Виховна година електропобутові прилади
Тема: Е лектробитовие прилади
Мета: систематизувати знання про побутових приладах; познайомити з правилами безпеки при користуванні електроприладами; дати коротку історичну довідку про появу електроприладів; виділити основні групи електроприладів; розвивати мовлення, мислення, уяву; виховувати бережливе ставлення до свого здоров'я.
I. Організаційний момент.
II.Сообщеніе теми і мети уроку
Сьогодні на уроці ми з вами поговоримо про таку домашньої небезпеки як електропобутові прилади, з'ясуємо, що таке електрика, які ми знаємо електропобутові прилади, і чому вони можуть приносити не тільки користь, але і шкоду для здоров'я людини, згадаємо і закріпимо знання про правила обережності з цими приладами. На занятті будьте дуже уважні т.к отримані знання на цьому уроці знадобляться вам на все життя, пам'ятаючи про них ви уникнете нещасні випадки.
III.Основная частина
1.Сообщеніе вчителя з елементами бесіди
- Хлопці, ви напевно чули таку приказку «Мій дім-моя фортеця».
- Як ви, її розумієте?
(Будинок - це те, місце на землі, де ми відчуваємо себе в цілковитій безпеці).
- Без електрики не зможе працювати жоден електроприлад. Ось ми вставляємо вилку в розетку і відбувається диво: електропобутової прилад оживає. Що ж таке невидиме сидить в розетці і змушує домашні машини працювати. (Електричний струм)
- Хлопці, як ви думаєте, що таке електричний струм?
(Електричний струм - це маленькі електрони, які рухаються всередині по дротах в певному напрямку. Виробляють електричний струм великі потужні електростанції. Детальніше ви дізнаєтеся про електрику на уроках фізики, коли будите вчитися в старших класах.)
- Хлопці, а в нашому класі є електрика?
(Відповіді дітей)
- Хлопці, з яких предметів ви здогадалися, що в класі є електрика?
(Розетки, лампочки, вимикачі)
- Правильно, електрика є зараз в кожному будинку. Це наш найперший помічник. За допомогою електрики працюють всі наші електропобутові прилади.
- Хлопці, як ви думаєте, раніше була електрика?
- Дійсно, раніше електрики не було, але люди і в той час прали, готували собі їжу, прибирали в будинку.
2.Ігра: «Співвіднеси предмети».
Це завдання будемо виконувати по групах. На картках зображена побутова техніка, яка допомагає нам зараз і назви предмет ів. якими користувалися до появи електрики. Ваше завдання знайти пару.
(Пральна машина-корито, пилесос- віник, електропліта- російська піч, електролампа- свічка, холодильник - льох)
-Давайте з вами по черзі назвемо предмет, яким користувалися раніше і предмет яким користуються в сучасному світі.


- Молодці! Із завданням впоралися.
-Всі ці речі людина створила для своєї зручності, щоб вони йому допомагали.
Чотири синіх сонця
У бабусі на кухні
Чотири синіх сонця
Горіли і згасли.
Поспіли щі, шиплять млинці,
До завтра сонця не потрібні.


5.Опасность електропобутових приладів.
Але електропобутові прилади можуть стати і небезпечними для людини.
- Як ви думаєте коли?
(Якщо з ними неправильно або неакуратно поводитися)
На картці намальовані різні електропобутові прилади. Назвіть нагрівальні і ненагревательние прилади.
- Що можна отримати при роботі з нагрівальними приладами? (Ож про г)
А якщо раптом сталася пожежа куди ви будите дзвонити і за яким номером? (Пожежну частину 101)
- А якщо отримали сильний ож про г, куди ви звернетеся за допомогою?
(У лікарню)
- За яким номером будите дзвонити? (103)
- Правильно. Щоб вам не довелося користуватися цими номерами, без дорослих не користуйтеся електроприладами.
6.Пісьмо від хлопчика Міші.


Питання про дітей:
- Хлопці, а чому Міша виявився в лікарні? (Відповіді дітей)
- Які помилки він припустився при поводженні з праскою? (Включив праска без дозволу дорослих, поставив, його на стіл, залишив праска без нагляду, залив його водою).
Що ще Міша забув зробити, коли почалася пожежа? (Викликати пожежну команду). Що він крикнув? (Караул), а треба було кричати пожежа, тоді б сусіди почули і прийшли на допомогу. Ось що може статися якщо не слухати дорослих.
7.Разигриваніе діалогу: Виклик пожежників


8.Совети Мудрого Сови
Ми з вами сьогодні говорили, що жоден електропобутової прилад не може працювати без електрики, тому при користуванні електроприладами потрібно виконувати ряд загальних правил.
- Мудра Сова принесла нам правила поведінки з електроприладами:
1.Не засовуйте в електричну розетку по-сторонні предмети, особливо металеві! Чому? Тому що струм, як по містку, перебивши-рется по ним на вас і може вбити.
2. Не торкайтеся руками оголених проводів! Як і чому? За оголеного, що не захищеному обмоткою проводу тече електричний струм, удар якого може бути смертельний.
3. Не торкайтеся до включеним Електроприл-рам мокрими руками! Чому? Можна отримати удар струмом, так як вода є провідником електричного струму.
4. Не залишайте ввімкнені електроприлади без нагляду! Чому? Тому що ввімкнені електроприлади можуть стати причиною пожежі. Йдучи з дому, завжди перевіряйте, загасили світло, чи виключені телевізор, магнітофон, електро-трообогреватель, праска і т.д.
Ці правила вам необхідно пам'ятати все своє життя, щоб не отримати ні яку травму і уникнути неприємностей.
-Хлопці, про які домашніх небезпеки ми сьогодні з вами говорили на занятті?
(Електроприлади)
-Які прилади відносяться до нагрівальних?
- Які прилади ставляться до які нагрівальним?
- Які ви запам'ятали правила при користуванні електроприладами?
- Хлопці, ви сьогодні дуже активно працювали на уроці. Бачу, що ви знаєте правила техніки безпеки з електропобутовими приладами.
Щоб пальчик або цвях
Раптом в розетку не сунути -
Це кожен повинен знати.
Якщо ти включив праска,
Тікати не треба раптом.
Закриваючи в будинку двері,
Чи все вимкнув? Перевір!