Стаття 49 ГРК рф

1. Проектна документація об'єктів капітального будівництва та результати інженерних вишукувань, які виконуються для підготовки такої проектної документації, підлягають державній експертизі, за винятком випадків, передбачених цією статтею.

2. Державна експертиза не проводиться щодо проектної документації наступних об'єктів капітального будівництва:

1) окремо розташовані житлові будинки з кількістю поверхів не більше ніж три, призначені для проживання однієї сім'ї (об'єкти індивідуального житлового будівництва);

2) житлові будинки з кількістю поверхів не більше ніж три, що складаються з декількох блоків, кількість яких не перевищує десять і кожен з яких призначений для проживання однієї сім'ї, має спільну стіну (загальні стіни) без прорізів з сусіднім блоком або сусідніми блоками, розташований на окремій земельній ділянці і має вихід на територію загального користування (житлові будинки блокованої забудови);

3) багатоквартирні будинки з кількістю поверхів не більше ніж три, що складаються з однієї або декількох блок-секцій, кількість яких не перевищує чотири, в кожній з яких знаходяться кілька квартир і приміщення загального користування і кожна з яких має окремий під'їзд з виходом на територію загального користування;

4) окремо стоять об'єкти капітального будівництва з кількістю поверхів не більше ніж два, загальна площа яких становить не більше ніж 1500 квадратних метрів і які не призначені для проживання громадян та здійснення виробничої діяльності, за винятком об'єктів, які відповідно до статті 48.1 цього Кодексу є особливо небезпечними, технічно складними або унікальними об'єктами;

5) окремо стоять об'єкти капітального будівництва з кількістю поверхів не більше ніж два, загальна площа яких становить не більше ніж 1500 квадратних метрів, які призначені для здійснення виробничої діяльності та для яких не потрібне встановлення санітарно-захисних зон або для яких в межах кордонів земельних ділянок , на яких розташовані такі об'єкти, встановлені санітарно-захисні зони або потрібне встановлення таких зон, за винятком об'єктів, які відповідно до статті 48.1 справжнього Кодек са є особливо небезпечними, технічно складними або унікальними об'єктами.

3. Державна експертиза проектної документації не проводиться у разі, якщо для будівництва, реконструкції, капітального ремонту не потрібне отримання дозволу на будівництво, а також в разі проведення такої експертизи щодо проектної документації об'єктів капітального будівництва, що отримала позитивний висновок державної експертизи та застосовуваної повторно ( далі - типова проектна документація), або модифікації такої проектної документації, що не торкається конструктивних та інших характеристик адежності і безпеки об'єктів капітального будівництва.

3.1. Державна експертиза результатів інженерних вишукувань не проводиться у разі, якщо інженерні вишукування виконувалися для підготовки проектної документації об'єктів капітального будівництва, зазначених у частині 2 цієї статті, а також в разі, якщо для будівництва, реконструкції, капітального ремонту не потрібне отримання дозволу на будівництво.

3.2. Результати інженерних вишукувань можуть бути спрямовані на державну експертизу одночасно з проектною документацією або до напрямку проектної документації на державну експертизу.

4. Державна експертиза проектної документації і державна експертиза результатів інженерних вишукувань проводяться федеральним органом виконавчої влади, органом виконавчої влади суб'єкта Укаїни, уповноваженими на проведення державної експертизи проектної документації, або підвідомчими зазначеним органам державними (бюджетними або автономними) установами.

4.1. Державна експертиза проектної документації всіх об'єктів, зазначених у пункті 5.1 статті 6 цього Кодексу, і державна експертиза результатів інженерних вишукувань, які виконуються для підготовки такої проектної документації, за умови, якщо інше не встановлено Федеральним законом "Про введення в дію Містобудівного кодексу Укаїни", проводяться федеральним органом виконавчої влади, зазначеним у абзаці першому частини 3 статті 6.1 цього Кодексу, або підвідомчим йому державним (бюджетним або автономним) чрежденіем, за винятком випадків, якщо указом Президента Укаїни щодо об'єктів оборони та безпеки або нормативно-правовим актом Уряду Укаїни щодо об'єктів, будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт яких передбачається здійснювати у виключній економічній зоні Укаїни, на континентальному шельфі Укаїни, у внутрішніх морських водах , в територіальному морі Укаїни, а також щодо об'єктів, пов'язаних з розміщенням та знешкодженням відходів I - V класу небезпеки, встановлено інші федеральні ргани виконавчої влади.

4.2. Державна експертиза проектної документації інших об'єктів капітального будівництва та державна експертиза результатів інженерних вишукувань, які виконуються для підготовки такої проектної документації, проводяться органом виконавчої влади суб'єкта Укаїни або підвідомчим йому державним (бюджетним або автономним) установою за місцем знаходження земельної ділянки, на якому планується здійснювати будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт об'єкта капітального будівництва.

5. Предметом державної експертизи є оцінка відповідності проектної документації вимогам технічних регламентів, в тому числі санітарно-епідеміологічним, екологічним вимогам, вимогам державної охорони об'єктів культурної спадщини, вимогам пожежної, промислової, ядерної, радіаційної та іншої безпеки, а також результатами інженерних вишукувань, і оцінка відповідності результатів інженерних вишукувань вимогам технічних регламентів.

6. Не допускається проведення інших державних експертиз проектної документації, за винятком державної експертизи проектної документації, передбаченої цією статтею, а також державної екологічної експертизи проектної документації об'єктів, будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт яких передбачається здійснювати у виключній економічній зоні Укаїни, на континентальному шельфі Укаїни , у внутрішніх морських водах, в територіальному морі Укаїни, на землях особливо охоронюваних природних територі рий, а також проектної документації об'єктів, пов'язаних з розміщенням та знешкодженням відходів I - V класу небезпеки.

6.1. Для проведення державної експертизи проектної документації та державної екологічної експертизи проектної документації об'єктів, будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт яких передбачається здійснювати на землях особливо охоронюваних природних територій, така проектна документація в установленому Урядом Укаїни порядку видається в:

1) федеральний орган виконавчої влади, уповноважений на проведення державної експертизи проектної документації, щодо об'єктів, будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт яких передбачається здійснювати на землях особливо охоронюваних природних територій федерального значення, і щодо особливо небезпечних, технічно складних і унікальних об'єктів, об'єктів оборони і безпеки, будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт яких передбачається здійснювати на землях особливо охоронюваних природних територі рий регіонального та місцевого значення, у випадках, якщо будівництво, реконструкція, капітальний ремонт таких об'єктів на землях особливо охоронюваних природних територій допускаються законодавством Укаїни і законодавством суб'єктів Укаїни;

2) орган виконавчої влади суб'єкта Укаїни, уповноважений на проведення державної експертизи проектної документації, щодо об'єктів, будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт яких передбачається здійснювати на землях особливо охоронюваних природних територій регіонального і місцевого значення, за винятком проектної документації об'єктів, зазначених у пункті 1 цієї частини.

6.3. Результатами проведення державної експертизи проектної документації та державної екологічної експертизи проектної документації об'єктів, будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт яких передбачається здійснювати на землях особливо охоронюваних природних територій, є відповідні висновки.

7. Термін проведення державної експертизи визначається складністю об'єкта капітального будівництва, але не повинен перевищувати три місяці.

8. Підставами для відмови в прийнятті проектної документації і (або) результатів інженерних вишукувань, спрямованих на державну експертизу, є:

1) відсутність у складі проектної документації розділів, передбачених частинами 12 і 13 статті 48 цього Кодексу;

2) підготовка проектної документації особою, яка не відповідає вимогам, зазначеним в частинах 4 і 5 статті 48 цього Кодексу;

3) відсутність результатів інженерних вишукувань, зазначених у частині 6 статті 47 цього Кодексу, або відсутність позитивного висновку державної експертизи результатів інженерних вишукувань (в разі, якщо результати інженерних вишукувань були спрямовані на державну експертизу до направлення на державну експертизу проектної документації);

4) невідповідність результатів інженерних вишукувань складу і формі, встановленим відповідно до частини 6 статті 47 цього Кодексу;

5) виконання інженерних вишукувань, результати яких спрямовані на державну експертизу, особою, яка не відповідає вимогам, зазначеним в частинах 2 і 3 статті 47 цього Кодексу;

6) направлення на державну експертизу не всіх документів, передбачених Урядом Укаїни відповідно до частини 11 цієї статті;

7) напрямок проектної документації і (або) результатів інженерних вишукувань в орган виконавчої влади, державна установа, якщо відповідно до цього Кодексу проведення державної експертизи таких проектної документації і (або) результатів інженерних вишукувань здійснюється іншим органом виконавчої влади, іншим державним закладом;

8) спрямування не підлягають державній експертизі проектної документації і (або) результатів інженерних вишукувань.

9. Результатом державної експертизи проектної документації є висновок про відповідність (позитивний висновок) або невідповідність (негативний висновок) проектної документації вимогам технічних регламентів і результатами інженерних вишукувань, вимогам до змісту розділів проектної документації, передбаченим відповідно до частини 13 статті 48 цього Кодексу, а також про відповідність результатів інженерних вишукувань вимогам технічних регламентів (в разі, якщо результати інженерних вишуканості ий були спрямовані на державну експертизу одночасно з проектною документацією). У разі, якщо результати інженерних вишукувань були спрямовані на державну експертизу до напрямки проектної документації на державну експертизу, результатом державної експертизи є висновок про відповідність (позитивний висновок) або невідповідність (негативний висновок) результатів інженерних вишукувань вимогам технічних регламентів.

10. Негативний висновок державної експертизи може бути оскаржене забудовником або замовником в судовому порядку. Забудовник або замовник має право направити повторно проектну документацію і (або) результати інженерних вишукувань на державну експертизу після внесення в них необхідних змін.

11. Порядок організації та проведення державної експертизи проектної документації та результатів інженерних вишукувань, розмір плати за проведення державної експертизи проектної документації та результатів інженерних вишукувань і порядок її справляння встановлюються Урядом Укаїни.

Оформлення посилань на дану сторінку

Шановні відвідувачі сайту!

Спасибі Вам велике за те, що вибрали саме наш сайт для пошуку інформації про законодавство.

З цієї причини не варто переживати, якщо Ви випадково ввели в пошуковику cn 49 uhr ha замість ст 49 ГрК Україна Ви все одно знайдете необхідну інформацію на цій сторінці.

Короткий опис сторінки

Стаття 49 ГРК рф

Стаття 49 ГРК рф