Урок математики по темі - зміна величин
цілі:- Освітня. сформувати поняття зміни величини в аспекті позитивних і негативних чисел, цілісну систему отриманих знань.
- Розвиваюча. розвиток пізнавальних інтересів, самостійності, мови, логічної розумової діяльності.
- Виховна. виховання інтересу до предмета, активності, наполегливості.
Завдання: формування самостійної пізнавальної діяльності, критичного мислення, набуття навичок самостійної роботи.
Обладнання: дошка, проектор мультимедіа, презентація.
1. Організаційний момент: відзначити відсутніх, перевірити наявність домашнього завдання.
2. Актуалізація знань учнів.
3. Вивчення нового матеріалу.
5. Закріплення вивченого матеріалу.
6. Підведення підсумків уроку.
7. Домашнє завдання.
1. Організаційний момент: перевірити класне приміщення і готовність учнів до уроку, оголосити тему і мети уроку.
2. Актуалізація знань учнів: усний рахунок (завдання написані на дошці, Приложение1), індивідуальна робота з картками (Додаток 2), рішення кросворду:
1) Число, протилежне числу -20.
2) Довжина одиничного відрізка.
3) Число, що показує положення точки на прямій.
4) Давньогрецький учений, який народився в 384 році до н.е ..
5) Модулем числа називають. від початку координат.
6). на координатної прямої.
1) Французький математик, фізик, філософ, який придумав координатну пряму.
Відповіді до кросворду:
По вертикалі: 1) двадцять; 2) одиниця; 3) координата; 4) Аристотель; 5) відстань; 6) точка.
По горизонталі: 1) Декарт.
3. Вивчення нового матеріалу.
1. Робота з підручником: п. 30 с. 167 прочитаємо перший абзац. Де ще ми зустрічаємося зі зміною величин? (Оптиміст і песиміст, прибуток і спад, право і ліво, світанок і захід).
2. Отже, збільшення будь-якої величини будемо висловлювати позитивним числом, а зменшення - негативним числом. Давайте потренуємося (слайд 2, Презентація).
3. Як же зміна величин буде виглядати на координатної прямої? Точка на координатної прямої може переміщатися вліво або вправо по цій прямій. Переміщення точки вправо позначають позитивним числом, а переміщення вліво - негативним числом (слайд 3, слайд 4, Презентація).
4. Фізкультхвилинка (слайд 5, презентація).
5. Закріплення вивченого матеріалу.
Рішення задач за підручником усно (№ 1 001 (а), 1002 (а)).
Усна робота на рішення завдань слайда 6 (Презентація).
Тест з подальшою взаємоперевіркою.
1. Хлопчик називає цілі числа, зображені на координатної прямої в такому порядку: 1, 0, -1. Яке наступне число він назве?
Відповіді: а) 0; б) -2; в 1.
2. Яке число на 2 меншому числа -5?
Відповіді: а) -3; б) -7; у 3.
3. Змінити число 6 на -4 одиниці.
Відповіді: а) 10, б) -2; в 2.
4. Які числа на координатної прямої віддалені від числа 4 на 5 одиниць?
Відповіді: а) 9 і -1; б) 1 і -9; в) 15 і3.
6. Підведення підсумків уроку.
7. Домашнє завдання: п. 30, № 1015, 1017.
Ваш браузер не підтримує плаваючі фрейми!