Урок математики - формула вартості, 3-й клас

Тема: «Формула вартості».

цілі:
  • Встановити, які величини характеризують процес покупки товарів, ввести позначення і побудувати формулу вартості.
  • Удосконалювати обчислювальні навички.
  • Розвивати уміння узагальнювати, робити висновки, аргументувати і доводити свою точку зору

I. Організаційний момент

Учитель. Почнемо наш урок.

II. актуалізація знань

- Що таке формули?

Діти. Формули - це вірні рівності, що встановлюють взаємозв'язок між величинами.

У. Давайте згадаємо формули, які ми з вами вже знаємо. (На дошці написані назви формул, а на картці сама формула. Потрібно підібрати пару і прикріпити до дошки.)

Площа прямокутника
периметр прямокутника
Площа квадрата
периметр квадрата
обсяг паралелепіпеда
обсяг куба

У. Молодці! Ви впоралися з цим завданням. Тема нашого сьогоднішнього уроку зашифрована, і щоб дізнатися, про що піде мова на сьогоднішньому уроці потрібно заповнити таблицю за алгоритмом заданому блок-схемою і розташувати відповіді в порядку зростання. Таблиці лежать у вас на партах:

III. Постановка проблеми

У. Отже сьогодні на уроці ми поговоримо про ФОРМУЛУ ВАРТОСТІ. Ми багато чому навчилися на уроках математики. А де ці знання можуть стати в нагоді в житті! (Один з відповідей дітей: «Для того, щоб знати скільки заплатити в магазині за покупку»)

У. Я пропоную зробити «похід» в магазин.

На дошці напис МАГАЗИН «Катюша», «каса» (на столі вчителя)
У магазині товари: книги, зошити, ручки і т.д.

У. На сьогоднішньому уроці необхідно встановити, які величини характеризують процес покупки товарів, ввести позначення і побудувати формулу.

IV. «Відкриття» дітьми нового знання

У. Отже, ви прийшли в магазин, щоб купити ...? (Що купити запитати у дітей.) Що вам потрібно знати про даний товар?
Д. Ціну.
У. А як Ви розумієте, що таке ціна?
Д. Ціна це кількість грошей, які потрібно заплатити за 1 зошит, 1 ручку і т.д.
У. Правильно. Ви дізналися ціну, взяли кілька зошитів і підійшли до каси. (Викликати учня) Щоб розплатитися за покупку, що потрібно знати ще?
Д. Кількість товару (зошитів)
У. Добре. Ми взяли (учень повинен порахувати, скільки зошитів він взяв) 4 зошити. Ціна одного зошита 5 рублів. Скільки грошей потрібно заплатити в касу?
Д. 20 рублів.
У. А як ви дізналися?
Д. 5 помножили на 4.
У. У кожного в підручнику є «свій маленький магазинчик», давайте вирушимо в нього за покупками. (Вирішуємо завдання на стор.75 № 1)
У. Що спільного у всіх завданнях?
Д. Потрібно було дізнатися, скільки коштує вся покупка.
У. Тобто ми знаходимо ВАРТІСТЬ. (Виставити на дошку таблицю) Які величини використовували, щоб знайти вартість?
Д. Ціну, кількість.
(На дошці з'являються таблиці).
У. як знайти вартість товару, розставте знаки. (Помножити) і =, щоб вийшло вірне рівність. (Учень працює біля дошки) Позначимо вартість - c. ціну - a. кількість - n. Що у нас вийшло?
Д. Формула вартості: c = a.n
У. Прочитайте її.
Д. Вартість дорівнює ціні помноженої на кількість.
У. З формули вартості за правилом знаходження невідомого множника легко висловити величини а і n:

У. Хлопці, в яких одиницях може вимірюватися ціна, кількість, вартість?
Д. (відповіді дітей) (рублі, копійки, євро, долари і т.д.)
У. Продовжуємо нашу роботу. Придумати завдання з новими величинами і заповнити таблицю. (Підручник стр.76 №.4)

V. Рішення прикладів біля дошки - стр.76 № 5.

- Що нового дізналися на сьогоднішньому уроці?
- Запишіть домашнє завдання.