Як побачити повітря »
Наталія Кравцова
«Як побачити повітря». Конспект заняття з екології в підготовчій групі
МЕТА. уточнити з дітьми поняття «повітря». В ході проведення експерименту познайомитися з його властивостями. При подальшому розширенні пізнавальний інтерес.
МАТЕРІАЛ. поліетиленові пакети, повітряні кулі. пластикові пляшки, склянки, воронки, губки, трубочки, місткі ємності.
Хід ЗАНЯТТЯ.
Вихователь. «Хлопці, сьогодні ми з вами ненадовго станемо справжніми дослідниками. Об'єктом нашого дослідження буде повітря. Повітря - це те. без чого неможливе життя людини, тварин, рослин. І хоча він невидимий, все ж ми зможемо його «побачити» і навіть познайомимося з його властивостями. Для цього нам знадобляться предмети, які ви зустрічаєте в повсякденному житті.
1. Перший досвід ми проведемо з поліетиленовими пакетами. Щоб зловити повітря в пакет. потрібно їм розмахувати в різні боки, а коли пакет розкриється, закрутити його підставу. Що ви бачите?"
«Який на дотик пакет?»
2. Вихователь. «Для другого досліду нам знадобиться повітряна куля. Як можна зловити повітря в шар? »
Діти пропонують його надути.
Вихователь. «Коли ми надуваємо куля, то ловимо повітря ротом і замикаємо його в кульці. Але якщо повітря буде багато. то куля лопне ».
3. Вихователь. «Тепер нам знадобиться ємність з водою і порожні пластикові пляшки. Спробуємо втопити пляшки у воді »
Діти намагаються втопити пляшки. Це не вдається. Дітям пропонується набрати в пляшки воду і повторити досвід. Пляшки тонуть.
4. Вихователь. «Наступний досвід ми проведемо з повітряною кулею. воронкою і ємністю з водою. Надягаємо кульку на воронку і повільно опускаємо в ємність з водою. При цьому куля буде надуватися, тому що вода витісняє повітря в шар. Перевіряйте це на своєму обладнанні »
Діти виконують експеримент.
Висновок. У воронці є повітря. і вода витісняє його в кулю.
5. Вихователь. «Візьміть в руки сухі губки і стисніть їх в руці. Що при цьому відбувається? »
«В отворах губки знаходиться повітря. Повільно опускайте губку в прозору ємність, поспостерігайте, як піднімаються бульбашки повітря. Їх місце зайняла вода. Губка стала мокра і важка. »
Висновок. У губці є повітря. його можна побачити. коли він витісняється водою.
6. Вихователь. «Зараз, хлопці, нам належить виконати цікавий досвід. Для його проведення помістимо в стакан з водою чотири горошини, і за допомогою трубочки будемо вдувати на дно склянки повітря. Ви помітили, що якщо ми дуємо сильно, то горошини рухаються швидше, а якщо дуємо слабкіше - навпаки. »
Висновок. повітря рухає горошини з такою швидкістю, з якою ми дуємо.
Вихователь. «Тепер вам зрозуміло, що повітря є всюди. він навколо нас.
І якщо ми його не бачимо - це не означає, що його немає. давайте ще раз згадаємо, як ми шукали повітря. »
Діти згадують все, що робили на занятті.
Конспект НСД по експериментування з дітьми молодшого дошкільного віку «Подорож Колобка» Мета: Розвиток пізнавального інтересу дітей в процесі експериментування. Завдання: 1. Освітні • Формування уявлення дітей.
Проектна діяльність по темі: «Цей дивовижний повітря», в старшій групі Освітня область-Пізнавальний розвиток. Вид проекту-дослідно-експериментальний. Актуальність теми: "Дитяче експериментування претендує.