомогти дітям усвідомити, які почуття і настрій викликає та чи інша погода. Розвивати комунікативні.

Конспект «Етюди - Імпровізації» - для дітей середнього і старшого дошкільного віку Мета: Сприяти всебічному розвитку особистості дошкільнят за коштами малих літературних форм і елементів ІКТ (супровід етюдів.

Конспект НСД для дітей середнього дошкільного віку «Квартира» з використанням ІКТ Завдання: 1. Збагачувати уявлення дітей про призначення різних приміщень в квартирі (вітальня, спальня, кухня і т. Д.). 2. Активізувати.