Заняття з розвитку мовлення для дітей 2-3 років

Надія Люмпанова
Заняття з розвитку мовлення для дітей 2-3 років. Дидактична гра «Де ми були, ми не скажемо, а що робили, покажемо»

Мета. заохочувати спроби дітей брати участь в колективному розмові, приймати спільні рішення; розвивати творчу уяву; спонукати дітей до імпровізації; пояснити, як вибирають ведучого за допомогою лічилки; активізувати в мові дітей дієслова.

хід заняття

Вихователь пояснює правила гри. «За допомогою лічилки виберемо ведучого, потім попросимо його вийти з кімнати. Поки ведучий відсутня. ми домовимося що і як будемо зображати. Коли ведучий повернеться, він запитає. "Де ви були. дівчата й хлопчики? Що ви робили? »Що запитає ведучий? Ми йому відповімо так. де ми були. ми не скажемо. а що робили. покажемо ». Що ми відповімо водить? »

Вихователь кличе до себе двох дітей і мовчки. виконує з їх допомогою роль перукаря. Запитує, що він зараз робив. Діти кажуть, що він зображував перукаря ( «Дениса ви стригли, а Оленьку чесали»).

За допомогою лічилки педагог вибирає ведучого з числа старших дітей:

По крутих горах,

Поклав на лавку.

Той і геть піде.

В процесі гри вихователь спочатку радить, що і як можна зобразити. Коли діти влаштуються, він тільки підказує, що зобразити, а як це зробити. вони вирішують самі.

Можливі імпровізації такого змісту. малюки прокинулися, потягнулися, почали вмиватися; діти в лісі збирають ягоди. одну - в роток, іншу - в кузовок; діти на музичному чи фізкультурному занятті; діти малюють фарбами; діти годують телят (в сценці беруть участь 2 дитини, курчат і т. п.

Кожен черговий ведучий вибирається з числа бажаючих за допомогою лічилки.

Заняття з розвитку мовлення для дітей 2-3 років
Дидактичні ігри по лексичним темам. Тема: «сад». Дидактична гра «Що спочатку, що потім» .Мета: Вчити дітей складати послідовну ланцюжок взаємопов'язаних подій. Розвивати мислення.