Відкритий урок з математики в 1-му класі на тему круглі числа - (програма - школа 2018 -)

Нові математичні поняття і відносини між ними, як правило, не даються в формі повідомлення, інформації. Діти «відкривають» їх в процесі самостійної діяльності. Учитель лише направляє цю діяльність і в завершенні підводить підсумок, даючи точне формулювання встановлених алгоритмів дії і знайомлячи із загальноприйнятою системою позначень. Т. о. учні «будують» свою математику, тому математичні поняття набувають для них особистісну значимість і стають цікавими не тільки з зовнішньої сторони, а по суті.

Тема. Круглі числа.

Тип. Вивчення нового матеріалу

цілі:
  1. Ознайомити дітей із записом і назвою круглих чисел
  2. Навчити графічно представляти круглі числа, складати і віднімати.
  3. Закріпити сенс додавання і віднімання, рахунок в межах 10, рішення задач.
завдання:
  1. Почати формувати уявлення про круглих числах, їх графічного запису, складання і віднімання круглих чисел.
  2. Розвивати обчислювальні навички, вміння порівнювати числа в межах 10, уміння вирішувати завдання.
  3. Виховувати акуратність, любов до історії народу, предмету.

Обладнання: підручник математики, робочі зошити, кольорові олівці, жетончики, геометричний матеріал на столах.

План уроку:
  • Організаційний момент.
  • Постановка навчальної задачі. Усний рахунок.
  • «Відкриття» дітьми нового знання.
  • Первинне закріплення.
  • Физминутку.
  • Самостійна робота з перевіркою в класі.
  • Повторення і закріплення раніше вивченого матеріалу.
  • Підсумок уроку.

1.Організаціонний момент. / 1 хв /

Привіт, хлопці. Хлопці, до нас сьогодні прийшли гості. поверніться, привітайтеся, тепер можете сісти зручніше.

Перш, ніж почати наш урок, давайте перевіримо, як ви до нього готові. Отже, у вас на столі: ...... .. (підручник, зошит, кольорові олівці, ручка, простий олівець, лінійка, геометричний матеріал).

Що ще нам знадобиться на уроці? Які якості потрібні?

(Акуратність, увагу, знання, кмітливість, розум ... ..)

Отже, ми починаємо наш урок.

2. Постановка навчальної задачі. Усний рахунок. /5 хв/

Хлопці, все ви, звичайно ж, знаєте, що перш ніж приступити до вивчення чогось нового необхідно повторити вивчений матеріал. Розминку сьогодні почнемо з рахунку до 20.

У якому порядку розташовані числа?

Рахунок назад. - В якому порядку розташовані числа?

- Назвіть число, яке на 3 більше, ніж 7 (10)

- Назвіть число, яке на 5 більше, ніж 5 (10)

- Назвіть число, яке на 4 більше, ніж 6 (10)

- Що спільного у відповідей? (10)

3. «Відкриття» дітьми нового знання. / 8 хв /

-Хлопці, зверніть увагу на дошку, у нас незвичайний гість. Прибув він з чарівної країни Математики, звуть його Трикутничок. Чому?

(Він складається з великих і маленьких трикутників).

Зараз ви самі зрозумієте. Він дуже хоче допомогти вам здогадатися, про яких числах ми сьогодні будемо говорити.

Прийшов він в гості не з порожніми руками, приніс нам в подарунок маленький трикутник.

-Хлопці, а хто знає, графічна модель якого числа на дошці? Правильно, числа 10.

-Скажіть, як по-іншому ми можемо записати, розшифрувати цю графічну модель?

-Ви пам'ятаєте, що сьогодні ми вважали до. 20. Як записати це число графічно?

- Що спільного у цих чисел? (Закінчуються 0).

- Може бути тому, можна їх назвати дуже зручними, або.

- Хто-небудь знає, як ще називають числа, що закінчуються 0?

Молодці, хлопці. Отже, сьогодні ми будемо працювати з круглими числами, вчитися виконувати різні дії з ними, позначати їх графічними моделями.
  • Доп.сведенія: дуже давно число 10 називали «дцять». Коли хотіли сказати, що предметів 2 рази по «дцять», говорили - два - дцять, коли 3 - тридцять і т.д.

4. Первинне закріплення. /10 хв /

- Відкрийте ваші підручники на стор. 48, знайдіть перший номер.

- Новомосковськ: 1д - це. 10 одиниць або 1 трикутник, або 10.

- №2. Заповнимо таблицю. Працюємо з жетончиками (оцінювання).

Физминутку «Раз піднятися, потягнутися».

«Футбол» (перекидаємося повітряними кулями і називаємо при цьому круглі числа, кількість десятків у них).

- Яке дію виконується?

- Як ви думаєте, як можна скласти круглі числа? (Скласти десятки і приписати праворуч нуль).

На дошці: 20 + 30 =.

-Як можна відняти кругле число з круглого числа?

(Діти у себе на столах викладають графічні моделі прикладів)

70 - 30 = 40 80 - 60 = 20 90 - 80 = 10

(Взаимопроверка, робота парами).

5. Самостійна робота з перевіркою в класі. /2 хв /

Виконати рішення першого стовпчика, обмінятися з сусідом, підвести підсумки, якщо без помилок - малюємо сонечко). За правильно виконані приклади діти отримують жетончики.

6. Повторення і закріплення раніше вивченого матеріалу. /10 хв/

Рішення завдання №5. (У зошиті, біля дошки)

7. Підсумок уроку. /1 хв./

- Хто мені скаже, з якими числами ми сьогодні познайомилися?

- Що спільного у всіх цих чисел? (Закінчуються 0).

- Як можна графічно позначити ці числа? - трикутниками.

Ми ще дуже багато дізнаємося про ці дивовижні числах, про дії і перетвореннях, які можна з ними виконувати.

Підрахунок жетончиків за урок, підведення підсумків роботи в парах, рефлексії.