Ігри з папером

Даний майстер-клас був представлений психологічному спільноті на 10-му Харківському саміті психологів і призначався фахівцям в області роботи з дітьми для розширення професійної діяльності в психолого-педагогічній практиці.

актуальність

В даний час в освітньо-виховній системі велике значення набуває стратегія творчого саморозвитку особистості. Розвиток індивіда поза суспільством і без діяльності неможливо. На жаль, в практиці дуже рідко використовуються прості технології роботи з папером, хоча саме вони є засобом самовираження і самореалізації і створюють основу для подальшого творчого розвитку дітей.

Дослідники в області творчості висувають на перший план накопичення творчого досвіду молодших школярів як сензитивний період для розвитку творчого потенціалу.

концептуальна новизна

Новизна проекту полягає:

  • в поєднанні використання способів арт-терапії та арт-педагогіки, направленому на розвиток емоційно-образної сфери особистості;
  • в синтетичному об'єднанні різних видів діяльності, спрямованих на розвиток мотиваційно-потребностной сфери особистості;
  • в межпредметной інтеграції, спрямованої на загальнокультурний розвиток дітей;
  • в застосуванні інноваційних технологій, спрямованих на розвиток творчого потенціалу дітей.

Практична значимість

Для зняття тривожності, пов'язаної з малюванням, підходять техніки аплікації, паперопластики та створення композиції.

Ігри з папером дозволяють реалізувати не тільки художньо-творчий розвиток, але також сприяють формуванню всіх елементів навчальної діяльності у молодших школярів (орієнтування в завданнях, планування, оцінка продуктів діяльності, вміння ставити і вирішувати завдання і т.д.).

Будучи безпосередньо пов'язаним, з найважливішими психічними функціями - зоровим сприйняттям, моторною координацією, мовою і мисленням «Ігри з папером» не просто сприяють розвитку кожної з них, а й пов'язують їх між собою, допомагаючи дитині оформити і зафіксувати модель все більш ускладнюється уявлення про світ .

Мета - поширення інноваційних технологій, спрямованих на розвиток творчого потенціалу дітей.

  • показати можливості раціонального (безвідходного) використання паперу при створенні об'ємних композицій;
  • навчити прийомам створення і перетворення образних композицій;
  • сприяти підвищенню майстерності у професійній діяльності фахівців в області роботи з дітьми.
  • організаційний етап (настрій на творчість, презентація творчих робіт);
  • вступний етап (введення в тему, презентація інноваційних технологій);
  • практичний етап (самостійна творча діяльність);
  • заключний етап (підведення підсумків).

Критерії якості проведення майстер-класу:

  • відкритість і готовність ділитися власним досвідом;
  • актуальність, новизна і ексклюзивність пропонованого матеріалу (підтвердженого патентами РФ);
  • наочність і доступність прийомів навчання;
  • чіткість і ясність змісту;
  • вмотивованість і доброзичливість учасників;
  • практична результативність;
  • нестандартність мислення і діалоговий стиль спілкування.

В результаті всі учасники майстер-класу:

У художньо-ігрової діяльності виявляється спрямованість на перетворення навколишнього, природи, зв'язок з іншими людьми. У цій спрямованості дитина реалізує свою сутність - суб'єктність, а у відносинах з іншими людьми і по відношенню до самого себе він виступає як особистість.

Майстер-клас є відмінним мотиватором особистісного розвитку всіх учасників процесу.

Пашинська Лариса Валентинівна Актуальний проект для соціалізації та самореалізації дитини!

Пушкіна Тетяна Олексіївна Актуальний і пізнавальний "Майстер-клас" для дітей і взрозлих!

Філінберг Ірина Миколаївна Проект зацікавив своєю уявною простотою у використанні, і одночасно глибоким розумінням потреб розвитку дітей. Викликає яскраві переживання і бажання спробувати пограти з папером

Черноусова Олена Олександрівна Ще французький філософ-просвітитель Жан-Жак Руссо, закликав розвивати у дітей самостійність мислення; розглядати дитини як активного учасника власного навчання і виховання. Як не в грі, дитина сама творить, насолоджуючись процесом власного рукотворного світу, і тоді навчання, забава і творчість зливаються в одне ціле.

Васильєва Віра Василівна Проект цікавий і полезен.Он володіє новизною і креативністю.

Леонов Михайло Валерійович Я вважаю, що саме прості прийоми і комбінації, які використовуються і виходять в даному майстер-класі, сприяють зміцненню зв'язку між педагогом і дитиною. Такі прості речі допомагають знайти більш простий підхід до дитини.

Спіглазов Михайло Юрійович хороший, цікавий майстер-клас з реальними людьми і технікою

Спіглазова Надія Іванівна хороша ідея, багато інновацій, практично допомагає в роботі в нових стандартах. де мета: розвиток особистості дитини.

Cвірідова Вікторія Олександрівна Доступність методу і значимість для розвитку дітей дошкільного віку.

Свириденко Наталія Анатоліївна Практична значимість. Вирішує мети ФГОС - розвиток особистості дитини.

Соколовський Максим Леонідович Хороша універсальна технологія для встановлення рапорту і розвитку дрібної моторики і уяви

Фуріна Ольга Вікторівна Дуже цікавий проект. Розвиває мислення, уяву, дрібну моторику, підвищує мотивацію до навчання. Спрямований на розвиток інтелектуальної сфери як дітей з високим рівнем розвитку, так і дітей, які відчувають труднощі в навчанні.

Муравйова Марина Ігорівна я вважаю, що проект актуальний, велика практична значущість

Ліпатова Ніна Федорівна Ігри з папером розвивають творчий потенціал дітей, впливають на їх загальний розвиток

Путіна Олена Геннадіївна Я брала участь в "Майстер-класі", проект зацікавив.

Мені це цікаво в професійному плані